BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Bmw M3 E30.....η ιστορια ενος θρυλου στην Ελλαδα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235)

alpaneras 21-06-11 12:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TSAF (Μήνυμα 431241)
Παιδια δεν παω να κανω τον πολυξερo, αλλα ουτε και να ξεκινησω τιποτα διαμαχες.

Για την περιπτωση του λευκου νομιζω οτι κανετε λαθος. Ενα Μ5 σκετο καλο μοτερ εχει το λιγοτερο και στην καλυτερη περιπτωση 4500 και αμα μιλαμε για 3,8 παμε στα 5000. Για να μπει ο συγκεκριμενος κινητηρας σωστα και οχι πανω στα ραμφη σε ενα Ε30 θελει πολλα λεφτα. Θελει αλλες βασεις, θελει ολο το συστημα ψυξης απο Ε28 Μ5, θελει custom ψυγειο νερου, θελει την πολλαπλη απο Ε28 Μ5 για να μην κανεις πατεντες στον Χ εξατμισα και κοψε ραψε (η οποια ειναι πανακριβη αλλα μονο τοτε δουλευει σωστα αυτο το μοτερ) θελει παρα πολυ καλη αναρτηση (coilover) γιατι το μοτερ αυτο ειναι αρκετα βαρυ, θελει μπομπα αζωτου η οποια παλι ειναι ακριβη για μια καλη που δεν εχει διαρροες ωστε να εχεις σωστα φρενα, θελει, θελει, θελει.

Το οτι το αυτοκινητο αυτο δεν εχει ηλιοροφη δεν παει να πει οτι το καροτσι του δεν ειναι καλο. Το οτι εχει πανω του αλλα φωτα, ζαντες, κλπ αυτο εχει να κανει με το γουστο του εκαστoτε ιδιοκτητη. Παντως καποιος που θελει να ξεκινησει ενα Ε30 απο την αρχη και να το κανει Μ3 με δυνατο 6 κυλιδρο μοτερ και οχι τα φορτηγο μαντεμια τα 3,5 καλο θα ηταν να μαζεψει ολα τα στοιχεια (κοστος ανταλλακτικων φανοποιας, κοστος φανοποιου, βαφη, ακρα – γεφυρες, οργανα, καθισματα, μοτερ, σασμαν) και τοτε θα καταλαβει εαν κατι αλλο ειναι ακριβο η μια καλη βαση.

Εγω σαν πρωτη βαση αμα θα με ενδιεφερε ενα τετοιο Μ3 (6 cyl) θα το πηγαινα σε ενα γατο φανοποιο που εμπιστευομαι και γνωριζω οτι ξερει απο τετοια αυτοκινητα ωστε να μου πει τι ρολο βαραει το καροτσι, αμα επαιρνα το ΟΚ απο εκει θα κοιταγα να δω αμα το μοτερ ειναι σωστο απο ολες τις αποψεις (βασεις και ολα τα παρελκομενα – μηχανικα, κλπ), αμα θα εμενα ευχαριστημενος και απο εκει μετα θα εκανα μια λιστα με τα πραγματα (ζαντες, φαναρια, σαλονι, τιμονι, οργανα, κλπ) που θα αλλαζα για να γινει το αυτοκινητο του γουστου μου, θα εκανα τα μαθηματικα μου και αμα εβλεπα οτι για να φτιαξω το ιδιο αυτοκινητο θα ηθελα 30,000+ και αυτο μπορω να το παρω με 18, 000 cash τοτε θα εκανα μια προταση στον ιδιοκτητη αναλογη. Το να βγαινουμε και να λεμε οτι εγω δινω μεχρι 8,000 δεν ειναι σωστο. Για πλακα η φανοποια του σε ανταλλακτικα πιανει ενα 5000 + 2 με 2500 τα ακρα του αμα ειναι γνησια + το μοτερ του που ειπαμε ποσο παιζουν.

