BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   "Κενή" θέση σε rcd business E90 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27106)

montoya 21-01-11 23:02

"Κενή" θέση σε rcd business E90
 
Μιας και το κινητό μου έχει πομπό fm και θέλω να το συντονίσω με το ράδιο του αυτοκινήτου, θα πρέπει να βρω μία ελεύθερη συχνότητα. Πως γίνεται αυτό? Ο μόνος συντονισμός που γίνεται είναι αυτόματος και σταματάει την αναζήτηση μόνο σε σταθμούς.
Υ.Γ. Νομίζω πως το ρώτησα και παλιότερα.....

rapid_fast 21-01-11 23:13

Γιατί θές να το κάνεις αυτό???

E36 RULES!! 21-01-11 23:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 411084)
Γιατί θές να το κάνεις αυτό???

Το εχει κανει ενας φιλος μου εδω, βαζει ενα πραγματακι στο iphone του το οποιο μεταδίδει στα fm, του δινει μια συχνότητα, συντονίζει αυτος το radiocd του εκει και παιζει απο το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου τα mp3 που εχει στο κινητό..

Φαντάζομαι κατι τετοιο θέλει να κάνει και ο montoya..

ThaNOS E46coupe 21-01-11 23:22

παναγιώτη για να ακούει τα τραγούδια που έχει στο κινητό του...
φίλε μοντόγια...πρέπει να ρυθμήσεις μιά συχνότητα στο κινητό σου πχ.88.00 εκεί που δέν υπαρχει κανένας σταθμος και την ίδια συχνότητα να ρυθμήσεις και στό ραδιόφωνο του αυτοκινήτου σου... εδά καλαμάτα το κάνω στους 88.00. έχω πάρει ένα mp3 που το συνδέω στον αναπτήρα του ρυθμίζω την συχνότητα και παίζει τα τραγούδια του στικ μου ή της sd που το έχω βάλει ...το θέμα όμως είναι οτι κάνει λίγα παρασιτα.. και είναι σχεδόν απίθανο να ακούς τέλεια χωρίς παράσιτα....

montoya 21-01-11 23:30

Ξέρω την διαδικασία. Το έχω κάνει σε άλλα αυτοκίνητα. Το θέμα είναι πως θα συντονίσω το ράδιο του αυτοκινήτου σε μία "κενή" συχνότητα (π.χ.στο 88.00 που λες κι εσύ). Σταματάει μόνο σε σταθμούς.

E36 RULES!! 21-01-11 23:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 411089)
Ξέρω την διαδικασία. Το θέμα είναι πως θα συντονίσω το ράδιο του αυτοκινήτου σε μία "κενή" συχνότητα. Σταματάει μόνο σε σταθμούς.

Αν βάλεις το κινητό πρώτα να παιζει στην κενή συχνότητα, δεν θα το αναγνωρίσει το ραδιο σαν σταθμό?

montoya 21-01-11 23:35

Ουάου. Τέλειο ακούγετε. Το πρωί θα το δοκιμάσω. Γιατί δεν το είπες νωρίτερα??? :D
Υ.Γ. Χρωστάω θετική. Δεν με αφήνει τώρα..... Κοιτάζοντας βέβαια και την "πρασινάδα" που έχεις, λέω "που να πάει? Θα βγει στην οθόνη του διπλανού υπολογιστή....."

E36 RULES!! 21-01-11 23:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 411093)
Ουάου. Τέλειο ακούγετε. Το πρωί θα το δοκιμάσω. Γιατί δεν το είπες νωρίτερα??? :D
Υ.Γ. Χρωστάω θετική. Δεν με αφήνει τώρα.....

Τιποτα δεν χρωστας... Καλα ακουσματα :D

montoya 21-01-11 23:41

Αν δεν δουλέψει ετοιμάσου για αρνητική (λόγω φρούδων ελπίδων)....:D

ThaNOS E46coupe 21-01-11 23:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 411089)
Ξέρω την διαδικασία. Το έχω κάνει σε άλλα αυτοκίνητα. Το θέμα είναι πως θα συντονίσω το ράδιο του αυτοκινήτου σε μία "κενή" συχνότητα (π.χ.στο 88.00 που λες κι εσύ). Σταματάει μόνο σε σταθμούς.

δέν έχει manual? εμένα έχει...μπορώ να το ρυθμίσω να μήν ψάχνει αυτόματα για σταθμούς...και μπορώ να το βάλω όπου θέλω εγώ...έχω το buisness σε ε46...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.