BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Αγορα E92 coupe 316 Yes or No??? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31283)

eddie51066 05-05-13 04:06

Αγορα E92 coupe 316 Yes or No???
 
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να μου πουν οσοι εχουν οδηγησει - αγορασει το εν λογω αυτοκινητο (316 E92 Coupe) αν συμφερει ή οχι να το αγορασω. Σαν εμφανιση ειναι αυτο που ψαχνω... περιμενω να μου πειτε και το κατι παραπανω για να προχωρησω ή οχι τελικα στην αγορα. για 2000 κυβικα δεν παιζει.... για κοντρες κλπ κλπ δεν μ ενδιαφερει καν.... εχω βρει με 15500 εως 17000ευρω μερικες ικανοποιητικες προσφορες.... και θελω να δω αν οντως τα αξιζει.

bmwdakias85 05-05-13 05:58

Ούτε 2λιτρο κανει για κόντρες!
Ειναι ενα ωραίο αμαξη!απλα αυτο!

stef 05-05-13 11:15

Μην έχεις απαιτήσεις! Ούτε να σκέφτεσαι ότι μπορεί να το βελτιώσεις μετά από 5 χρόνια...
Αυτό...!
Χριστός Ανέστη

eddie51066 05-05-13 11:54

Ουτε για βελτιωσω το θελω... Ουτε για κοντρες... Θελω ενα "απλο" ομορφο και κυριλε αμαξι. Για θεματα ανεσης, καταναλωσης και γενικα συμπεριφορας στον δρομο... Και γενικα αν εχει μεινει ευχαριστημενος οποιος τ εχει απο την γενικη χρηση του...κ εφοσον μιλαμε πλεον για 15-16χιλιαρικα για μπντελα του ΄09... Δεν ειναι κ υπερτιμημενο.

bmwdakias85 05-05-13 14:08

Ένταξη οπως την βλέπει ο καθένας,ο άλλος στο θρεντ έγραψε οτι στα 35000 του έκοψε στροφαλλο!
Γιαυτο ψάξε το καλα κ αν ειναι καθαρό χτυπά το,ειναι πολυ όμορφο κ διαχρονικό αμαξη!
Οσο για την τιμη μη λες κ πολλα γιατι αυτη ειναι η τιμη του απλός στην Ελλάδα τα είχανε υπερτιμημενα τα αυτοκινητα

Dim77 05-05-13 16:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από eddie51066 (Μήνυμα 483433)
Ουτε για βελτιωσω το θελω... Ουτε για κοντρες... Θελω ενα "απλο" ομορφο και κυριλε αμαξι. Για θεματα ανεσης, καταναλωσης και γενικα συμπεριφορας στον δρομο... Και γενικα αν εχει μεινει ευχαριστημενος οποιος τ εχει απο την γενικη χρηση του...κ εφοσον μιλαμε πλεον για 15-16χιλιαρικα για μπντελα του ΄09... Δεν ειναι κ υπερτιμημενο.

Είναι ένα πολύ καλό αυτοκίνητο.
Είναι όμορφο, οικονομικό, άνετο και σπορτιφ συνάμα αυτοκίνητο.

Είναι σβέλτο, αλλά χωρίς αίσθηση σπιρτάδας.
Παρόλα αυτά, οι επιδόσεις του αν τις δείς ψυχρά, είναι καλές.
Όταν το ζήσεις, θα νομίζεις ότι είναι νωθρό, απλά γιατί έχοντας πολύ καλό πλαίσιο και ηχομόνωση, θα νομίζεις ότι δεν ''πάει''.

Ένα astra 1.6 115ps για παράδειγμα, δεν είναι πιο γρήγορο.

Μπορείς να ταξιδεύεις με μεγάλες ταχύτητες ξεκούραστα (χωρίς μεγάλη κατανάλωση).

Αν σκεφτείς ότι καινούριο, έκανε πάνω από 30 χιλιάρικα....

eddie51066 05-05-13 18:44

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!! Χριστος ανεστη!!! Οταν παω για να τ ελεγξω μηπως υπαρχουν καποια σημεια SoS που πρεπει να ελεγξω... Εκει π συνηθως εμφανιζει ζημια ή κατι τετοιο; (Μηχανικα μιλαω παντα) ή στα ηλεκτρικα / κλιμα κλπ κλπ.

lefterishatzi 05-05-13 20:45

Μια συμβουλή και από εμένα ως παλιός κάτοχος. Να πάρεις μοντέλο που κατασκευάστηκε 2009 και μετά και όσο το δυνατόν νεότερο. Είχε πολλες παιδικές ασθενιες. Κατά τα αλλα όπως στα είπαν πιο πάνω. Αν σου βγει αξιόπιστο ειναι και οικονομικό αε συντήρηση και κατανάλωση.

Nick_compact 05-05-13 21:19

Οι πιθανότητες βέβαια λένε ότι δύσκολο να του βγει αξιόπιστο... μάλλον θα ταλαιπωρείται με λαμπάκια κινητήρα όλη την ώρα.

eddie51066 06-05-13 10:53

Υπαρχει τελικα τιποτα ως "σημειο SoS" να ελεγξω αν εχει καποια ζημια; Κατι που να θελει περαιτερω ελεγχο;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:15.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.