BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   LPG και εναλλακτικά καύσιμα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=133)
-   -   Υγραεριοκινηση και μετατροπη!!! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=26670)

paris_m3 13-03-12 11:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS (Μήνυμα 458478)
Πάρη να σε ρωτήσω κάτι ?

Πιστέυεις ότι είναι παγκόσμια συνομωσία που ΚΑΝΕΝΑ μοτέρ επιδόσεων ή έστω απλο δεν έχει σχεδιαστεί για LPG ???

Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, φίλε μου ότι δεν είναι κατασκευασμένα για LPG. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι υποστηρίζω από την αρχή της συζήτησης.

Εκτός κάποιων τελευταίων μοντέλων ορισμένων εταιρειών όπως fiat, Kia και άλλες.

Dim77 13-03-12 11:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paris_m3 (Μήνυμα 458489)
Ακριβώς αυτό λέω και εγώ, φίλε μου ότι δεν είναι κατασκευασμένα για LPG. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι υποστηρίζω από την αρχή της συζήτησης.

Πάρη, κατάλαβα τι εννοείς και συμφωνώ ότι το υγραέριο είναι μια λύση για συγκεκριμένη μερίδα του κοινού. Όχι για όλους. Όχι για όλα τα οχήματα. Όχι για κάθε χρήση.
Και φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο στην ''εμπειρία'' που θα έχει ο καθένας ανάλογα με το σύστημα που χρησιμοποιείται και το πόσο ''εντάξει'' είναι ο εγκαταστάτης.

Απλά επέμενες σε κάτι άλλο που είχες λάθος. Και επέμενες και για ''μάθημα'' που δεν φαίνεται σωστά, ειδικά όταν κάνεις και λάθος.

paris_m3 13-03-12 11:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 458492)
Πάρη, κατάλαβα τι εννοείς και συμφωνώ ότι το υγραέριο είναι μια λύση για συγκεκριμένη μερίδα του κοινού. Όχι για όλους. Όχι για όλα τα οχήματα. Όχι για κάθε χρήση.
Και φυσικά παίζει σημαντικό ρόλο στην ''εμπειρία'' που θα έχει ο καθένας ανάλογα με το σύστημα που χρησιμοποιείται και το πόσο ''εντάξει'' είναι ο εγκαταστάτης.

Απλά επέμενες σε κάτι άλλο που είχες λάθος. Και επέμενες και για ''μάθημα'' που δεν φαίνεται σωστά, ειδικά όταν κάνεις και λάθος.

Φίλε dim77, έχεις δίκιο απλά εγώ από την αρχή μιλούσα για τα φυσικά μεγέθη που σαφώς και έχουν διαφορά από την πραγματική λειτουργία της ΜΕΚ, ίσως και να μην ποσταρα με τις σωστές λέξεις λόγω πίεσης χρόνου και για αυτό έγινε παρεξήγηση με τον φίλο God, σαφώς και έχει διαφορά ο όγκος από το βάρος, οι παραθέσεις από βιβλία είναι αποτέλεσμα της αντιπαράθεσης με τον God που τελικά ήταν λάθος, έπρεπε όταν είπα ότι σταματώ την συζήτηση να το κάνω. Τέλος αν και μετά από πολλά ποστ και εκνευρισμό πιστεύω να έγινε κατανοητή η άποψη μου.

spyros e46 11-10-14 13:50

Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.

rapid_fast 11-10-14 15:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 (Μήνυμα 501790)
Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.

Μπαίνει η μικρή με εξωτερικό αντάπτορα..

tsalin 11-10-14 16:09

Πράγματι οπώς το λέει ο rapid είναι. Εγώ αυτή έχω...

spyros e46 11-10-14 19:03

Για το brc τι λέτε;

sierra 12-10-14 20:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από spyros e46 (Μήνυμα 501790)
Γεια χαρα σε όλους. Για να μην ανοίξω νέο θέμα υγραεριοκίνησης θα σας κάνω τις ερωτήσεις μου εδω. Είμαι κατοχως ενός e46 328coupe το αμαξι μου ειναι ήδη στο συνεργείο και μπαίνει το σύστημα brc lpg. Απο οτι ψάχτηκα λιγο είδα οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα. Αν θέλετε πείτε μου την γνώμη σας. Η βασική μου ερώτηση ειναι αν Η τάπα του υγραερίου ( απο εκει δηλαδή που γεμίζουμε υγραέριο δεν θυμάμαι αν λέγεται κάπως αλλιώς γι'αυτο το γράφω ετσι) μπορεί να μπει δίπλα απο την τάπα της βενζίνης. Ο μάστορας μου λέει οτι δεν γίνεται αλλα εγω είχα πάρει στην αντιπροσωπεία κ μου είχαν πει οτι γίνεται.

Ένας φίλος που κάνει τοποθετήσεις LPG και φυσικού αερίου εκεί την βάζει άρα μπαίνει όπως σου είπε και ο Πάνος (ΦΑΣΤ)...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:45.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.