BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 5 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Αγορά BMW 520d (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33065)

pavlos01 15-02-16 09:11

Αγορά BMW 520d
 
Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για να αγοράσω μια 520 πετρέλαιο και επειδή άκουσα πολλά για το πετρέλαιο ότι δημιουργεί αρκετά προβλήματα με τα μπεκ και άλλα είμαι λίγο ανήσυχος. Τα λεφτα που θα διαθέσω είναι αρκετά και για το λόγο αυτό δεν θέλω να μπλέξω σε διαφορες ιστορίες. Βασικά είμαι αναμεσα σε Audi A6 ή στην BMW αλλά είμαι προβληματισμένος. Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε τα προβλήματα του και τι να προσέξω. Καταλαβαίνω οτι δεν είμαστε Θεοί και είναι τυχερά αυτά, αλλά θα ήθελα κάποιες γνώμες. Ευχαριστώ Παύλος

Fanatic 15-02-16 09:20

Καλημερα και καλως ηρθες. Με το πετρελαιο απλα να προσεχεις που βάζεις και θα εισαι οκ. Εγω στην θεση σου θα εβαζα μονο v-power diesel. Ετσι εχεις εγγυημενη ποιοτητα και προσωπικα στο καθημερινο μου (citroen c3) εχω δει και διαφορα στον τροπο λειτουργιας και την αποδοση. Πλεον με την τιμη και τoυ v power diesel κατω απο 1 ευρω αξιζει.

Σε mercedes diesel που ειχαμε παλιοτερα το προβλημα με τα μπεκ παρουσιαστηκε μονο μια φορα που μπηκε μαπα πετρελαιο.

gogos523 15-02-16 09:30

Για Ε60 ενδιαφέρεσαι να φανταστώ.. Αν ναι μπορώ να σου πω κάποια πράγματα (είμαι σε ένα forum γερμανικό και έχω μάθει πολλά για τα Ε60,καθώς έχω και εγώ ένα)

rapid_fast 15-02-16 09:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pavlos01 (Μήνυμα 510867)
Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για να αγοράσω μια 520 πετρέλαιο και επειδή άκουσα πολλά για το πετρέλαιο ότι δημιουργεί αρκετά προβλήματα με τα μπεκ και άλλα είμαι λίγο ανήσυχος. Τα λεφτα που θα διαθέσω είναι αρκετά και για το λόγο αυτό δεν θέλω να μπλέξω σε διαφορες ιστορίες. Βασικά είμαι αναμεσα σε Audi A6 ή στην BMW αλλά είμαι προβληματισμένος. Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε τα προβλήματα του και τι να προσέξω. Καταλαβαίνω οτι δεν είμαστε Θεοί και είναι τυχερά αυτά, αλλά θα ήθελα κάποιες γνώμες. Ευχαριστώ Παύλος

Το τελευταίο που θα με απασχολούσε σε ένα ντίζελ είναι τα μπέκ..
Αν κάνεις σωστή συντήρηση και βάζεις και αντιμυκητιακό δεν θα έχεις προβλήματα..

Fanatic 15-02-16 09:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 510871)
Το τελευταίο που θα με απασχολούσε σε ένα ντίζελ είναι τα μπέκ..
Αν κάνεις σωστή συντήρηση και βάζεις και αντιμυκητιακό δεν θα έχεις προβλήματα..

Σωστα. Και διορθωνω. Σε εμας ειχε παρουσιαστει στην αντλια πετρελαιου απο κακη ποιοτητα καυσιμου.

pavlos01 15-02-16 11:29

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμενο από Γερμανία, μοντέλο 2014-2015 M-sport πακέτο. Κάποιος μου είπε για προβλήματα με τα ηλεκτρονικά. Ισχύει κάτι τέτοιο?

gogos523 15-02-16 14:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pavlos01 (Μήνυμα 510873)
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμενο από Γερμανία, μοντέλο 2014-2015 M-sport πακέτο. Κάποιος μου είπε για προβλήματα με τα ηλεκτρονικά. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Α εσύ πας για το F10. Με το καλό σου εύχομαι να βρεις αυτό που θες! Τι ακριβώς σου είπαν?Η γενικά με τα ηλεκτρονικά ?

MarinosE46 15-02-16 14:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από pavlos01 (Μήνυμα 510873)
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμενο από Γερμανία, μοντέλο 2014-2015 M-sport πακέτο. Κάποιος μου είπε για προβλήματα με τα ηλεκτρονικά. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Να δεις πoυ αυτός που θα στο είπε θα είχε toyota ή honda!!!:offtopic:

stef 15-02-16 17:11

Και να ήθελες φίλε μου μόνο Euro6 2014-5 μπορείς να φέρεις από Γερμανία.
Είναι εκπληκτικό αυτοκίνητο και το Μ pack όλα τα λεφτά.
Αν μπορείς πάρε το 525d που και αυτό 2λιτρο έιναι αλλά με 2 turbo
Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο στα ταξίδια και στις προσπεράσεις έχουν ταιράστιες διαφορές τα 2 αυτοκίνητα

Α8hnaios 16-02-16 00:11

Συμφωνώ με τον Στέφανο..... καθως ψάχνομαι κ γω...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:11.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.