BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   ΤΟ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ - GEORGIOU SPEAKING (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20345)

sm6 04-07-09 12:34

ΤΟ ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ - GEORGIOU SPEAKING
 
σε μια εκπομπη του ο γνωστος δημοσιογραφος και εραστης του αυτοκινητου (και των Μ, καθως διαθετει μια βελτιωμενη Μ3 Ε92), συζηταει και εκφραζει αποψη για το πιο ολοκληρωμενο (προσοχη οχι το καλυτερο, οπως λεει ο ιδιος) αυτοκινητο.

συμφωνα με το γιωργο δεν ειναι ουτε η πορσε, ουτε η φερραρι, (ουτε φυσικα το gtr :D).
ειναι η Μ3.

ποια η αποψη σας...? ειναι ετσι, ή απλα "παινευει το σπιτι του"...?

απο το 2.30 και μετα...

http://www.youtube.com/watch?v=lp3UogqunQo

Action Man 04-07-09 12:46

To έχω ξαναδεί το βίντεο....όλο μλκιες λέει..

yannisv 04-07-09 12:53

Θα συμφωνήσω ότι η Μ3 είναι πραγματικά η πιο ολοκληρωμένη πρόταση για τους λόγους που και ο προσφιλής μας Γεωργίου αναφέρει. Το BMW Μ3 έχει πολυτέλεια, άνεση, fun-factor, αγωνιστικό προφίλ. Πάντα είχε και πάντα ελπίζουμε να έχει. Ειδικά με την έλευση της Ε92 η οποία πραγματικά ξεχωρίζει και αισθητικά περισσότερο και από τους ένδοξους προκατόχους της.

Κωνσταντίνος 04-07-09 12:53

Εχει οδηγήσει ο κ.Γεωργίου άλλα αυτοκίνητα π.χ Porsche, για να συμπεράνει για το ποιό είναι το πιο "ολοκληρωμένο".
Προσοχή, δεν εννοώ οτι ΔΕΝ, απλά ερωτώ ΕΑΝ

Αν και σε τέτοια "ειδικού τύπου" αυτοκίνητα μάλλον δεν ταιριάζει η λέξη "ολοκληρωμένο".......

Action Man 04-07-09 12:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από yannisv (Μήνυμα 300019)
Θα συμφωνήσω ότι η Μ3 είναι πραγματικά η πιο ολοκληρωμένη πρόταση για τους λόγους που και ο προσφιλής μας Γεωργίου αναφέρει. Το BMW Μ3 έχει πολυτέλεια, άνεση, fun-factor, αγωνιστικό προφίλ. Πάντα είχε και πάντα ελπίζουμε να έχει. Ειδικά η Ε92.

Ναι θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που λές ,η Μ3 είναι η χρυσή τομή....αλλά πιο πολύ με χαλάει ο τρόπος έκφρασης του Γεωργίου....τεσπά παέι μακριά η κουβέντα περί "Γεωργίου και αυτοκίνηση" και δεν το συνεχίζω.

tmilatos 04-07-09 12:58

Συμφωνω και διαφωνω... Συμφωνω με τον ορο "ολοκληρωμενο αυτοκινητο" που "σου κανει ολα τα χατηρια". Δεν απευθυνεται η τιμη του ομως στον μεσο καταναλωτη. Και ενα Ε46 Μ3 επισης σου κανει ολα τα χατηρια σε πολυ χαμηλοτερη τιμη, οπως και το 335. Και "drifting" οπως ειπε κανουν, και σε πανε ατσαλακωτο στη δουλεια σου. Επισης διαφωνω και με τις ΑΚΥΡΕΣ συγκρισεις με τα αλλα θηρια του χωρου, Μ5 και Μ6, (ιδιως για το τελευταιο φανταζομαι ΚΑΙ εσυ Σταθη). Δεν ειχα την τυχη, και μακαρι ο Θεος να με αξιωσει να μπω καποια στιγμη σε καποιο απο ολα τα μοντελα που προανεφερα, αλλα φανταζομαι οτι οσαν τετραθυρο το Μ5, ως προς το θεμα ανεσης συνεπιβατων, να υπερτερει του Μ3 Ε92. Αυτα....

