BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   318is πρόγραμμα; (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=10109)

ilias-is 20-10-07 21:26

318is πρόγραμμα;
 
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...

str2004 20-10-07 22:54

Βαλε εγκεφαλο απο 16αρι η 18αρη Μ43 .....θα μαμαει το μοτερ σου.....:)

God 20-10-07 23:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias-is (Μήνυμα 146653)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...

Ενα σωστο προγραμμα, θεωρωντας οτι η εξατμιση που εβαλες και το φιλτρο ειναι νορμαλ πραγματα και καλα για το αμαξι σου (οχι κανενα μπουρι για εξατμιση και καμια χοανη απο Yaris πανω απο το χταποδι) λογικα θα σε στειλει στα +6-7 αλογα τροχο απο την εργοστασιακη ισχυ, χωρις την αναγκαιοτητα της 100αρας βενζινης. Με πιο αγριο αβανς (επιβαλλεται 100αρα) μαλλον +2-3 αλογα.

Καλο θα ηταν να περασεις προγραμμα πανω σε (αξιοπιστο) δυναμομετρο για να ξερεις και που ησουν και τι κανεις μετα. Το που...νομιζω δεν επιτρεπεται ως διαφημιση, αλλα καλο θα ηταν να το ψαξεις και μονος σου. Τα γνωστα ονοματα δεν ειναι και πολλα.

konc 21-10-07 04:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από str2004 (Μήνυμα 146669)
Βαλε εγκεφαλο απο 16αρι η 18αρη Μ43 .....θα μαμαει το μοτερ σου.....:)

E? sorry αλλά κάτι δεν πιάνω εδώ. Θέλεις να μου εξηγήσεις? (λέμε τώρα...)

bmw316turbo 21-10-07 10:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias-is (Μήνυμα 146653)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...

Κοιτα φιλε μου!!
Θα σου μιλησω συγκεκριμενα!!!
Ο κολητος μου -που ειναι μελος του φορουμ- εχει 318is κουπε με μ42 και το εχει βελτιωσει ως εξης
1) Ολοκληρο εγκεφαλο απο την επομενη εκδοση is (νομιζω m44 με superchips)
2) Ολοκληρη εξατμιση απο χταποδι μεχρι πισω με μαμα καταλυτη ,(magnex νομιζω)
3) φιλτρο green στο φιλτροκουτι.
4) καλυτερα μπουζι
5) motorkote
Λοιπον επειδη εχω μπει μεσα σε κυνηγητο με αλλα αμαξια αρκετες φορες, το αμαξι πριν και μετα δεν ειχε καμια σχεση στο τροπο που γεμιζε μεχρι κοφτη.
Δεν ξερω ποσα αλογα πηρε αλλα η ζωντανια που απεκτησε σε ολο το φασμα ηταν αξιοπροσεκτη και πιο μεστη στα γεμισματα του κοντερ.
Πολυ καλο για το βαρος και τα κυβικα.
Το συστηνω....

deepblue 21-10-07 11:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias-is (Μήνυμα 146653)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...

einai stin agia paraskeyh ena magazi poy bazei programmata super chips (nikos spase)
kai ap'oti exo akoysei einai aksiopista!!

deepblue 21-10-07 12:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias-is (Μήνυμα 146653)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ IS ΜΟΥ ΦΙΛΤΡΟ-ΕΞΑΤΜΙΣΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ...

Υπαρχει καποιος στην αγια παρασκευη που βαζει προγραμματα απο τη superchips (νικος σπεης)δεν τον ξερω προσωπικα αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι αξιοπιστο και ρωτησα και τον μηχανικο μου και μου ειπε αυτο καντο αφοβα...
ελπιζω να βοηθησα
ΥΓ θα προτεινα να μαζευτουμε καμμια 10ρια αμαξια να παμε για να κατεβασουμε την τιμη!!

Dim77 21-10-07 12:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από deepblue (Μήνυμα 146737)
Υπαρχει καποιος στην αγια παρασκευη που βαζει προγραμματα απο τη superchips (νικος σπεης)δεν τον ξερω προσωπικα αλλα απο οτι εχω ακουσει ειναι αξιοπιστο και ρωτησα και τον μηχανικο μου και μου ειπε αυτο καντο αφοβα...
ελπιζω να βοηθησα
ΥΓ θα προτεινα να μαζευτουμε καμμια 10ρια αμαξια να παμε για να κατεβασουμε την τιμη!!

Ο Νίκος Σπέης είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της Superchips στην Ελλάδα.
RS Motorsports

Κάνει καλύτερη τιμή για τα μέλη του φόρουμ ούτως ή άλλως. Ρωτήστε αν ισχύει ακόμα η έκπτωση.

saikoE39 21-10-07 13:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo (Μήνυμα 146697)
Κοιτα φιλε μου!!
Θα σου μιλησω συγκεκριμενα!!!
Ο κολητος μου -που ειναι μελος του φορουμ- εχει 318is κουπε με μ42 και το εχει βελτιωσει ως εξης
1) Ολοκληρο εγκεφαλο απο την επομενη εκδοση is (νομιζω m44 με superchips)
2) Ολοκληρη εξατμιση απο χταποδι μεχρι πισω με μαμα καταλυτη ,(magnex νομιζω)
3) φιλτρο green στο φιλτροκουτι.
4) καλυτερα μπουζι
5) motorkote
Λοιπον επειδη εχω μπει μεσα σε κυνηγητο με αλλα αμαξια αρκετες φορες, το αμαξι πριν και μετα δεν ειχε καμια σχεση στο τροπο που γεμιζε μεχρι κοφτη.
Δεν ξερω ποσα αλογα πηρε αλλα η ζωντανια που απεκτησε σε ολο το φασμα ηταν αξιοπροσεκτη και πιο μεστη στα γεμισματα του κοντερ.
Πολυ καλο για το βαρος και τα κυβικα.
Το συστηνω....

+1........
η διαφορα ειναι τρελη...:bananasmi

str2004 21-10-07 14:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από konc (Μήνυμα 146690)
E? sorry αλλά κάτι δεν πιάνω εδώ. Θέλεις να μου εξηγήσεις? (λέμε τώρα...)

Ειλικρινα ΔΕΝ μπορω να στο εξηγησω ( γιατι δεν γνωριζω καν εγω ) ....αλλα μετα απο εγκατασταση εγκεφαλου απο M43 σε μοτερ M42 ......το μοτερ κατα περιεργο ( για μενα ) λογο ...."ξυριζε"..... απο χαμηλα μεχρι κοφτες ( 16αριου φυσικα ).......


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.