Ξαναλεω δεν παω να κανω τον πολυξερo αλλα επειδη εχω φτιαξει και εχω βοηθησει σε 2 αλλα και εχω πουλησει και καροτσα Μ3 για ανταλλακτικα ξερω ακριβως τι λεω.

Σας ευχαριστω και ελπιζω να μην σας κουρασα.

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

stef 21-06-11 12:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 430686)

Δεν το είχα το 203 :smokin:

Πάρε και το 489

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndik...BMW_-_E30.html

dimitris 029/505 21-06-11 20:24

Κατι τελευταιο για το ασπρο Μ3 και να το κλεισουμε το θεμα....ηταν ενα απλο και ταπεινο Ε30 που του βαλαν ενα μοτερ απο Μ5 Ε34 ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΕ ΣΕ ΝΤΡΑΓΚΣΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!Αυτο λεει πολλα.............

dimitris 029/505 21-06-11 20:29

1 Συνημμένο(α)
Τετοιο καλυμα-κουκουλα ξερει κανεις που θα βρουμε???????Συνημμένο Αρχείο 31796

E30MANIAC 21-06-11 21:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris 029/505 (Μήνυμα 431272)
Κατι τελευταιο για το ασπρο Μ3 και να το κλεισουμε το θεμα....ηταν ενα απλο και ταπεινο Ε30 που του βαλαν ενα μοτερ απο Μ5 Ε34 ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΕ ΣΕ ΝΤΡΑΓΚΣΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!Αυτο λεει πολλα.............


Γιατι το μαυρο που αγορασε ο φιλος μας δεν ηταν ενα απλο και ταπεινο Ε30 που απλως δεν του βαλανε πολυ δυνατο μοτερ??
Οσο για τα angel eyes κτλ ειναι καθαρα θεμα θποκειμενικο κια δεν μπορει να χαρακτηριζει καλο η οχι ενα αμαξι.

giogio 22-06-11 07:33

Εγω πιστευω οτι το ολλο θεμα με μια μετατροπη,ειναι να ειναι σωστη η βαση του.Δεν εχω δει το συγγεκριμενο,αλλα εχω δει αρκετες μετατροπες που ελαχιστες ηταν καλες.Ενας καλος φανοποιος μονο σε σωζει στην προκειμενη περιπτωση με ενα σωστο καροτσι.Στα διαταυτα για το λευκο ειναι λαμαρινα η πολυεστερας?Θα συμφωνησω με το οτι μια μετατροπη ενος Ε30 με τετοιο κινητηρα κοστιζει αρκετα αλλα θεωρο υπερβολικο ποσο τα 20κ.Οσο για τα παρελκομενα,αγγελοφωτα,τιμονια και συναφη παντα ειναι στο γουστο του εκοστοτε ιδιοκτητη

Η χειροτερη μετατροπη που ειδα ηταν ενα καμπριο ε30,που εκτος απο το οτι του αφησαν τα φτερα τα πισω απο μεσα,το πισω μερος ειχε στραβωσει αρκετα που δεν καθοταν προφυλακτηρες και συναφη,αλλα η εκπληξη ηταν απο κατω

m_power_lunatic 22-06-11 08:49

.......
 
Οπως σωστα ειπωθηκε,υπαρχουν μετατροπες και μετατροπες.Σαν αυτοκινητο αν ειναι ΣΩΣΤΑ φτιαγμενο οδηγικα δεν θα παρει χαμπαρι ΚΑΝΕΝΑΣ αν οδηγησει γνησιο και μετατροπη back-2-back.Κανενας ομως.......