-Θεοφιλος-

Action Man 04-07-09 12:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gbuster (Μήνυμα 300020)
Εχει οδηγήσει ο κ.Γεωργίου άλλα αυτοκίνητα π.χ Porsche, για να συμπεράνει για το ποιό είναι το πιο "ολοκληρωμένο".
Προσοχή, δεν εννοώ οτι ΔΕΝ, απλά ερωτώ ΕΑΝ

Αν και σε τέτοια "ειδικού τύπου" αυτοκίνητα μάλλον δεν ταιριάζει η λέξη "ολοκληρωμένο".......

Ξέρεις τι θα γίνει τώρα....σε κανα εξάμηνο θα έχει κανα Gtr....και θα λέει άλλα....σε κανα χρόνο κανα porschiko...θα μας τα ξαναλλάξει...(όπως και οι μλκιες που έλεγε για την Εθνική Ελλάδος το 2004....και μετά έψαχνε λαγούμι να κρυφτεί...:jumpgirl:)

yannisv 04-07-09 13:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Action Man (Μήνυμα 300021)
Ναι θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτά που λές ,η Μ3 είναι η χρυσή τομή....αλλά πιο πολύ με χαλάει ο τρόπος έκφρασης του Γεωργίου....τεσπά παέι μακριά η κουβέντα περί "Γεωργίου και αυτοκίνηση" και δεν το συνεχίζω.

Και εγώ θα συμφωνήσω με τη σειρά μου ότι ο τρόπος έκφρασής του δεν είναι πάντα καλοδεχούμενος από τον τηλεθεατή. Να σου πω την αλήθεια εγώ τον έχω συμπαθήσει περισσότερο λόγω Μητσικώστα παρά λόγω Γεωργίου :D

Action Man 04-07-09 13:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από yannisv (Μήνυμα 300025)
Να σου πω την αλήθεια εγώ τον έχω συμπαθήσει περισσότερο λόγω Μητσικώστα παρά λόγω Γεωργίου :D

Xαχαχα!!
+1000

sm6 04-07-09 13:15

εγω δεν ρωτησα αν εχει ξαναδει κανεις το βιντεο... προφανως ειναι καιρος που κυκλοφορει στο youtube...
ουτε αν λεει μλκιες, ο γεωργιου...
πιστευω οτι ειναι υπερβολικος σε πολλα, αλλα μλκα δεν θα τον χαρακτηριζα...
εκτος αν τον ξερει καποιος προσωπικα...
για παραδειγμα αυτο που ειπε στο τελος για τον παναθηναϊκο ηταν σωστο... αρα δεν λεει ολο μλκιες...

εγω ρωτησα αν θεωρειτε πιο ολοκληρωμενο αυτοκινητο τη Μ3 ή αν υπαρχουν κι αλλες αποψεις...
αμαρτια να ξεφυγει το θρεντ στο δευτερο ποστ... το χαλαμε πιο κατω...
βροχερο σαββατοκυριακο εχουμε μπροστα μας...

τελος, αν και δεν ειναι αυτο το θεμα, ο γεωργιου εχει οδηγησει πολλα αυτοκινητα.
ειχε ΖΜ, Μ3 E92 χειροκινητη, και τωρα dkg. αλλα εχει φιλους και γνωστους με οτι μπορεις να φανταστεις.
επισης εχει επαφες με δημοσιογραφους του ειδικου τυπου, των οποιων τις αποψεις λογικα μεταφερει. αφου για τον ιδιο το "αυτοκινητο" ειναι σχετικα νεο σπορ...
για το αν θα παρει gtr, οχι προς το παρον... ετοιμαζει κατι καλο στο Μ3...
οσο για τον τροπο του, εγω τον θεωρω αυθεντικο και ευχαριστο. δεν με ενοχλει καθολου. το αντιθετο. με διασκεδαζει.
αν βρεθειτε σε παρεα που ειναι ο γεωργιου, θα γελατε για καιρο με τις ατακες του...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:39.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.