BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=98)
-   -   Wossner πιστονι πρόβλημα. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31450)

valantiswolf 17-07-13 22:08

Wossner πιστονι πρόβλημα.
 
Καλησπέρα! Παίδες έχω πρόβλημα έχω ένα BMW m3 Ε36 σφυρηλατο και κάρφωσε βαλβίδα πάνω στο πιστονι. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν μπορώ να βρω μεμονωμένα ένα μόνο πιστονι, όλοι πουλάνε εξαδες. Γνωρίζει κανένας που μπορω να βρω έστω και μεταχειρισμένο ένα πιστονι wossner 9038DA. Η διάμετρος του ειναι 86,5mm. Οποίος έχει κανένα κονε να βρούμε ας ρίξει τηλέφωνα μήπως και μπορέσω να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ!

pacman 18-07-13 12:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από valantiswolf (Μήνυμα 486669)
Καλησπέρα! Παίδες έχω πρόβλημα έχω ένα BMW m3 Ε36 σφυρηλατο και κάρφωσε βαλβίδα πάνω στο πιστονι. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν μπορώ να βρω μεμονωμένα ένα μόνο πιστονι, όλοι πουλάνε εξαδες. Γνωρίζει κανένας που μπορω να βρω έστω και μεταχειρισμένο ένα πιστονι wossner 9038DA. Η διάμετρος του ειναι 86,5mm. Οποίος έχει κανένα κονε να βρούμε ας ρίξει τηλέφωνα μήπως και μπορέσω να βγάλω άκρη. Ευχαριστώ!

φίλε πήγαινε πάρε τετράδα και μην ξαναπάρεις wossner...χώμα είναι...

panos 316T 18-07-13 12:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pacman (Μήνυμα 486677)
φίλε πήγαινε πάρε τετράδα και μην ξαναπάρεις wossner...χώμα είναι...

και τα άλλα δύο να είναι wossner ή να το κάνει 4κύλινδρο; :screwy:

pacman 18-07-13 13:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos 316T (Μήνυμα 486681)
και τα άλλα δύο να είναι wossner ή να το κάνει 4κύλινδρο; :screwy:

έλα ρε Πάνο!!! μην βαράς...κάνει ζέστη! 6αδα σαν τις μπύρες!!!!

Nick_compact 18-07-13 15:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pacman (Μήνυμα 486677)
φίλε πήγαινε πάρε τετράδα και μην ξαναπάρεις wossner...χώμα είναι...

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από Wossner, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση δε φταίει το πιστόνι αν του την έδωσε η βαλβίδα...

MarinosE46 18-07-13 16:09

μια χαρά έμβολα είναι τα wossner.Ο Δράκος δεν μπορεί να σε φτιάξει να πάρεις τουλάχιστον 2 και όχι ολόκληρη εξάδα(να έχεις ένα spare)?

paganis 18-07-13 16:26

το συνεργειο του Δαρρα, που σιγουρα θα ειχε πολλα πιστονια απο σπασμενα μοτερ..εχει κλεισει.
βρες ποιο ειναι το επομενο αποτυχημενο συνεργειο σε βελτιωσεις...και κανε μια βολτα απο εκει...

trabakoulas 18-07-13 16:31

1) Δεν φταιει το εμβολο σε καμμια περιπτωση αν καρφωσες βαλβιδα.
2) Τα σφυρηλατα τι wossner ειναι, τι wiseco, τι cp, τι JE, τι accralite και παει λεγοντας, ειναι το ενα κι αυτο. Οι διαφορες ειναι πολυ μικρες απο μαρκα σε μαρκα και σιγουρα δεν ευθυνεται η μαρκα για την ζημια σου.
3) Μπορεις να επικοινωνησεις με την κατασκευαστρια εταιρεια για να σου στειλει ή κατασκευασει ενα σκετο. Αυτη ειναι και η πιο οικονομικη λυση.

bmwdakias85 18-07-13 21:44

Εχω εγω wossner απο ενα dt200 που είχα μικρός,άμα το θες χαχαχα
!!!!!
Γνώμη μου ειναι αφου ανοίγεις μοτέρ άλλαξε τα κ τα εχει μαζί με ελλατηρια για να είσαι κομπλε

valantiswolf 21-07-13 16:48

paganis εχεις καποιο τηλέφωνο απο αυτον το Δάρρα για να επικοινωνήσω μαζι του;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:23.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.