BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Άλλες Σειρές - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=105)
-   -   mini cooper s vs opel corsa opc (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=9490)

CYDONIA 03-09-07 08:46

mini cooper s vs opel corsa opc
 
Ποιο απ τα 2 θα διαλέγατε?Και τα 2 ειναι δυνατα με παρομοιες σχεδον επιδοσεις,το ενα το αγοραζεις στα 23 το αλλο στα 27.Προσωπικα πιστευω οτι το opc ειναι value for money αλλα το mini σταθερη αξία..Παρακαλω την ψηφο και τις γνωμες σας!

orome_e21 03-09-07 09:44

λοιπον...θα παιρνα mini για το poul mour....της υποθεσης κ τη μεταπωλιτικη του αξια...τιποτα αλλο...ααα κ γιατι ειναι bmw κατα βαθος....τιποτα αλλο..........θα παιρνα corsa λογο τιμιοτητας, αγοραστικης αξιας ,εγγυησης ,service κ μεταπωλησης(χρονικα...)ΔΙΚΗ ΜΟΥ γνωμη....
τωρα τι θα αποφασισεις καθαρα δικη σου αποφαση...οτι κ να ναι, να ναι καλοταξιδο.....

theo36 03-09-07 10:02

Θα ελεγα opel Δαγκωτο!καλο το μινι αλλα δυσκολο σε συντηριση... πχ για να αλλαξεις ενα δυναμο(που ειναι παθητικα στα ηλκτρικα)λυνεται το μισο μοτερ κ πλαισιο μπροστα....
κ πολλα αλλα μικροπροβληματα που για να τα λυσεις θες καμποσα ευρω..... (προσωπικη εμπειρια γιατι το εχουν πολλοι φιλοι μου)

orome_e21 03-09-07 10:06

βαλε κ το πολυ καλο σασμαν του...βαλτο βαλτο...:icon02:

theo36 03-09-07 10:30

orom e21 Φανταζομαι εχεις ακουσει μινι να ξεκιναει?με πρωτη μπορει κ να τρομαξουν απο τον ηχο του δισκου ολοι οι διπλανοι στο φαναρι... ακομα κ σε καινουρια μινι.... Α οπως επισης αν στριψεις το τιμονι κ το ζορισεις λιγο παλι ακους διαφορα να τσιριζουν..... απο ενα αμαξι που ειναι κατα την γνωμη μου ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ

Fanis 03-09-07 10:49

Δεν είμαι αντικειμενικός (ποιός είναι εξάλλου!?!) γιατί έχω MINI CS, αλλά ψηφίζω MCS για τους λόγους που το προτίμησα έναντι του Opel (το είχα στα υποψήφια το OPC):

1. Κορυφαίο κράτημα (πολύ καλύτερο από το Corsa OPC), το μόνο μικρό αυτοκίνητο με ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων πίσω.

2. Πιό όμορφο μέσα-έξω.

3. Καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

4. Προσεγμενο στις λεπτομέρειες.

5. Καλύτερη μεταπωλητική αξία.

6. Πλήθος έξτρα, ώστε να φτιάξεις το αυτοκίνητο στα μέτρα σου.

7. To Corsa έχει πολύ κραυγαλέο Body Kit, κατά τη γνώμη μου και δεν μου αρέσει.

CYDONIA 03-09-07 11:08

Το corsa βγαινει στα 23 χιλιαρικα το cooperaki στα πόσα βγαινει?Το καντραν του s παντως ειναι σαν ρολοι τοιχου...:icon02:

daglas 03-09-07 12:20

καλημερα, εγω δεν θα επαιρνα κανενα απο τα 2, εχε υποψη σου φιλε την λυση golf gt 1400 με full extra και πιο ολοκληρωμενο απο το οpel στα 24,000 ευρω & πιο ευκολοσυντηρητο απο το mini.

theo36 03-09-07 12:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από daglas (Μήνυμα 135717)
καλημερα, εγω δεν θα επαιρνα κανενα απο τα 2, εχε υποψη σου φιλε την λυση golf gt 1400 με full extra και πιο ολοκληρωμενο απο το οpel στα 24,000 ευρω & πιο ευκολοσυντηρητο απο το mini.

Σωστος ο φιλος.... μαζι σου

orome_e21 03-09-07 12:50

λοιπον σαν ιδοκτητης φορτηγων με οδικη βοηθεια μπορω να πω πολλα για ολα τα αυτοκινητα.........ομως θα πω ενα κ ο νοων νοητο.......ΜΑΚΡΙΑ απο vw group.....κ mini με πολυ επιφυλαξη.......cydonia εσυ εχεις το μαχαιρι εσυ κ το καρπουζι....δικη σου η αποφαση........ :search: κ ποτε μην πατε για αγορα ενος αυτοκινητου με βαση το ονομα κ το γκαζι μην ξεχνατε οτι.....οι καιροι ειναι δυσκολοι...........:rtfm:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.