Εχω φερει τρανο παραδειγμα τα αγωνιστικα του DTM που ανακατασκευαστηκαν μετα απο χοντρα ατυχηματα ή πολλα αγωνιστικα χλμ (το περιφημο TIC-TAC εχει 70% αλλη λαμαρινα και αλλη μουρη κολλημενη μπροστα).Πολλα αγωνιστικα στις πιστες της Ευρωπης βασιζονται σε απλα σασι και το αποτελεσμα ειναι αναλογο των εργοστασιακων.Σασι της ομαδας LINDER επισημο εργοστασιακο 2.3 Μ3 Ε30 πληρως ανακατασκευασμενο μετα απο χοντρο χτυπημα μπροστα (καταλαβαινουμε ολοι οσοι ξερουμε απο φανοποιια οτι το αγωνιστικο σασι με roll cage που χτυπαει δεν ισιωνει ευκολα) πουλιεται αυτη την στιγμη στο εξωτερικο ''παλαβο'' νουμερο λογω της ιστοριας του και του palmares του και οχι γιατι ειναι το ''τελειο εργοστασιακο σασι''.

Το θεμα της τιμης που πουλιεται στην αγορα ειναι ''αλλου παππα ευαγγελιο''.......πουλιεται οσο ειναι διατεθειμενος ο αγοραστης να πληρωσει για αυτο το αγαθο (η πρωτη κουβεντα που θα ακουσει κανεις σε οποιαδηποτε οικονομικη σχολη).

Υπαρχουν μετατροπες-πραγματικες αθλιες,υπαρχουν γνησια τρισαθλια και ''γνισυα'' παρα πολλα στην Ελλαδα,οσα δεν φανταζεται κανεις.

Οπως ειπε και ο φιλος giogio πιο πανω παιζει και πολυ πολυεστερας στις μετατροπες Μ3 Ε30,υπαρχουν μετατροπες που εχουν γινει πανω σε πολυ τρακαρισμενα Ε30 (για να ειναι φθηνη η βαση) και βεβαια παιζει ρολο και η πληροτητα των πραγματων της μετατροπης.

Προσωπικα,δεν μου αρεσει να μηδενιζω κατι χωρις να δω πρωτα.Η Μ3 Ε30 εχει πολυ ζητηση πλεον και δυσκολα καποιος θα βρει κατι κατω απο 8-9χιλιαρικα.Οτι ειδα στην αναζητηση μου σε αυτη την τιμη ηθελε παρα πολλα χρηματα και ΟΜΩΣ οι ιδιοκτητες τους δεν τα αποχωριζονταν για λιγοτερα χρηματα με τιποτα.Μιλαμε για αυτοκινητα που δεν ειχαν κανει ανακατασκευη ουτε για αστειο.

Vasilis M3 22-06-11 11:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stef (Μήνυμα 431245)

Το έχει μπασταρδέψει λίγο το Cecotto ή μου φαίνεται???:woowoo:

m_power_lunatic 23-06-11 08:29

///M3 E30 madness.....
 
Φαινεται οτι το 2011 ειναι η χρονια της Μ3 Ε30 στη χωρα μας (ισως και με αφορμη της συμπληρωσης των 25χρονων του μοντελου).

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.Χθες ειδα και τη δουλεια ολοκληρωμενη ''απο κατω'' και εψαχνα το σαγονι μου!!!Η λεξη εργοστασιο μαλλον δεν αρκει,το καπω θα κλεινει κανονικα,τα ηλεκτρολογικα ηρθαν απο Γερμανια και η δουλεια ειναι αναλογη εξωτερικου.Ο ψειρας ιδιοκτητης που δεν λυπαται φραγκο σε συνδυασμο με το εμπειρο συνεργειο θα δωσουν φοβερο αποτελεσμα.

Στον ιδιο χωρο,αλλο Μ3 Ε30 φιλου με κινητηρα Μ5 Ε34 3.8 και look sport evo (jet black ρωμα,κοκκινη ριγα,''τσεκουρια ζαντες''-μουν@ρ@) ξεκινησε μια μινι ανακατασκευη και φρεσκαρισμα της καροτσας.Πραγματικα το 2011 ειναι η χρονια απο τις πανεμορφες και κακιασμενες και στριμενες φουσκωτουλες!!!!!!!!!!!

alpaneras 23-06-11 08:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 431380)
Φαινεται οτι το 2011 ειναι η χρονια της Μ3 Ε30 στη χωρα μας (ισως και με αφορμη της συμπληρωσης των 25χρονων του μοντελου).

