BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Ζημιά κλειδαριάς πόρτας (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30717)

wolfman 02-11-12 23:18

Ζημιά κλειδαριάς πόρτας
 
Γειά σας παληκάρια,
Προχθές το βράδυ κάποιος κ***παιδαράς προσπάθησε (ευτυχώς ανεπιτυχώς) να ανοίξει το μωρό μου. Στην προσπάθειά του κατσαβίδιασε την εξωτερική πλευρά της κλειδαριάς στο πόμολο της πόρτας του οδηγού. Ετσι τώρα "χάσκουν" εκεί τα εντόσθια της κλειδαριάς. Η πόρτα ανοίγει και κλειδώνει όπως πρώτα.
Μπορεί κάποιος να μου πεί ποιά είναι η έκταση της ζημιάς; Μπορώ να βρώ κάπου το εξωτερικό που αφαιρέθηκε ή θα μου βγεί ο κούκος αηδόνι; Το αυτοκίνητο είναι 330xi coupe.
Ευχαριστώ!

yiorgosxania 03-11-12 15:02

αν έχεις κλειδαρά εμπιστοσύνης...
πέρνεις μια μεταχειρισμένη και ή σου φτιάχνει την δική σου ή σου την αλλάζει & την προσαρμόζει στο κλειδί σου. Εγώ το έκανα με 70 ευρώ (30 ο κλειδαράς + 20 η κλειδαριά + 20 φανοποιός τοποθέτηση).

wolfman 03-11-12 22:14

Δυστυχώς το κλειδί δεν μπαίνει στην κλειδαριά. Πρέπει να παραγγείλω καινούρια;

KAZA 04-11-12 18:27

Τότε θέλεις άλλο μύλο κλειδαριάς στην πόρτα του οδηγού (αν κατάλαβα καλά) οπότε τι ψάχνεις από την στιγμή που λες ότι δεν μπαίνει και το κλειδί ….. ακόμη κι αν επισκευάζεται (λέμε τώρα) δεν πιστεύω να σε συμφέρει ….. ένας μύλος από αντιπροσωπεία να έχει κανένα 60άρι άντε και ένα 20άρι σε ένα συνεργείο και είσαι οκ! Τι κλειδαράδες και αντικλείδια μη μπλέκεις με τέτοια γνώμη μου …..

gyiama 04-11-12 18:34

Αν χρειαστεί μύλο απο αντιπροσωπεία παει σετ κλειδαριά κεντρικός διακοπής ( μόνο ο μύλος )και το ντουλαπακι κόστος 400+ε

KAZA 04-11-12 18:47

Είσαι σίγουρος ….;

Δεν πάει σκέτος ο μύλος; Τότε είναι ληστεία …. Τι ….. αν χαλάσει για οποιοδήποτε λόγο πρέπει να μπει ο καθένας σε αυτή την διαδικασία αντικατάστασης όλων αυτών των ανταλλακτικών …..;

Χίλιες φορές το Ε30 μου που αλλάζει μόνο ο μύλος αν θέλεις και έχει 40 ευρώ!

Αν του άνοιξαν τέτοιες δουλειές του φίλου ….. να τους κοπούν τα χέρια …..

wolfman 04-11-12 22:15

Αύριο ή μεθαύριο θα πάω στην αντιπροσωπεία για να μάθω από πρώτο χέρι. Αν αληθεύουν όσα λέτε....
Ελεγα να μείνω στο αυτόματο ξεκλείδωμα, αν όμως πέσει η μπαταρία του κλειδιού τότε πως μπαίνω μέσα;

gyiama 04-11-12 22:42

αλλαζει ο μυλος απλα θα εχεις μετα 2 κλειδια. αν και δεν θυμαμαι καλα εχει περασει καιρος αν βγαινει μυλος για το δικο σου κλειδι!!

wolfman 07-11-12 17:22

Ευτυχώς που η ασφάλειά μου καλύπτει παραβίαση κλειδαριών. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι με καλύπτει μέχρι 300Ε και ότι μπορώ να την φτιάξω και να τους στείλω τα τιμολόγια. Κάποια στιγμή την ερχόμενη βδομάδα θα πάω μέχρι την αντιπροσωπεία και βλέπουμε...

bimmerm 07-11-12 18:07

δεν εχω ξανακουσει για τετοια καλυψη.απο ποια εταιρεια και ποιο προγραμμα εχεις ασφαλεια αν επιτρεπεται?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.