BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   automatic 330 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=30649)

giorgos patra 10-10-12 21:46

automatic 330
 
έχω ένα e 46 330 automatic k θέλω να συμπληρώσω atf στο σασμάν γιατί βγάλαμε μετόπη k χύθηκαν μερικά από το ψυγείο λαδιού που έχει.ξέρει κανείς από που μπαίνουν γιατί από κάτω δεν έχει πουθενά που μπαίνουν k δεν έχει k δίχτυ ladiou gia το σαζμάν

rapid_fast 10-10-12 21:57

1 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos patra (Μήνυμα 472254)
έχω ένα e 46 330 automatic k θέλω να συμπληρώσω atf στο σασμάν γιατί βγάλαμε μετόπη k χύθηκαν μερικά από το ψυγείο λαδιού που έχει.ξέρει κανείς από που μπαίνουν γιατί από κάτω δεν έχει πουθενά που μπαίνουν k δεν έχει k δίχτυ ladiou gia το σαζμάν

Δύσκολα πράγματα ρωτάς...
Δες στο pdf

BMW Power 11-10-12 10:23

Κατ αρχάς μιας και κατά 99% δεν έχεις αλλάξει ποτέ φίλτρο και λάδια κιβωτίου είναι ευκαιρία να το κάνεις μιας και θα ασχοληθείς.

Πολύ χρήσιμο το αρχείο rapid :dblthumb2

giorgos patra 11-10-12 21:53

έχω θέμα με το αυτοκίνητο. ανάβει το γραναζάκι του σαζμάν k δεν αλλάζει ταχύτητες. ειδικά παγωμένο, και αν το ζορίζω πολύ. στο διαγνωστικό δεν έδειξε κάτι. δεν το κάνει συχνά αλλα το κάνει. το αμάξι έχω λίγο καιρό που το έφτιαξα ήταν 325 smg k το έκανα 330 automatic γιατί είχα απελπιστεί με τα πολλά προβλήματα του smg. k έπεσα πάλι στα ίδια απότι βλέπω. η μετατροπή που πήρα ήταν πάνω σε αμάξι k δοκιμάστηκε κανονικά. μιας k πήρα όλο το αμάξι καθώς ήταν τουμπαρισμένο αλλά κινούταν κανονικά εκεί δεν έκανε τίποτα απόλυτος. k έγινε σωστή μετατροπή με ολόκληρη πλεξούδα από εμπρός os pisw :help::help::help::help: sossssss

Vassilis E46 Cabrio 12-10-12 10:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos patra (Μήνυμα 472319)
έχω θέμα με το αυτοκίνητο. ανάβει το γραναζάκι του σαζμάν k δεν αλλάζει ταχύτητες. ειδικά παγωμένο, και αν το ζορίζω πολύ. στο διαγνωστικό δεν έδειξε κάτι. δεν το κάνει συχνά αλλα το κάνει. το αμάξι έχω λίγο καιρό που το έφτιαξα ήταν 325 smg k το έκανα 330 automatic γιατί είχα απελπιστεί με τα πολλά προβλήματα του smg. k έπεσα πάλι στα ίδια απότι βλέπω. η μετατροπή που πήρα ήταν πάνω σε αμάξι k δοκιμάστηκε κανονικά. μιας k πήρα όλο το αμάξι καθώς ήταν τουμπαρισμένο αλλά κινούταν κανονικά εκεί δεν έκανε τίποτα απόλυτος. k έγινε σωστή μετατροπή με ολόκληρη πλεξούδα από εμπρός os pisw :help::help::help::help: sossssss

Το διαφορικό απο το 330 υπάρχει ή το έβαλες πάνω??????

BMW Power 12-10-12 10:06

Αν το κιβώτιο δούλευε σωστά πριν, προφανώς κάτι έγινε λάθος στην μετατροπή.

giorgos patra 12-10-12 14:48

το θέμα είναι ότι μπήκαν όλα πάνω.
ολόκληρη πλεξούδα με όλους τους αισθητήρες έμεινε κουφάρι το αμάξι k μπήκαν όλα !!!!

giorgos patra 14-10-12 11:52

πόσα λίτρα λάδι παίρνει το σασμάν k τι ακριβώς τύπο για να ξεκινήσω από εκεί μιας k θα λύσω k το κάρτερ για φίλτρο το αμάξι είναι 330 2001

rapid_fast 16-10-12 07:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos patra (Μήνυμα 472319)
έχω θέμα με το αυτοκίνητο. ανάβει το γραναζάκι του σαζμάν k δεν αλλάζει ταχύτητες. ειδικά παγωμένο, και αν το ζορίζω πολύ. στο διαγνωστικό δεν έδειξε κάτι. δεν το κάνει συχνά αλλα το κάνει. το αμάξι έχω λίγο καιρό που το έφτιαξα ήταν 325 smg k το έκανα 330 automatic γιατί είχα απελπιστεί με τα πολλά προβλήματα του smg. k έπεσα πάλι στα ίδια απότι βλέπω. η μετατροπή που πήρα ήταν πάνω σε αμάξι k δοκιμάστηκε κανονικά. μιας k πήρα όλο το αμάξι καθώς ήταν τουμπαρισμένο αλλά κινούταν κανονικά εκεί δεν έκανε τίποτα απόλυτος. k έγινε σωστή μετατροπή με ολόκληρη πλεξούδα από εμπρός os pisw :help::help::help::help: sossssss

Απέχει πάρα πολύ το αρχικό σου πόστ, με αυτό..
Σε ποιά ταχύτητα μένει κολλημένο και δεν αλλάζει αγαπητέ;
Στην πρώτη;

giorgos patra 16-10-12 14:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 472497)
Απέχει πάρα πολύ το αρχικό σου πόστ, με αυτό..
Σε ποιά ταχύτητα μένει κολλημένο και δεν αλλάζει αγαπητέ;
Στην πρώτη;

όχι αλλάζει αλλά ανεβοκατεβάζει όπως θέλει και μετά βγάζει το γραναζάκι. άμα ζεσταθεί δουλεύει καλά. μένει σε μια ταχύτητα όταν βγάζει το γραναζάκι μονο. το μεγάλο πρόβλημα είναι άμα είναι παγωμένο η άμα το δουλεύω πιεσμένα στο σπορ


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.