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.Χθες ειδα και τη δουλεια ολοκληρωμενη ''απο κατω'' και εψαχνα το σαγονι μου!!!Η λεξη εργοστασιο μαλλον δεν αρκει,το καπω θα κλεινει κανονικα,τα ηλεκτρολογικα ηρθαν απο Γερμανια και η δουλεια ειναι αναλογη εξωτερικου.Ο ψειρας ιδιοκτητης που δεν λυπαται φραγκο σε συνδυασμο με το εμπειρο συνεργειο θα δωσουν φοβερο αποτελεσμα.

Στον ιδιο χωρο,αλλο Μ3 Ε30 φιλου με κινητηρα Μ5 Ε34 3.8 και look sport evo (jet black ρωμα,κοκκινη ριγα,''τσεκουρια ζαντες''-μουν@ρ@) ξεκινησε μια μινι ανακατασκευη και φρεσκαρισμα της καροτσας.Πραγματικα το 2011 ειναι η χρονια απο τις πανεμορφες και κακιασμενες και στριμενες φουσκωτουλες!!!!!!!!!!!

Λές να πάω και γώ για μοτέρ Μ5, μήπως το Μ3 Ε46 είναι μικρό και ταπεινό????

m_power_lunatic 23-06-11 08:51

............................
 
Με δεδομενο οτι θες αλλο μοτερ και οχι S14 (σε αυτο εγω ειμαι καθετος και με βελτιωση εποχης) εγω θα προτεινα να βαλεις οτι τραβαει η ψυχη σου.Γενικα προτιμω κινητηρες απο νεοτερες γενιες Μ3 (Ε36-Ε46) αλλα δεν μπορω να πω οτι δεν εντυπωσιαζομαι με τις τοποθετησεις κινητηρων Μ5 καθε γενιας.

Γενικα παντως οσο μεγαλυτερη η ιπποδυναμη τοσο μεγαλυτερη η καταπονηση στο πλαισιο-σασι εχει δειξει η εμπειρια παντως αναλογα παντα ΚΑΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ!!!!!!!!!

Χθες πηρε το αυτι μου οτι ισως ετοιμαστει και Μ3 Ε30 με V10.......ενω οπως ολοι καταλαβαινουμε οι δαιμονιοι προγραμματιστες-βελτιωτες θα βαλουν προσεχως και τον κινητητρα της Μ3 Ε92 και καπως ετσι θα προχωραει η ζωη το ετος 2302 που θα μπει ο κινητηρας της Μ3 ΕΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!

TSAF 23-06-11 09:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 431380)
Φαινεται οτι το 2011 ειναι η χρονια της Μ3 Ε30 στη χωρα μας (ισως και με αφορμη της συμπληρωσης των 25χρονων του μοντελου).

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.Χθες ειδα και τη δουλεια ολοκληρωμενη ''απο κατω'' και εψαχνα το σαγονι μου!!!Η λεξη εργοστασιο μαλλον δεν αρκει,το καπω θα κλεινει κανονικα,τα ηλεκτρολογικα ηρθαν απο Γερμανια και η δουλεια ειναι αναλογη εξωτερικου.Ο ψειρας ιδιοκτητης που δεν λυπαται φραγκο σε συνδυασμο με το εμπειρο συνεργειο θα δωσουν φοβερο αποτελεσμα.

Στον ιδιο χωρο,αλλο Μ3 Ε30 φιλου με κινητηρα Μ5 Ε34 3.8 και look sport evo (jet black ρωμα,κοκκινη ριγα,''τσεκουρια ζαντες''-μουν@ρ@) ξεκινησε μια μινι ανακατασκευη και φρεσκαρισμα της καροτσας.Πραγματικα το 2011 ειναι η χρονια απο τις πανεμορφες και κακιασμενες και στριμενες φουσκωτουλες!!!!!!!!!!!


