BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Γνώμες για αγορά Μ3 Ε46 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23344)

stelioslf 11-01-10 15:27

Γνώμες για αγορά Μ3 Ε46
 
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.Λοιπόν θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω θέμα:
Ενδιαφέρομαι για αγορά M3 E46.Σήμερα είδα ένα και μιλούσα με αυτόν που το έχει.(ιδιώτης).Λοιπόν το αυτοκίνητο έχει ως εξής:
Είναι 3/2004,Μπλέ σκούρο,104.000χλμ,Φοράει AC SNITZER ανάρτηση,ζάντες CSL γνήσιες,Πρόγραμμα Hamman,Φίλτρο K&N,Ελαφρομένο βολάν,Ολόσωμη Εξάτμιση Eisenmann,Οθόνη με DVD-TV.αυτά απο extra.Τώρα απο ότι μου είπε είναι τρίτο χέρι,το πήρε απο ένα γνωστό του,τον ρώτησα αν το αυτοκίνητο είναι γνήσιο,μου είπε οτι είναι γνήσιο και μου είπε τα εξής πράγματα.Οταν ήταν να το αγοράσει αυτός το είχε πάει σε αντιπροσωπεία της BMW και χτύπησαν τον αριθμό πλαισίου να δούν εάν όντως είναι γνήσιο.Και του είπαν στην ΒΜW οτι αυτός ο αριθμός πλαισίου είναι απο 1.6.Αυτός μου λέει οτι όταν το είχαν φέρει απο γερμανία το αυτοκίνητο γιατί είναι εισαγωγής είχαν κόψει τον αριθμό πλαισίου και βάλαν απο 1.6 για να πληρώσουν πολύ λίγο τελωνείο.Επίσης μου είπε οτι του διαβεβαίωσαν οτι είναι γνήσιο γιατι δεν μπορεί να είναι μετατροπή διότι και 1.6 να ήταν δεν μπορεί να το έκανε μετατροπή διότι πολλά μηχανικά μέροι δεν ταιριάζουν με το Μ3.Αλλο μου λέει να ήταν 320 τότε θα μπορούσε.Επίσης τους είχε ρωτήσει αν μπορούν να βρούν και τι μοντέλο είναι ακριβώς και του είπαν με σιγουριά οτι είναι 04 γιατί λέει το είδαν απο τις ζώνες.Η τιμή που το πουλάει είναι 28.000 ευρώ και μου λέει οτι είναι αρκετά πιεσμένος οικονομικά με μια επιχείρηση που δεν του πήγε καλα και γιαυτό θέλει να δώσει το αυτοκίνητο και μάλιστα να πάρει κάτι μικρότερο να κάνει την δουλεία του.Μάλιστα προσφέρεται να πάρει και το δικό μου(Ενα peugeot 106 1.4) εάν αποφασίσω οτι θα το πάρω το αυτοκίνητο.Επίσης για το πρόγραμμα του είπα οτι με χαλάει λίγο γιατί θέλω να αγοράσω κάτι μανίσιο αλλά μου είπε να μην ανησυχώ οτι είναι καλό προγραμμα κλπ..μου είπε οτι στις χαμηλές λίγο σαν να μην ακούει αμέσως αλλα μετά ξεσκίζει.Τα έχει δώσει με μανίσιο Μ3 μου είπε και τον έφυγε με την 3η και μετά.Μου λέει οτι το κοντέρ το τερματίζει τελείως και με 5η κιόλας οτι το μέτρησε και με GPS 300+χλμ κλπ.Βέβαια δεν με ενδιαφέρει εμένα και πολύ αυτο αλλα..Αυτά έτσι περιλιπτηκά για πείτε ρε παιδιά να μην το κοιτάξω το θέμα?

STR 11-01-10 15:30

Εγω δεν θα το ακουμπουσα!!!
Μπορεις να βρεις και αλλα σε καλη τιμη.

manosm3 11-01-10 15:31

Μακρυα απλα

aris nakos 11-01-10 15:37

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα φτιαχνουν πλεων και μουφα m3 e46 εδω στην θεσσαλονικη και πρεπει να εχεις πολυ καλο ματι για να το καταλαβεις! Μια διαφορα ειναι στα πισω φτερα που ναι μεν ειναι φουσκομενα αλλα εχει διαφορα στο παχος της λαμαρινας! Στο γνησιο ειναι μεγαλυτερη! Αυτο μου το ειπε η ιδια αντιπροσωπια στη θεσσαλονικη βμς αδαμιδης οπου αγορασα το δικο μου απο κει!

aris nakos 11-01-10 15:40

Μαλιστα εδω θεσσαλονικη κυκλοφορουν 2 Μ3 μουφα και το καταλαβα απο τους δισκους(φρενων) που ηταν απο απλο 1800cc

stelioslf 11-01-10 15:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από aris nakos (Μήνυμα 358702)
Μαλιστα εδω θεσσαλονικη κυκλοφορουν 2 Μ3 μουφα και το καταλαβα απο τους δισκους(φρενων) που ηταν απο απλο 1800cc

Δηλαδή εάν είναι 1.8 γίνεται μετατροπή σε Μ3?αν είναι 1.6 πάλι γίνεται?Γιατι αυτός μου είπε πως ο αριθμός πλαισίου ήταν απο 1.6.Εντάξει φένεται οτι βρομάει η δουλειά και μάλλον δεν θα κάνω καμια κίνηση.

nino x3 11-01-10 15:55

http://www.youtube.com/watch?v=PnjXAGQ_fY4

aris nakos 11-01-10 15:58

Καλο πολυ καλο!!!!!!!!

mitsos_chania 11-01-10 15:59

εδω κανουν μετατροπη απο Mr2 σε ferrari 355,απο 316 σε Μ3 δεν θα γινεται????Μακρια φιλε μου απο το αυτοκινητο

tasos.kamv 11-01-10 15:59

Φίλτατε stelioslf μυρίζει από μακριά το χαλασμένο ψάρι... αν είσαι ακόμα διστακτικός με τα όσα σου είπε πήγαινε σε μία επίσημη αντιπροσωπεία BMW να ακούσεις με τα ίδια σου τα αυτιά την αλήθεια...
Δεν νομίζω να είναι γνήσιο με τα λεγόμενά σου... Είναι αρκετά δύσκολο ένα απλό 46-άρι να γίνει Μ3, ειδικά στα πίσω φτερά, όπως αναφέρει και ο aris nakos. Η αγορά είναι μεγάλη και νομίζω ότι μπορείς να βρεις το καλύτερο με καλό ψάξιμο και υπομονή!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:23.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.