BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Διαγνωστικό obd 2 - bluetooth android (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33374)

ThaNOS E46coupe 10-01-17 21:50

Διαγνωστικό obd 2 - bluetooth android
 
Παιδιά αυτά τα μπλιμπλίκια που πουλάνε παντού στο Νετ κ ισχυρίζονται ότι μπορούν με μια εφαρμογή, να διαγράψουν μικροβλάβες απ το αυτοκίνητο ,είναι όντως αλήθεια; εγώ δεν το πιστεύω αλλά από περιέργεια παρήγγειλα ένα, έτσι για το χαβαλέ. Δεν έχω βλάβες,πλην τον αισθητήρα του καθισματος (τον οποίο του έφτιαξα ένα by pass με κάτι αντιστάσεις σαν αυτά τα έτοιμα που που λένε στο e bay) και χρειάζεται να διαγράψει τη βλάβη που έχει καταγραφεί για να σβήσει ο αερόσακος. Για το χαβαλέ κ μόνο το πήρα για να δω αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο. Ποια η γνώμη σας ; τζάμπα το 23 ευρά; :D

MZ3 10-01-17 22:13

είχα πάρει ένα πριν αρκετά χρόνια πίσω κάπου το 2010-11 και κάνουν δουλείτσα βλέπουν αρκετές τιμές και όντως σβήνουν κάποιες βλάβες
θέλει λίγο υπομονή μέχρι να γίνει ο συχρονισμός με το αυτοκίνητο αλλά αυτό ίσσως να έχει βελτιωθεί τόσα χρόνια μετά ίσσως να έφταιγε και το τηλ τότε που ήταν πιο αδύναμα

ThaNOS E46coupe 10-01-17 22:36

Δημήτρη αυτό που πήρα έχει 2.1 Android .ίσως είναι πιο γρήγορο απ τα πιο παλιά. Ίσως δηλαδή να δουλέψει, έτσι όπως μου τα λες. Αλλιώς θα βλέπουμε μόνο τις ενδείξεις !!! :D
Εγώ πήρα αυτό. https://youtu.be/WOQLh1iGN60

PetrosD 10-01-17 22:43

Το ELM327 πήρες ή κάτι άλλο;
EDIT: Τώρα είδα το ποστ σου με το βίντεο. Φίλε, σου τον πιάσανε λίγο. Εγώ πήρα 3 τέτοια με 11 ευρώ τελική τιμή, δηλαδή 3 και κάτι ευρώ το ένα. Τα 2 τα πήρε φίλος για το Σεβρολέ του και το ένα το κράτησα εγώ και το κούμπωσα πάνω στο E46.

MZ3 10-01-17 22:46

το ίδιο που είχα πάρει είναι απλά με άλλο εξωτερικό ελμ έλεγε και εμένα το νούμερο θα σε γελάσω και όντως ήταν 2.1 σιγά μην βρήκαν οι κινέζοι να αντιγάψουν κανένα πιο καινούριο μοντέλο, 100 χρόνια το ίδιο θα βγάζουν εκτός και αν πέσει στα χέρια τους καμιά άλλη έκδοση πιο καινούρια και την αντιγράψουν.Να ήταν η έκδοση 6.1 να έλεγα οκ είναι πιο καινούρια
Μάλλον το κινητό τότε είχε αργό επεξεργαστή και καθυστερούσε να κάνει σύνδεση ήταν ναυαρχίδα του 2010 τρομάρα του σόνι χ10i

Στέλιος

PetrosD 10-01-17 22:48

Τώρα ο συγχρονισμός γίνεται σε μερικά (περίπου 10) δευτερόλεπτα.

MZ3 10-01-17 22:55

ναι κάπου 10 έκανε και τότε ίσος και 20 δεπτερόλεπτα αλλά το θέμα είναι ότι εγώ ήθελα να το έχω συνέχεια κουμπωμένο και σβήσε άναψε να πέρνει μόνο του μπροστά και εκεί μου τα χαλούσε όταν έσβηνα και ξαναέβαζα μπροστά σπάνια δούλευε μόνο του χωρίς να κάνω κάτι

ThaNOS E46coupe 10-01-17 23:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 516171)
Το ELM327 πήρες ή κάτι άλλο;
EDIT: Τώρα είδα το ποστ σου με το βίντεο. Φίλε, σου τον πιάσανε λίγο. Εγώ πήρα 3 τέτοια με 11 ευρώ τελική τιμή, δηλαδή 3 και κάτι ευρώ το ένα. Τα 2 τα πήρε φίλος για το Σεβρολέ του και το ένα το κράτησα εγώ και το κούμπωσα πάνω στο E46.

:rofl2:
Χαχαχα. Τους παπαρες. Καλά ντάξει να σου πω δε με πειράζει. Αρκεί να κάνει εστω τη μία δουλειά που θέλω. Αν την κάνει ,θα έχω κάνει αποσβεση !!! :icon18:

ThaNOS E46coupe 10-01-17 23:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MZ3 (Μήνυμα 516172)
το ίδιο που είχα πάρει είναι απλά με άλλο εξωτερικό ελμ έλεγε και εμένα το νούμερο θα σε γελάσω και όντως ήταν 2.1 σιγά μην βρήκαν οι κινέζοι να αντιγάψουν κανένα πιο καινούριο μοντέλο, 100 χρόνια το ίδιο θα βγάζουν εκτός και αν πέσει στα χέρια τους καμιά άλλη έκδοση πιο καινούρια και την αντιγράψουν.Να ήταν η έκδοση 6.1 να έλεγα οκ είναι πιο καινούρια
Μάλλον το κινητό τότε είχε αργό επεξεργαστή και καθυστερούσε να κάνει σύνδεση ήταν ναυαρχίδα του 2010 τρομάρα του σόνι χ10i

Στέλιος

Για να δουμε τι θα βγει τελικά απ αυτή την ιστορία .
ΥΓ. ΤΟ ΠΆΣΧΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΆΡΩ ΠΑΠΟΎΤΣΙΑ !!! :D

MZ3 10-01-17 23:14

τι ακριβώς θέλεις να κάνεις εσύ;
πάντως από ότι θυμάμαι λάμδα αερόσακο και 2-3 άλλα τα είχε πρώτα πρώτα για να τα σβήσεις άμεσα για άλλα δεν θυμάμαι αλλά σε κανένα σαϊτ θα δεις αν κάνει αυτό που θέλεις


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.