Προχτες το βαλαμε μπροστα και ολα ειναι αψογα. Στο μοτερ δουλευον τα παντα (Vanos, sport button, κλπ) χωρις κομπιασματα και βλακειες. Τον oem εγκεφαλο τον εφτιαξε ενας φιλος μας απο την Γερμανια και μας εφτιαξε και προγραμμα μαζι με Αlpha N. Η δουλεια της τοποθετησης δεν ειναι αναλογη του εξωτερικου αλλα απλα καλυτερη γιατι δεν αλλαχτηκαν καρτερ οπως κανουνε στην Γερμανια και στην Αμερικη. Ολα ειναι stock S62.

InsaneDriver 23-06-11 09:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 431380)

Σε πασιγνωστο συνεργειο που ειδικευεται σε μετατροπες-βελτιωσεις στον Ν.Κοσμο λογω τρελας-αρρωστιας του ιδιοκτητη με τα Ε30 ετοιμαζεται το πιο δυνατο ατμοσφαιρικο Μ3 Ε30 στην Ελλαδα με κινητηρα M5 E39 V8.

Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.

TSAF 23-06-11 09:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 431390)
Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.

Καμια σχεση το κοκκινο με αυτο εδω.
Το κοκκινο δεν ειχε Vanos, ειχε αγραφο, ειχε ενα αρκουδο καπο & ηταν driftadiko.
Αυτο εδω ειναι για βολτα και ολα πανω του ειναι Stock BMW S62 και εχει και A/C. Aυτη ειναι η επιτυχια σε αυτο το αυτοκινητο το οτι ολα τα ηλεκτρικα ειναι S62.

m_power_lunatic 23-06-11 09:49

......................
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 431390)
Είχε φτιάξει ένα ίδιο σε κόκκινο για δικό του ο Μάκης στο μαγαζί στην Αλίμου πριν 4-5 χρόνια.
Είχε πέσει πολύ δουλειά και εκεί...

Νομίζω βέβαια είχε κάτι θέματα και δεν δούλεψε όπως έπρεπε.

Ειδες η τεχνολογια μεσα σε λιγα χρονια???Εβαλε και ο Γερμανος το χερακι του και δουλευει ρολοι οπως ειπε ο Δημητρης πιο πανω.Πρεπει να ειναι το καλυτερο με Μ5 Ε39 αυτη τη στιγμη αν σκεφτεις οτι θα ειναι δρομισιο και θα δουλευουνε τα παντα.

Το αμαξι του Μακη ειχε μπλεξιμο τοτε λογω προγραμματιστων και αναποδιων.Παντως ειχε ριξει πολυ μερακι και χρημα απειρο τοτε θυμαμαι.

TSAF 23-06-11 09:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 431393)
Ειδες η τεχνολογια μεσα σε λιγα χρονια???Εβαλε και ο Γερμανος το χερακι του και δουλευει ρολοι οπως ειπε ο Δημητρης πιο πανω.Πρεπει να ειναι το καλυτερο με Μ5 Ε39 αυτη τη στιγμη αν σκεφτεις οτι θα ειναι δρομισιο και θα δουλευουνε τα παντα.

Το αμαξι του Μακη ειχε μπλεξιμο τοτε λογω προγραμματιστων και αναποδιων.Παντως ειχε ριξει πολυ μερακι και χρημα απειρο τοτε θυμαμαι.

