BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   BMW 320si (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=4512)

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer 18-04-06 21:27

BMW 320si
 
Πήγα σήμερα σε γνωστή αντιπροσωπία των Ν.Π. και είδα το νέο bmw 320si. 2000 κυβικά 180 άλογα. Το αμάξι απλά είναι απίστευτο και άπαιχτο. Καμία σχέση με τα συνιθισμένα (πλέον) 90άρια. Αισθητικές διαφορές μεγάλες. Πανέμορφο. Μπήκα μέσα και έπαθα πλάκα. Μπάκετ καθισματάκια που πραγματικά σε ''κουμπώνουν'' χωρίς να υστερούν καθόλου σε άνεση. Τιμόνι πάρα πολύ καλό. Και πραγματικά εντυπωσιακό. Ένα μπλε χρώμα τέλειο και ζάντες 17άρες που γράφουν το μοντέλο. Και για να έχω μέτρο σύγκρισης ακριβώς δίπλα ήταν η 325. Ομολογώ πως μόνο από την όψη το 325 θυμίζει πολύ γεροντίστικο σε σύγκριση με το si χωρίς να λέω ότι είναι. Απλά σαν σύγκριση. Επίσης αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι στην καινούρια σειρά 3 ενώ ρύθμισα την θέση του οδηγού στα μέτρα μου θέλησα να κάτσω πίσω από τον οδηγώ να δω πως είναι. Χωράω άνετα και εγώ πίσω. Όσοι με ξέρετε καταλαβαίνετε...:smokin: Και το πορτ παγκάζ πραγματικά μεγάλο. Τιμή με κάποια έξτρα 47.000 ευρώ. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το 3άρι. Μήπως να μπω σε σκέψεις????:rockon:

Fanatic 18-04-06 21:37

Σου φτανουν τα 180 αλογα και το γεγονος οτι δεν ειναι εξακυλινδρο?Εαν ναι χτυπα το!Θα ειναι και ''συλλεκτικο''!

Geo_3D 18-04-06 21:41

Και επειδη εισαι τυπος των βελτιωσεων,απλα να ξερεις οτι τεχνολογικα επιτευγματα οπως Vanos,Valvetronic και αλλα σχετικα,λαμπουν δια της απουσιας τους.Ενας "απλος" διλιτρος κινητηρας,που σημαινει οτι σηκωνει πολυ πραμα επανω

DjBac 18-04-06 22:24

Και για τα 6κύλινδρα με το 2πλο Vanos υπάρχουν πάρα πολλές λύσεις, όπως επίσης και για τα 6κύλινδρα με Valvetronic (τα καινούρια μοτέρ) θα βγούν έτοιμες λύσεις το 2007!!

Action Man 18-04-06 23:02

Νίκο,μάλλον το μπλε που είδες ειναι ενός φιλου που θα το παραλάβει την αλλη Τεταρτη!

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer 19-04-06 02:56

Δεν ξέρω αλλά ήταν στην έκθεση. Ε παιδιά με παρεξηγήσατε. Να μπω σε σκέψεις για 330 αλλά όπως το 320si σε look και εσωτερικά... Αυτό εννοούσα. Άντε στη χειρότερη 325. Γιατί για 2λιτρο δεν με βλέπω λόγω του ότι θα φάω ήττα και θα θέλω να το πειράξω με τη μία!

PANOSAG 19-04-06 07:40

Νίκο το σαλόνι της 320si είναι το ίδιο με δικό μου της 325 με το σπορ πακέτο, όπως επίσης και η ανάρτηση.
Οποτε θέλεις μπορώ να στο δείξω και να σε βολτάρω.

Dark_Niaou 19-04-06 08:06

με τόσα λεφτα δεν φέρνεις ενα Μ3 Ε46 να ισιώσει λίγο ο εγκέφαλος; Λεεεω εγω τώρα....

Fairytale 19-04-06 09:04

Και πάνω που έλεγα ότι το "παιδί" μεγάλωσε, θέλει sedan... ήρθε η διευκρίνηση του μοτέρ!!! Μάλλον για την coupe σε βλέπω (ο 3λιτρος εκεί θα έχει 272 αλογάκια!!!), εκτός και αν θέλετε να αντικαταστήσετε το Volvo (σωστά μυρίζω???)...
Πάντως και η Ε90 sedan αποτελεί εξαιρετική περίπτωση. Ένα παλαιότερο post του Doctor εξηγεί τι περίπου θα βρείς μπροστά σου και θα σε βάλει στο κλίμα.
C U out there

Action Man 19-04-06 09:04

Bασικά ο φίλος που θα πάρει την si..........πηγαινε για 325...όταν γυρισε απο την αντιπροσωπεία και είδα την παραγγελία άρχισα να τον κράζω!
Η απαντηση του ήταν οτι ξέφευγε πολυ η τιμή της 325λα μπλα μπλα μπλα μπλα.................τέλικα έλεγε ψέματα!!!!!!!!!!!!!!!!
Μάλλον θαμπωθηκε απο το carbon στον κινητηρα και πήρε την si..

Nίκο πάρε το εξακύλινδρο!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.