BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   μπροστινη πινακιδα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28434)

bmwnikolase36 21-07-11 20:41

μπροστινη πινακιδα
 
καλησπερα παιδια.η μπροστινη μου πινακιδα εχει ξεβαμενα τα γραμματα να το πω καλυτερα,σαν μουτζουρομενα και πρεπει να κανω κατι γιατι χαλαει ολη την μουρη
του αυτοκινητου οπτικα.ηθελα να βαλω απο αυτες που ειναι και ποιο μικρες,αλλα
που μπορω να κοψω τετοιες?

mike21 21-07-11 21:13

μήν πάς να κόψεις,είναι παράνομο και άμα θέλουν σε τρέχουν,θα σου έλεγα να βγάλεις καινούργιες αλλά αντί για άδεια σου δίνουν μία Α4,άν δέν σε πειράζει αυτό με 30 ευρώ βγάζεις καινούργιες πινακίδες αυθημερόν

ThaNOS E46coupe 22-07-11 00:02

πηγαινε στο γιωργο που ειναι πριν το πεδιο βολης μετα την αγορα. Πες του να σου φτιαξει μια μικρη πινακιδουλα. Καμια 10 ευρω παιρνει ρε νικολακη. Αλλα οπως λεει ο μηχαλης θα εισαι παρανομος... Αλλα η πινακιδα σου θα ειναι πενα.. Θα ειναι σαν τις ευρωπαικου τυπου που εχεις αλλα σε σμυκρινση....

djkostas20 22-07-11 11:35

Μόνο 30€ έχει η έκδοση καινούριων πινακίδων??? Γιατί εγώ ήθελα να τις αλλάξω και να βάλω τις καινούριες που είναι μεγάλες, αυτές με το σήμα GR στο πλάι γιατί έχω τις παλίες και η μπροστινή είναι στραβωμένη... Ξέρω είμαι περίεργος αλλά άμα έχει τόσο γιατί όχι?? Σου αλλάζουν και άδεια? Ο λόγος? Ίδια πινακίδα δεν θα μου βγάλουν?

Driftakos 22-07-11 11:38

αν δεν κάνω λάθος αν δηλώσεις οτι σου έσπασαν οι πινακίδες και θες αλλαγή, σου δίνουν από την αρχή καινούρια νούμερα. και τότε θέλει και αλλαγή η άδεια.

stelmaniac 22-07-11 14:15

H εκδοση νεων πινακιδων ειναι απλη και κοστιζει 30ε. Δεν γνωριζω αν στο υπουργειο εκδιδονται αυθημερον κατι που δεν πιστευω. Εγω εκανα τη διαδικασια σε κεπ. Ο λογος ηταν αλλαγη λογω φθορας. Μαλιστα για να ειμαι σιγουρος πηρα remover και τις ξεβαψα τελειως. Τις πηρα στο κεπ δεμενες,εκανα την αιτηση,τις παρεδωσα(μαζι με την αδεια) και σε καμια 10αρια μερες ηρθαν νεες ευρωπαικου τυπου. Το κακο ειναι οτι μενεις χωρις πινακιδες για ενα διαστημα αλλα οι νομιμες ειναι φθηνοτερες απο τις παρανομες...Σκεψου το.

mike21 22-07-11 15:53

άμα πάς στο υπουργείο κατα τις 9 το πρωί,12-13 σου έχουν βγάλει καινούργιες πινακίδες και άδεια,30 ευρώ το παράβολο και καινούργιος αριθμός,πρίν ένα χρόνο έβγαλα σε δύο αυτοκίνητα,έτσι όπως τα περιγράφω έγιναν,μόνο που πρέπει τουλάχιστον τη μία να την έχεις κάνει ρόμπα εντελώς για να στις αλλάξουν λόγω φθοράς

giannis_E-46 22-07-11 18:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από djkostas20 (Μήνυμα 434002)
Μόνο 30€ έχει η έκδοση καινούριων πινακίδων??? Γιατί εγώ ήθελα να τις αλλάξω και να βάλω τις καινούριες που είναι μεγάλες, αυτές με το σήμα GR στο πλάι γιατί έχω τις παλίες και η μπροστινή είναι στραβωμένη... Ξέρω είμαι περίεργος αλλά άμα έχει τόσο γιατί όχι?? Σου αλλάζουν και άδεια? Ο λόγος? Ίδια πινακίδα δεν θα μου βγάλουν?

τα ιδια νουμερα δεν ξαναβγενουν αναγκαστικα βγαζεις καινουργια οποτε πρεπει να αλλαξεις και αδεια ωστε να αναγραφεται ο νεος αριθμος που θα παρεις

s318is 23-07-11 00:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 (Μήνυμα 434057)
τα ιδια νουμερα δεν ξαναβγενουν αναγκαστικα βγαζεις καινουργια οποτε πρεπει να αλλαξεις και αδεια ωστε να αναγραφεται ο νεος αριθμος που θα παρεις

Ναι αλλά άδειες γιοκ όπως διάβασα σε άλλο θρεντ!

bmwnikolase36 23-07-11 03:21

ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις στην απορια μου καταρχιν.Η ιδεα για νεες πινακιδες
ειναι πολυ καλη και δεν με πειραζει καθολου,και νομιζω οτι τις περνεις αφθημερον,ιδικα εδω
καλαματα.Το θεμα ομως που με ενοχλει ειναι η φοτοτυπια της αδειας.καλα ειναι σοβαρα αυτα
τα πραγματα?τωρα διαβασα το θρεντ.αυτο γινετε σε ολα τα υποργεια συγκινονιων στην ελλαδα
παιδια,ή μονο αθηνα πχ?αν ειναι παντου,κλεινω στην λυση μιας μικρης πινακιδας,ετσι και αλλιος η πισω μου ειναι μια χαρα.και δευτερον εχουν παρα πολοι
μικρη πινακιδα μπροστα,τι να σου κανουν?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:13.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.