Ο Μακης ειχε ριξει πραγματικα πολλα λεφτα. Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα τα "παιδια" (Ανδριανακης, κλπ) δεν ξερουν να κανουν δουλειες σε τετοια μοτερ. Με τον Oliver εχουμε γινει πολυ φιλοι και πλεον ο,τι εχει σχεση με ΒΜW M μπορει να μας κανει παπαδες. Προσφατα εφτιαξε τα ηλεκτρικα για ενα 335 μοτερ για ενα Ε30. Μολις του ειπα του Κωστα οτι εχω ανθρωπο εγγυημενο αμεσως μου εδωσε τον εγκεφαλο και τον εστειλα επανω.

aggelos_xr 24-06-11 11:13

Ρε συ Γιάννη εσύ που είχες Μ3 Ε46 και τώρα έχεις Ε30,δεν σου λείπει λίγο η δύναμη και το αρπαγμα το S54?Είσαι οκ δηλαδή με το S14?
Ξέρω ότι είσαι του μαμά αλλά δεν πιστεύεις ότι ενα m3 e30 με s54 είναι πιο ολοκληρωμένο?
Το ουρλιαχτό του straight six με csl εισαγωγή δεν το συκρίνω με τίποτα!!!

Γνώμη μου ότι v8 -v10 δεν θα πρέπει να μπαίνουν σε e30.

TSAF 24-06-11 11:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από aggelos_xr (Μήνυμα 431472)
Γνώμη μου ότι v8 -v10 δεν θα πρέπει να μπαίνουν σε e30.

Τα V παντως ειναι πιο ζυγισμενα απο τα 6cyl. Τα Γερμανακια & τα Αμερικανακια αυτο λενε. Και εμενα ο S54 μου αρεσει και μπορει στο μελλον να τον βαλω στο Cabrio αλλα τα V εχουν τρελη δυναμη.

Fanatic 24-06-11 11:50

Παντως οντως σε παρα πολλα απο τα συνεργεια που περναω ή εχω μπει προσφατα βλεπω και ενα Μ3 Ε30 γυμνο!

alpaneras 24-06-11 14:22

1 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fanatic (Μήνυμα 431475)
Παντως οντως σε παρα πολλα απο τα συνεργεια που περναω ή εχω μπει προσφατα βλεπω και ενα Μ3 Ε30 γυμνο!

Τέτοιο γυμνό εννοείς??? Και που είπαμε είναι αυτό το συνεργείο???

Fanatic 24-06-11 17:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 431489)
Τέτοιο γυμνό εννοείς??? Και που είπαμε είναι αυτό το συνεργείο???

μπα οχι τετοιο γυμνο δυστηχως...το γυμνο που λεω εγω το εχεις και εσυ σπιτι σου!! :rockon:

Action Man 27-06-11 12:02

http://img.photobucket.com/albums/v5...Project/M3.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v5...t/DSCF0021.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v5...cture021-1.jpg


http://img.photobucket.com/albums/v5...Picture102.jpg

Bassakos 27-06-11 13:05

OMG! !!!!!!!

dimitris 029/505 27-06-11 14:24

Αντε να μπει και η συνεχεια του project.....να βλεπουμε τετοιες αναπαλαιωσεις να μαθαινουμε!!!!!!!!!

aggelos_xr 27-06-11 15:25

25.000 gbp μια χαρα για sport evo.
http://www.pistonheads.com/sales/2957182.htm

m_power_lunatic 27-06-11 15:30

?????????????
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από aggelos_xr (Μήνυμα 431812)
25.000 gbp μια χαρα για sport evo.
http://www.pistonheads.com/sales/2957182.htm

Το χαζευα τις προαλλες.....''σφαλιαρα'' μου μυριζει....

TSAF 27-06-11 15:51

Εχει και 238400 χιλιομετρα πανω του. AVERAGE CONDITION NO SERVICE HISTORY. Βαλε και κανα 50αρικο που γυρισαν το κοντερ καλα ειναι. Αμα δεν ειναι τρακαρισμενο η τιμη ειναι αρκετα "fair".

Vasilis M3 27-06-11 17:10

ΒΜW Power έχεις τις φώτο απο το 204,304,500 και 505 απο Cecotto????:smashtard

BMW Power 28-06-11 11:18

3 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' (Μήνυμα 431830)
ΒΜW Power έχεις τις φώτο απο το 204,304,500 και 505 απο Cecotto????:smashtard

Έχω μόνο το ταμπελάκι από το 204

το ταμπελάκι στη δεύτερη φωτογραφία "505/505" είναι μεγάλη μούφα γιατί είναι swiss cecotto τα οποία όπως θα δεις στην 3η φωτογραφία δεν είχαν αριθμό παραγωγής :screwy:

Με έπιασε πάλι το φούντωμα!!!

