BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά Z - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Αγορα Ζ3 εν ετη 2014! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32193)

leonidaskal 23-06-14 13:29

να ξαναπω στο φιλο stag oτι σε περιπτωση αγορας οφειλει....
1.φωτο στο προφιλ και γκαραζ για να βλεπουμε
2.βασικο να μας ζαλισει τα @ρχι.....@ με ερωτησεις και αποριες μεχρι να γινει η ζετουλα κουκλα απο ολες τις αποψεις οπως τις αξιζει.
3.να φτιαξει την ζετουλα σαν καινουργια οπως παλι της αξιζει.......

χαχαχαχαχα το παρατραβηξα λιγο εεεεεε

LefterisK 23-06-14 13:39

παντως η αγγελια διαγραφθηκε....αρα να υποθεσουμε οτι το αγορασε ο φιλος???

leonidaskal 23-06-14 14:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από LefterisK (Μήνυμα 499515)
παντως η αγγελια διαγραφθηκε....αρα να υποθεσουμε οτι το αγορασε ο φιλος???

και να μην το πηρε θα βρει αλλου υπαρχουν ακομα καλα ζετακια στην αγορα

paganis 23-06-14 15:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από leonidaskal (Μήνυμα 499520)
και να μην το πηρε θα βρει αλλου υπαρχουν ακομα καλα ζετακια στην αγορα

θα διαφωνησω...τα καλα ζετακια στην αγορα ειναι ελαχιστα και σιγουρα οχι στην τιμη του 3-4χιλιαρου.

leonidaskal 23-06-14 16:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paganis (Μήνυμα 499522)
θα διαφωνησω...τα καλα ζετακια στην αγορα ειναι ελαχιστα και σιγουρα οχι στην τιμη του 3-4χιλιαρου.

δεν καταλαβες...... δεν μιλαμε για τιμη ,απλα για το γεγονος οτι υπαρχουν ,φυσικα πιο ακριβα λιγο.
μην ξεχνας επισης οτι ενα ζετακι καπως παραμελιμενω και τονιζω καπως, δεν θελει και πολλα για να γινει καλο.

paganis 23-06-14 16:55

κατα πρωτης θα πρεπει να ξεκαθαρισουμε τα στανταρ του καθενος...ωστε τι εννοουμε καλο ζετακι.
για μενα που αγαπω τα ζ3 απο τοτε που βγηκανε, για να χαρακτηρισω καποιο καλο...θα πρεπει απλα να ειναι αψογο και να μην θελει την τιμη επι 2 για να γινει σχετικα καλο.
θα πρεπει να εχει οσο το δυνατον περισσοτερα εξτα(κοστιζουν αρκετα μετα), να ειναι ατρακαριστο αν ειναι δυνατον και αβαφο οπως ειναι το δικο μου, να εχει το χρωμα που μου αρεσει ,μηχανικα να ειναι αστερι και να μην εχει αλλαξει 15 χερια.

6ylinder 23-06-14 17:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paganis (Μήνυμα 499526)
να εχει το χρωμα που μου αρεσει

Αυτό θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που σε απασχολεί όταν παίρνεις μτχ τόσων ετών...όλα τα άλλα είναι κριτήρια. Να μου έλεγες κοιτάω σε Ε36-46 συγκεκριμένο χρώμα που βρωμάει ο τόπος...πάει κ' έρχεται, αν και πάλι δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο.

Nickolas_s2k 23-06-14 17:55

το συγκεκριμενο θεμα εχει αναλυθει πολυ νομιζω.ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και συνεπως των αγορων του και των κριτηριων που θετει. δικα του τα λεφτα δικια του και η επιλογη.απο κει και περα καθε αποψη ειναι υποκειμενικη.και εγω αν με ρωταγατε μπορει να σας ελεγα διαφορα περιεργα αλλα δεν θα το κανω. θα κανω ομως μια ερωτηση .. πως οριζουμε μια ''σωστη'' ζ3 ? (μιας και μιλαμε για το συγκεκριμενο) και πως οριζουμε τι χρειαζεται να γινει μετα την αγορα για να γινει ''σωστη'' ? και εδω ειναι υποκειμενικο , ειναι θεμα γνωσεων, ειναι θεμα ημιμαθειας ειναι θεμα πολλων μεταβλητων .. η μοναδικη σταθερα ειναι το χρημα οπου τις περισσοτερες φορες οτι πληρωνεις παιρνεις ακομα και σημερα με την κωλοκατασταση. παντα τα πιο καλα αυτοκινητα θα ειναι πιο ακριβα εκτος απο τους κουτοπονηρους που περιμενουν κανα κοροιδο για να γινουν μαγκες..και στην τελικη μπραβο τους! επομενως οτι αντεχει η τσεπη του καθενος τα υπολοιπα ειναι για λαικη καταναλωση..οποια και να παρεις φιλε μου να ειναι καλοριζικη καλοταξιδη να τη χαρεις και να την προσεχεις για να σε προσεχει και αυτη..γιατι δεν ειναι το ζετακι δλδ ουδετερο (για σενα το λεω Λεωνιδα χαχαχαχ)..ειναι γενους θυληκου και θελει φροντιδα

Fanatic 23-06-14 18:58

Για εμενα ενα καλο Ζ3 για αγορα θα πρεπει να εχει τα εξης χαρακτηριστικα:

1) Να μην εχει φαει καμια χοντρη στουκα (αν εχει αλλαξει κανα φτερο η εχει γινει καμια τοπικη βαφη σωστα klein mein)
2) Nα ειναι σε καλη κατασταση η κουκουλα και κυριως το πισω "τζαμι"-πλαστικο
3) Να μην ειναι σκισμενα τα δερματινα καθισματα
4) Να μην εχει καψιματα απο τσιγαρο και σκασιματα το ταμπλω
5) Το μοτερ οταν το ανοιξεις να μην εχει λαδια που εχουν τρεξει σε διαφορα σημεια- ελεγχος στο μοτερ εννοειται σε μηχανικο

Αυτα για αρχη. Απο εκει και περα θα εβαζα στα συν
- Ωραια ζαντουλα οχι καγκουρικη (ψηφιζω ΧΑΛΑΡΑ την ζαντα Ζ3 ///Μ)
- Facelift
- Δερμα στο τιμονι σε καλη κατασταση
- Καποιο ωραιο χρωμα κατα προτιμηση μπλε αποχρωσης

paganis 23-06-14 21:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder (Μήνυμα 499527)
Αυτό θα έπρεπε να είναι το τελευταίο που σε απασχολεί όταν παίρνεις μτχ τόσων ετών...όλα τα άλλα είναι κριτήρια. Να μου έλεγες κοιτάω σε Ε36-46 συγκεκριμένο χρώμα που βρωμάει ο τόπος...πάει κ' έρχεται, αν και πάλι δεν μπορεί να αποτελεί κριτήριο.

να σου τυλιξω ενα σε ροζακι???
αν το αμαξι δεν ειναι σε ολα , οπως το ονειρευεσαι...καθε φορα που το κοιτας, δεν θα σου λεει τιποτα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:02.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.