BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   BMW Links (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Χρυσό βραβείο για το BMW Group Hellas και την αποθήκη ανταλλακτικών. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33619)

BMW Power 15-05-18 14:38

Χρυσό βραβείο για το BMW Group Hellas και την αποθήκη ανταλλακτικών.
 
Πέτυχε την καλύτερη επίδοση μεταξύ των Ευρωπαϊκών χωρών, πλην της Γερμανίας, στις παραδόσεις ανταλλακτικών και την 6η θέση παγκοσμίως στην έρευνα ικανοποίησης των Επίσημων Εμπόρων.

Κηφισιά. Το Χρυσό Βραβείο (Gold Award) παγκοσμίως για το 2017 κατέκτησε το BMW Group Hellas στα πλαίσια της ετήσιας αξιολόγησης των αποθηκών ανταλλακτικών του BMW Group.

Συγκεκριμένα, 40 αποθήκες του BMW Group από όλο τον κόσμο αξιολογήθηκαν για την απόδοσή τους βάσει σημαντικών κριτηρίων όπως: συνέπεια στους χρόνους παραδόσεων των ανταλλακτικών, ακρίβεια στη διαχείριση αποθεμάτων, κόστος κύκλου εργασιών και δείκτης αξιολόγησης αποθήκης από τους Επίσημους Εμπόρους.

Μεταξύ των Ευρωπαϊκών χωρών και πλην της Γερμανίας, το BMW Group Hellas πέτυχε την καλύτερη επίδοση σε ακρίβεια στην παράδοση ανταλλακτικών κατακτώντας επίσης την 6η θέση παγκοσμίως στη έρευνα ικανοποίησης WPI (Warehouse Performance Indicator) των Επίσημων Εμπόρων.

Η απονομή των χρυσών μεταλλίων πραγματοποιήθηκε στο κεντρικό κτίριο του BMW Group στο Μόναχο, παρουσία του επικεφαλής του τομέα After Sales παγκοσμίως, κ. Erich Ebner von Eschenbach.


- Τέλος Δελτίου Τύπου -

https://www.press.bmwgroup.com/greec...BA%CF%8E%CE%BD

BMW Power 15-05-18 14:39

Προφανώς και μας κάνουν πλάκα.

Δεν υπάρχουν τα βασικά ανταλλακτικά στην BMW όπως τακάκια και δίσκοι και τους μοιράζουν βραβεία!

σικέ 100%

Dim77 15-05-18 18:37

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ...βέβαια έχω μερικά χρόνια που δεν ασχολούμαι, αλλά θυμάμαι διάφορα χαριτωμένα....

KAZA 15-05-18 20:56

Για εσάς.......
Για εμένα μέχρι και φίλτρο λαδιού Μ10 υπάρχει και το έφεραν Θεσσαλονίκη σε 2 μέρες όπως και όλα τα νίκελ για μπροστά και πίσω μπαρμπριζ!
Πάρτε ρε Ε30 να σωθείτε..... :D

tacos 16-05-18 16:53

Σχεδον ο,τι και να χρειασθεις πρέπει να το φερουν από Γερμανια.

rapid_fast 18-05-18 09:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 520484)
Προφανώς και μας κάνουν πλάκα.

Δεν υπάρχουν τα βασικά ανταλλακτικά στην BMW όπως τακάκια και δίσκοι και τους μοιράζουν βραβεία!

σικέ 100%

δεν βλέπω να λέει πουθενά επάρκεια αποθεμάτων αποθήκης..
Συνεπώς αν γνωρίζουν ότι δεν έχουν το ανταλλακτικό, και στο υποσχεθούν σε 6 μέρες και στο παραδώσουν σε 6 μέρες είναι σούπερ...

BMW Power 18-05-18 10:31

XAXAXAXAXA

ΘΕΟΣ!!!!

Dim77 18-05-18 11:19

Ακολουθούν μερικοί φανταστικοί διάλογοι για να διασκεδάσουμε:

Γειά σας μου έμεινα από αντλία βενζίνης και δεν έχω άλλο όχημα.

''Μην ανυσηχείτε, το ανταλλακτικό σας θα είναι ακριβώς σε 12 μέρες, 2 ώρες και 14 λεπτά''...

''Είστε σούπερ''....:bricks1:


-Γειά σας, θα ήθελα καινούρια μπουλόνια τροχών γιατί μου έσπασαν, μου τα έκλεψαν κ.ο.κ.
-Κανένα πρόβλημα, υπάρχουν 6 ολόκληρα μαύρα γυαλιστερά μπουλόνια στην βραβευμένη μας αποθήκη, θα είναι εδώ σε 48 ώρες και τα υπόλοιπα 14 σε 10 μέρες.
-Είστε υπέροχοι

rapid_fast 18-05-18 15:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 520502)
Ακολουθούν μερικοί φανταστικοί διάλογοι για να διασκεδάσουμε:

Γειά σας μου έμεινα από αντλία βενζίνης και δεν έχω άλλο όχημα.

''Μην ανυσηχείτε, το ανταλλακτικό σας θα είναι ακριβώς σε 12 μέρες, 2 ώρες και 14 λεπτά''...

''Είστε σούπερ''....:bricks1:


-Γειά σας, θα ήθελα καινούρια μπουλόνια τροχών γιατί μου έσπασαν, μου τα έκλεψαν κ.ο.κ.
-Κανένα πρόβλημα, υπάρχουν 6 ολόκληρα μαύρα γυαλιστερά μπουλόνια στην βραβευμένη μας αποθήκη, θα είναι εδώ σε 48 ώρες και τα υπόλοιπα 14 σε 10 μέρες.
-Είστε υπέροχοι

Οι φανταστικοί σου διάλογοι είναι πραγματικοί..
δεν είχαν γεννήτρια Ε46 το 2015
δεν είχαν δοχείο υποπίεσης φρένων Ε46 το 2012
Δεν είχαν αντλία κενού Ε46 το 2012
Δεν είχαν πλαστικό κονσόλας για Ε46 το 2012.. και με επέπληξαν ως αναξιόπιστο γιατί ήθελα να βάλω 2din οθόνη και κλίμα κάτω εκεί που είχε το συρτάρι, και δεν ταίριαζε το ανταλλακτικό με το αμάξι μου βάσει SN.
Δεν είχαν διακόπτη ηλεκτρικών παραθύρων οδηγου Ε46 το 2016
Δεν είχαν αντλία βενζίνης Ε46 το 2017
Δεν είχαν τάπα δεξαμενης καυσίμου Ε46 το 2017..
Δεν είχαν το σωστό καπάκι δοξείου ψυκτικού Ε46 το 2016 και μου έδωσαν άλλο!!!
Δεν έχουν παρμπριτζ Ε46.. και δεν θα έχουν ποτέ... χα χα χα χα....
Αυτά τα λίγα θυμάμαι...

Dim77 18-05-18 18:35

:D
Και τα μπουλόνια....5-6 μόνο...τα έχει ο Δημήτρης ακόμα στο πορτ-μπαγκαζ τυλιγμένα σε χαρτί...

Α ναι...Γειά σας, θα ήθελα μια καινούρια σιδερένια ζάντα 7χ17 για Ε46....
Σε 10 μέρες....(καλά αυτό ήταν λίγο extreme)...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.