Airness 28-06-11 13:10

http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqIOKk!...qy4QQ~~_19.JPG

BMW M3 Cecotto Nr. 203/505

BMW Power 28-06-11 14:06

Έχω τα εξής Cecotto

029 χαχαχα
042
076
080
107
169
177
203
204 ταμπελάκι μόνο
224
225
237
265
347
353
358
368
479
480
489

Και άλλα που δεν είχαν το ταμπελάκι.

Vasilis M3 28-06-11 15:46

Aν είναι στην συνάντηση θα φέρω ένα στικάκι να μου τα περάσεις!:rockon:

BMW Power 28-06-11 15:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' (Μήνυμα 431920)
Aν είναι στην συνάντηση θα φέρω ένα στικάκι να μου τα περάσεις!:rockon:

Έρευνα ετών θα περαστεί έτσι απλά μέσα σε λίγα δεύτερα??? :nono: :icon_pai::jester:

Vasilis M3 28-06-11 16:22

:useless:

:cheers:

BMW2002tii 28-06-11 16:39

δεν ειμαι σιγουρος αν εχει ξαναμπει...

http://m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=141873

BMW Power 28-06-11 19:40

Λοιπόν επειδή υπάρχει μεγάλη ζήτηση για το αρχείο Μ3 Ε30, :smashtard

Θα αρχίσω να το φτιάχνω σιγά σιγά στο forum σε ξεχωριστό thread έτσι ώστε να μπορεί να συμπληρωθεί και από όλους, για να είναι όσο το δυνατό πιο ολοκληρωμένο.

m_power_lunatic 30-06-11 21:08

..............
 
Αφου μας το απεκαλυψε ο Κωστας-Monsta και τον χιλιοευχαριστουμε.Στο μαγαζι του προσφατα SPORT EVO κοκκινο γνησιο με 35.000χλμ αγρατζουνιστο-αβαφτο.Ειχε καποιες προσθηκες οχι εργοστασιακες δυστυχως αλλα το αμαξι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.Ηρθε στην Ελλαδα προσφατα και ισως βγαλει και ελληνικα νουμερα.Ετσι λοιπον εχουμε 2 SPORT EVO ενα κοκκινο και ενα μαυρο στην Ελλαδα με matching numbers κτλ.

BMW Power 01-07-11 09:38

Οι φωτογραφίες του SE παρακαλώ να αναρτηθούν άμεσα!!!

dimitris 029/505 01-07-11 09:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 432113)
Οι φωτογραφίες του SE παρακαλώ να αναρτηθούν άμεσα!!!

Ναι ρε παιδια......μυστικο το κρατατε?????????Αντε να το δουμε κι εμεις!!!!!!!!!!

m_power_lunatic 01-07-11 10:13

.............
 
Ο οδηγος του ιδιοκτητη απαγορευσε οποιαδηποτε φωτογραφια κτλ παιδια,να μην χασει ο ανθρωπος και τη δουλεια του και να μην εχει και ο φιλος μας προβλημα.Βασικα ουτε με τον οδηγο ουτε με τον ιδιοκτητη θελει καποιος να τους νευριασει οποτε ας το αφησουμε εκει.

Παιδια,κανενας δεν κραταει πραγματα για τον εαυτο του-ειδικα εγω νομιζω-εχω προσφερει αρκετες πληροφοριες και βοηθαω οσο μπορω τους λατρεις της Μ3 Ε30 ΑΛΛΑ επειδη ειναι φιλος καλος στην μεση και επειδη το ζητησε ο οδηγος αυστηρα με το δικιο του ΔΕΝ θα δημοσιευτουνε φωτογραφιες.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:25.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.