BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Ε 46 προβλημα με το κλειδωμα. (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28789)

ThaNOS E46coupe 23-09-11 22:42

Ε 46 προβλημα με το κλειδωμα.
 
συμβαινει εδω και καμπωσο καιρο,αλλα νομιζα πως απλα το αφησα ξεκλειδωτο. Αλλα αποκλειεται να το εκανα...ειμαι σιγουροςΚαι για Να γινω πιο κατανοητος...ανοιγω εχθες την πορτα και βγαινω,κλεινω την πορτα... Ανοιγει και η κοπελια μου και παταω το κουμπι να κλειδωσει. Κλεινει η κοπελια μου την πορτα αλλα χωρις να κλεισει καλα. Εγω ομως εχω πατησει το κεντρικο κλειδωμα. Ξεκλειδωνω ξανα λοιπον και κλεινουμε την πορτα σωστα. Κλειδωνω και φευγουμε. Το βραδυ πηγαμε να παρουμε το αμαξι και παταω να ξεκλειδωσει αλλα αναψαν μονο τα φωτακια χωρις να ακουστει ο θορυβος απο τις κλειδαριες.Ηταν ξεκλειδωτο.ειχε ξεκλειδωσει μονο του... Αυτο μου εχει συμβει τρεις φορες...τι λετε? Τι μπορει να ειναι?:feedback:

MZ3 23-09-11 22:54

και εμενα μου εχει συμβεί αλλα η μονη εξήγηση ειναι οτι η δεν κλείδωσε η πατήθηκε καταλαθος
το κουμπακη για να ξεκλειδώσει
αλλη περίπτωση δεν υπαρχει

ThaNOS E46coupe 23-09-11 23:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MZ3 (Μήνυμα 440854)
και εμενα μου εχει συμβεί αλλα η μονη εξήγηση ειναι οτι η δεν κλείδωσε η πατήθηκε καταλαθος
το κουμπακη για να ξεκλειδώσει
αλλη περίπτωση δεν υπαρχει

το σκεφτηκα και εγω αυτο ΜΖ αλλα δεν πιστευω να επιασε γιατι ημουν αρκετα μετρα μακρυα....και δεν πιανει απο πολυ μακρυα.... Απο περιεργεια θα το κανω επητιδες. Παντως ειναι πολυ επικινδυνο....,μηπως καποιος ξερει κατι?

Lambros 23-09-11 23:09

Και καταλάθος να ξεκλειδώθηκε,από τη στιγμή που δεν άνοιξε καμία πόρτα για λίγη ώρα θα έπρεπε να κλειδώσει μόνο του.

ThaNOS E46coupe 23-09-11 23:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Lambros (Μήνυμα 440857)
Και καταλάθος να ξεκλειδώθηκε,από τη στιγμή που δεν άνοιξε καμία πόρτα για λίγη ώρα θα έπρεπε να κλειδώσει μόνο του.

λαμπρο ισχυει αυτο που λες? Εισαι βεβαιος? Ουτε καν ειχα ακουσει κατι τετοιο για τα 46αρια....

stelmaniac 23-09-11 23:25

κανενα λαθος δεν εγινε. χαλασε το relay(εγκεφαλακι) των ηλεκτρομαγνητικων που μαλλον βρισκεται κατω απ'την ταπετσαρια της πορτας του οδηγου πισω απο την κλειδαρια. θελει αλλαγη.

ThaNOS E46coupe 23-09-11 23:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac (Μήνυμα 440859)
κανενα λαθος δεν εγινε. χαλασε το relay(εγκεφαλακι) των ηλεκτρομαγνητικων που μαλλον βρισκεται κατω απ'την ταπετσαρια της πορτας του οδηγου πισω απο την κλειδαρια. θελει αλλαγη.

στελιο το αμαξι ομως κλειδωνει κανονικοτατα ολες τις αλλες φορες. Απλα μονο τρεις φορες το εχω παρατηρησει αυτο.και ολες τις φορες που εγινε, ειχε μηνει ανοιχτη η πορτα...τι να πω ...δεν ξερω... Με βαζει σε σκεψεις η αποψη σου....ευχαρσιτω παντως φιλε....

rapid_fast 24-09-11 00:18

Μάλλον έχει δίκιο ο Στέλιος..
Πάντως δεν κλειδώνει μόνο του 100%..
Εγώ το παρατάω ξεκλείδωτο στο εργοτάξιο περισσότερες απο 8 ώρες, είτε με κλειδί επάνω
είτε χωρίς και δεν κλειδώνει...

ThaNOS E46coupe 24-09-11 00:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 440865)
Μάλλον έχει δίκιο ο Στέλιος..
Πάντως δεν κλειδώνει μόνο του 100%..
Εγώ το παρατάω ξεκλείδωτο στο εργοτάξιο περισσότερες απο 8 ώρες, είτε με κλειδί επάνω
είτε χωρίς και δεν κλειδώνει...

παναγιωτη ο λαμπρος λεει οτι αν ξεκλειδωθει το αμαξι και δεν ανοιξει καμια πορτα, μετα απο λιγο κλειδωνει νονο του...θα το δοκιμασω... Στο θεμα μου,θελω να πιστευω πως παιρνει καποια λαθος εντολη με το μη κλεισιμο της πορτας και τα κανει αυτα... Τωρα που το καταλαβα θα ψαξω γα το βρω...

giannis_compact 24-09-11 01:59

Μεσω GT1 υπαρχει ρυθμιση με την οποια αν ξεκλειδωθει το αυτοκινητο χωρις να ανοιχτει καμια πορτα μετα απο 2 λεπτα (χρονομετρημενα) κλειδωνει αυτοματα μονο του!
Αυτο μπορει να ενεργοποιηθει απο τη λειτουργια car key memory που εχουν ολα τα Ε46!
Την περασμενη βδομαδα που το εβαλα στο διαγνωστικο ενεργοποιησα αυτη τη ρυθμιση και το αυτοκινητο ξεκλειδωθει χωρις να ανοιχτει καμια πορτα μετα απο 2 λεπτα κλειδωνει αυτοματα!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.