BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Περιεργη ενδειξη στην εγκατασταση xenon (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33565)

alex46 05-01-18 15:18

Περιεργη ενδειξη στην εγκατασταση xenon
 
καλησπερα,χρονια πολλα και καλη χρονια.
μου ειχαν μεινει καποια xenon απο παλια και ειπα να τα βαλω στο αμαξι μιας και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα μαμα.το προβλημα μου ομως ειναι το εξης.
στα μαμα οταν ανοιγω τον διακοπτη για την μεσαια σκαλα στο καντραν δεν μου εμφανιζει το σημα στο αυτοκινητακη οτι ειναι ανοιχτα οπως και οι πορτες η το πορτ μπαγκαζ.ενω οταν βαζω τα xenon και ανοιγω τον διακοπτη παρ οτι δεν ανοιγουν τα xenon εχω το σηματκι για τα φωτα ανοιχτο στο καντραν.φταιει κατι ;ετσι πρεπει να ειναι;ευχαριστω

rapid_fast 05-01-18 22:15

τα σηματάκια είναι για να σου δείξουν καμένη λάμπα..
Τα ξένον σου δεν είναι καν μπας και δεν τα αναγνωρίζει η μονάδα φωτισμού..
Οπότε στα δείχνει καμένα..
Και όχι, δεν πρέπει να είναι έτσι...

alex46 06-01-18 00:06

Δλδ οταν τα φωτα ειναι ανοιχτα τα φωτακια των φωτων στο καντραν ειναι σβηστα;,σε αντιθεση με τα φωτακια απο τις πορτες τα οποια ειναι ανοιχτα οταν οι πορτες ειναι ανοιχτες.

BMW_330i 07-01-18 01:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alex46 (Μήνυμα 519690)
Δλδ οταν τα φωτα ειναι ανοιχτα τα φωτακια των φωτων στο καντραν ειναι σβηστα;,σε αντιθεση με τα φωτακια απο τις πορτες τα οποια ειναι ανοιχτα οταν οι πορτες ειναι ανοιχτες.

σωστα..αν αναψει καποιο λαμπακι αυτο δηλωνει καποιο προβλημα λαμπας καμμενη η δεν καθεται καλα...οι πορτες ναι οταν ειναι ανοιχτες θα αναβει το αντιστοιχο λαμπακι

alex46 07-01-18 07:01

θα υπαρχει ομως καποιο προβλημα αν βαλω αυτην την στιγμη xenon τα οποια δεν ειναι can bas; εκτος απο την ενδειξη καμμενης λαμπας;

rapid_fast 09-01-18 17:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alex46 (Μήνυμα 519708)
θα υπαρχει ομως καποιο προβλημα αν βαλω αυτην την στιγμη xenon τα οποια δεν ειναι can bas; εκτος απο την ενδειξη καμμενης λαμπας;

Όχι... Εκτός αν κάνεις λάθος σύνδεση...

alex46 09-01-18 18:02

αγαπητε rapid τι θα συμβει αν γινει αυτο;εχω κοκκινο -μαυρο στα ξενον με κιτρινο καφε στα φωτα.ποιο παει που;ευχαριστω.

rapid_fast 09-01-18 21:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alex46 (Μήνυμα 519727)
αγαπητε rapid τι θα συμβει αν γινει αυτο;εχω κοκκινο -μαυρο στα ξενον με κιτρινο καφε στα φωτα.ποιο παει που;ευχαριστω.

Που να ξερω; το εγχειρίδιο από τα φώτα λέει την συνδεσμολογία...

alex46 10-01-18 19:06

Ελεγα μηπως ηξερες.τωρα απο το εγχειριδιο σωθηκες.καλως οκ.ευχαριστω.

rapid_fast 15-01-18 17:11

Λοιπόν...
ξέρω τι έπαθες...
Μέτρησα το δικό μου.. Τα Xenon τραβάνε 35 watt...
Τα κανονικά φώτα τραβάνε 50watt..
Οπότε η μονάδα ελέγχου φώτων τα θεωρεί καμμένα...
Πρέπει να βάλεις πυκνωτή / αντίσταση, ή να προγραμματίσεις τη μονάδα φώτων, ή να βάλεις το διακόπτη για τα φώτα ξένον στο ταμπλό...(400 ευρώ κάνει αυτός..)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:11.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.