BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Πελοπόννησος (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Διακοπές στην Πελοπόννησο (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31384)

BMW Power 13-06-13 21:50

Διακοπές στην Πελοπόννησο
 
Καλησπέρα στους καταυλακιωτες

Έχω ακούσει για πολλά όμορφα μέρη αλλά έχω παει σε πολύ λίγα από αυτά.

Με την λογική της μηδενικής μετακίνησης και της καθαρής θάλασσας λόγω του μωρού, (9 μηνων τον αυγουστο) που μου προτείνετε να ψαξω για τις αυγουστιατικες διακοπές;

Lambros 13-06-13 21:57

Αν και επειδή έχω καταγωγή από Τρίπολη θα έπρεπε να σου προτείνω το Παράλιο Άστρος,θα σου προτείνω τη Νεάπολη Λακωνίας όπου είχα πάει 3 χρονιές και είχα περάσει πολύ ωραία,ήρεμα,πεντακάθαρα νερά και μπορείς να πεταχτείς αν θες και μια μέρα αυθημερόν Ελαφόνησο.

JimmysBMW 13-06-13 22:01

Ναύπλιο ειναι υπεροχα!!

tasos.kamv 13-06-13 22:03

Δες και μία το χωριό μου...
Βουνάρια, Κορώνης Μεσσηνίας...
Νομίζω προσφέρει ακριβώς αυτό που ζητάς...
Για ψάξ' το λίγο..

Straight six 13-06-13 22:12

μεθωνη και συναφη που λεει ο τασος και ακρατα που ειμαι απο εκει και ειναι σουπερ ( κυκλοφορει και το εμ τρια το ειτσ πι εφ λεμε εκει) χαχα

και αστρος πολυ καλα παντως.....οπως και φοινικουντα επισης



οσο πιο ανατολικα και νοτια παντως τοσο πιο ωραια...

ακρατα εχει πεντακαθαρα νερα αλλα αρκετα παγωμενα....

PetrosD 13-06-13 22:14

παράλιο Αστρος Κυνουρίας

Όμορφο μέρος, έχω πάει πάνω από 12 καλοκαίρια για διακοπές.

alf 13-06-13 23:10

Πέρα απο περιοχη Μεθώνης , Κορώνης που ειπαν τα παιδια και ειναι πολυ ωραία, αν σε ενδιαφέρει κατι πιο αγριο (με λιγότερο πρασινο) και φοβερά νερα θα σου πρότεινα το μεσαίο πόδι της Λακωνίας. Π.χ. Οίτυλο, Γερολιμένας. Αρκετά ήρεμα μέρη, οικογενειακά..

sierra 14-06-13 01:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 485559)
παράλιο Αστρος Κυνουρίας

Όμορφο μέρος, έχω πάει πάνω από 12 καλοκαίρια για διακοπές.

Εγώ στο Παράλιο είμαι 12 χρόνια. Πάω όλο τον χρόνο και είναι σκάρτα 2 ώρες με ωραίες καθαρές παραλίες και μέρη για διασκέδαση και φαγητό καλό και φθηνό. Εγώ είμαι στο κάμπινγκ " ASTROS" πριν μπεις στο Π. Άστρος. Μετά τις 3-6-2013 θα έιμαι εκεί μέχρι και Σεπτέμβρη. Ότι θες πες μου, κερνάμε και καφέ...

stelmaniac 14-06-13 01:24

Ναύπλιο: Το ομορφότερο, γραφικότερο, πολιτιστικότερο, μέρος της πελοποννήσου κι απ' τα καλύτερα in whole greece και με ωραία θάλασσα(καραθώνας) Συνοδεύεται από το Τολό στα 10χλμ. πάλι με κοσμοπολίτικη παραλία.

Ανοίγεις το χάρτη και μαρκάρεις περιοχές δυτικής πελοπ/σου από την πλευρά του ιονίου. Η παραλία ξεπερνά τα 150 χλμ. σε μήκος, απ' τις μεγαλύτερες στην ελλαδα και φυσικά όλοι ξέρουν τι σημαίνει παραλίες του ιονίου...Κατάκολο, Αρχαία ολυμπία, καιάφας, κυπαρρισία, φιλιατρά, πύλος, μεθώνη, θεικά μέρη...

Dimpas 14-06-13 01:26

ΜΑΝΑ ΜΟΥ !
Είμαι από τον Οκτώμβρη στην Καλαμάτα μαναμ!
Είναι υπέροχα! Η πόλη είναι ήσυχη, μπορείς να κάνει ΑΝΕΤΑ μπάνιο στην παραλία της πόλης και να έχεις τα πάντα ! Απο την μία μεριά έχει τις Κιτριές, μικρή Μαντίνεια, Ακρογιάλι κτλ. Μπορείς να πάς Στούπα και Καρδαμύλη.Έχει ησυχία και είναι για οικογενειακές καταστάσεις αλλά αν θέλεις να κεράσεις και τα μάτια σου υπάρχει κοντά και η σάντοβα ....
Απο την άλλη έχουμε Πεταλίδι Κορώνη Μεθώνη και στην μέση η Φοινικούντα. Ο δρόμος σε πάει στην ΠΥΛΟ γιάλοβα και βοιδικοιλιά !
Όλα τα μέρη ΜΑΓΙΚΑ !
ΟΜΩΣ κάνει αρκετή ΖΕΣΤΗ τον Ιούλιο και μπορεί να πετύχεις κάνα Αντώνη με το Σαμάρι γιατί είναι από εκεί και να ξενερώσεις στις διακοπές σου ....
Το καλοκαίρι η περιοχή σφύζει από αμάξια με... γερμανικές πινακίδες ! Σε μερικές μέρες θα έχεις μάθει να αναγνωρίζεις και τους θυρεούς που υποδηλώνουν το κρατίδιο που εκδόθηκε η πινακίδα !
Έχει πλάκα να το μαντεύεις !
Από φαγητό και φιλοξενία είναι ΑΡΙΣΤΑ ΔΕΚΑ !


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.