BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Too fast - too καγκούριους (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2160)

DaRk_AnGeL 19-08-05 07:07

Too fast - too καγκούριους
 
Ο λόγος για τους γνωστούς και μή εξαιρεταίους κάγκουρες, σπαταναίους, μπουρναζιώτες, μπιριμπόγκολους και όπως αλλιώς αποκαλείτε αυτούς που "στολίζουν" τα αμάξια τους με φωτάκια-λαμπάκια-neon-black light κλπ κλπ και τα μετατρέπουν σε τσίρκο/καρναβάλι/πανυγήρι.
Δε λέω...προσωπική τους επιλογή είναι, αλλα εγώ όποτε βλέπω κάτι τέτοιο γελάω... Επειδή έχω μέρες να δώ και μου έλειψαν... θα παρακαλούσα άν πετύχετε κανένα στο δρόμο να το τραβήξετε φώτο και να το ανεβάσετε εδώ να γελάσουμε λιγάκι.

vasilis-E36 19-08-05 10:00

Σου ελειψαν???? Λοιπον προτεινω καφε στον κορυδαλλο και μετα για να ισιωσεις εφυγες μπουρναζι.Τωρα αν δεν καλυφθεις απο αυτα συνιστω μια βολτα στη βουλιαγμενης μετα τις 11-30 μεχρι το ριμπας οπου ολα τα στρωματα και οι φυλες(λαικοι ελληνες κ αλβανοι) κανουν ΄κοντρες θανατου΄ με πρωταγωνιστες τα φιατακια,'σαξουρες','ιμπιζα','ραλλους' και λοιπα υπερ-εργαλεια.

Kowalski 19-08-05 10:05

Καλημέρα,

Έχω να προσθέσω στην παρατιθέμενη ορολογία τα :

- Πόντικες ( Ποντικαραίοι ενίοτε αν το πορτ-μπαγκαζ συνοδεύεται απο αεροτομή τύπου απλώστρα/σιδερώστρα Type WRC σε LADA π.χ. ( Βλ. Περιοχή Πόρτο Ράφτη όπου κυκλοφορεί μπορντώ LADA με μεμβράνες κατράμι, φωτισμό U.F.O., ζάντες, 3-4 κεραίες σε οροφή και πίσω τζάμι, μπουρί εξάτμισης από σόμπα εποχής 1965 με ροκανίδια, μέσα στην οποία είναι σκόπιμο πριν βάλεις μπροστά το πρωί να ελέγχεις για τυχός ύπαρξη Γάτας, σκατζόχοιρου, κουναβιού, κουκουβάγιας κ.λ.π. που μπορεί να την έχει πέσει το βράδυ για ύπνο μετά το τελικό καζανάκι, και αεροτομή Ξαπλώστρα τύπου Tommi Makinnen )

- Ινδιάνοι ( Αργκό περιοχής Μαγνησίας από το 1985 περίπου που υιοθετήθηκε από τα άτομα που συχνάζανε σε γνωστό club της παραλίας του Βόλου με αυτοκίνητα τύπου Run-What-You-Bring )

Αυτά προς το παρόν, παρακαλώ όποιος άλλος γνωρίζει λοιπούς όρους αναφοράς και σκοπού ας τους αναφέρει προκειμένου όλοι να έχουμε γνώση του λεξικού που χρησιμοποιείται ενίοτε και υπόσχομαι την έπόμενη που θα πετύχω το εν λόγω LADA στο δρόμο, να το τραβήξω photo και να το postάρω στο site να ρίξουμε το γέλιο της πολικής αρκούδας και της φαλακρής μαϊμούς!!

Φιλικά
Γιάννης

Dionysis 19-08-05 10:39

Εγώ αυτά τα είδα σε αστικό των Κ.Τ.Ε.Λ και γελούσα 2 μέρες αν το συναντήσω θα το βγάλω φώτο να το δείτε και έσεις εκέι να δείτε πόσο καγκούριους

BMW5S 19-08-05 11:42

NO COMMENTS
 
Μια καλη μετατροπη
http://www.jimmy540i.com/moron9999999997.jpg

vasilis-E36 19-08-05 18:00

Ουτε στον εχθρο μου δε θα δινα 'αυτο' να κυκλοφορησει...

doria 19-08-05 18:33

Ας μην προτρέχουμε....έχω τύχει άπειρες φορές ένα μολυβί BMW Ε36 που το παιδί απο οτι ξέρω είναι απο το Γραμματικό Αττικής που φοράει το body kit του tolias edition και είναι ένα πράγμα ας μην το χαρακτιρίσω καλήτερα και έχει ξεφήγει και έχει επείσης ισοπεδώσει την αρχοντιά και την κυρίλα της BMW..


Έχω επίσης να καταγκείλω οτι όποτε και να έβαλα την απλώστρα στο μπαλκόνι μου μετά παο μισή ώρα έλειπε και δεν έχω να απλώσω ρούχα...επείσης έχω δει πολλές απο τις απλώστρες μου πάνω σε BMW,Evo,Fiat και σε πολλά άλλα αυτοκίνητα να τις πηγαίνουν βόλτα...

παρακαλώ όποιον προλάβει κάποιον απο αυτούς να μου την κρατήσει!!! :smashtard :icon18:

InsaneDriver 19-08-05 19:31

Ανεξάρτητα από την μάρκα αυτοκινήτου...Ήθελα να'ξερα...Δεν ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ με αυτα τα καγκουροκατασκευάσματα που κυκλοφορούν;;; :banghead:

manosm3 19-08-05 19:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver
Ανεξάρτητα από την μάρκα αυτοκινήτου...Ήθελα να'ξερα...Δεν ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ με αυτα τα καγκουροκατασκευάσματα που κυκλοφορούν;;; :banghead:

Χαρη, Χαρη, Χαρη αυτοι ισως να λενε το ιδιο για τα αυτοκινητα μας! Μπορει τα δικα μας να τους φαινονται καγκουροκατασκευάσματα! :(

God 19-08-05 19:48

Εγω πριν μιση ωρα ειδα και κατι που με σημαδεψε...

Ενα mitsubishi colt παλιοτερο μοντελο ΕΝΤΕΛΩΣ αφτιαχτο (με απλες σιδερενιες ζαντες χωρις τασια καν ακομα) καταγδαρμενο και φορουσε στην οροφη μια αεροτομη αλουμινιου τουλαχιστον 60 ποντους υψος με 3 μεγαλα πτερυγια....


....σαν μινι βανακι του alter εμοιαζε! :nixweiss:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:21.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.