BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   E90 320i FaceLift (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=19780)

montoya 29-05-09 18:27

E90 320i FaceLift
 
Μετά από 3 εβδομάδες "κατοχής" του εν λόγω αυτοκινήτου βρήκα τον χρόνο να γράψω τις πρώτες εντυπώσεις. Δεν θα πω κάτι διαφορετικό από όσα έχουν χιλιοειπωθεί. Το αυτοκίνητο είναι απίστευτο. Οδηγική απόλαυση. Όσο περισσότερα χιλιόμετρα (1.650 σε 18 ημέρες) κάνεις, τόσο περισσότερο το ερωτεύεσαι.:love: Για την κατανάλωση τι να πούμε? 7lt/100 Αθήνα-Λάρισα με 140-150 χλμ/ώρα. Ο δείκτης της βενζίνης δεν έφτασε ούτε στη μέση. Όσο για την τιμή, πραγματικά απίστευτη για τα δεδομένα της BMW. 31.100€ με ηλιοροφή (και κάποια ακόμη έξτρα). Νομίζω πως όποιος είναι σε σκέψεις για αλλαγή αυτοκινήτου, πρέπει να βιαστεί, όσο υπάρχουν ακόμα αυτοκίνητα με την έκπτωση του 20% (νομίζω πως κάποια λίγα έμειναν)
Υ.Γ. Μερικές "καλλιτεχνικές" φωτογραφίες υπάρχουν στο γκαράζ μου:p:

bimmer-corfu 29-05-09 19:38

Μπράβο φίλε, καλά χιλιόμετρα και ωραίες φωτογραφίες

coyote 30-05-09 18:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 289645)
Μετά από 3 εβδομάδες "κατοχής" του εν λόγω αυτοκινήτου βρήκα τον χρόνο να γράψω τις πρώτες εντυπώσεις. Δεν θα πω κάτι διαφορετικό από όσα έχουν χιλιοειπωθεί. Το αυτοκίνητο είναι απίστευτο. Οδηγική απόλαυση. Όσο περισσότερα χιλιόμετρα (1.650 σε 18 ημέρες) κάνεις, τόσο περισσότερο το ερωτεύεσαι.:love: Για την κατανάλωση τι να πούμε? 7lt/100 Αθήνα-Λάρισα με 140-150 χλμ/ώρα. Ο δείκτης της βενζίνης δεν έφτασε ούτε στη μέση. Όσο για την τιμή, πραγματικά απίστευτη για τα δεδομένα της BMW. 31.100€ με ηλιοροφή (και κάποια ακόμη έξτρα). Νομίζω πως όποιος είναι σε σκέψεις για αλλαγή αυτοκινήτου, πρέπει να βιαστεί, όσο υπάρχουν ακόμα αυτοκίνητα με την έκπτωση του 20% (νομίζω πως κάποια λίγα έμειναν)
Υ.Γ. Μερικές "καλλιτεχνικές" φωτογραφίες υπάρχουν στο γκαράζ μου:p:


Πολύ ωραίο και είσαι τυχερός
Εγω δε μπόρεσα να βρω με ηλιοροφή
Τι εχτρά έχει (16αρες φοράς?)

coyote 30-05-09 19:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από coyote (Μήνυμα 289916)
Πολύ ωραίο και είσαι τυχερός
Εγω δε μπόρεσα να βρω με ηλιοροφή
Τι εχτρά έχει (16αρες φοράς?)

Μάλιστα όταν πήγα στον Μουσάτο ρώτησα
Τη Μαύρη που έχει ο Σφακιανάκης με την ηλιοροφή.... (πριν το πάσχα) Μου λένε την πουλήσαμε το πρωι.!!!

Λες να την πηρες εσύ? πες μου τι σου είχανε μέσα στο πακέτο (τιμή με πινακίδες?)

montoya 31-05-09 09:58

Ναι εγώ την πήρα!!!! Σε πρόλαβα για λίγες ώρες.........
Πακέτο φωτισμού, δερματίνη σαλόνι, αποθηκευτικό πακέτο, πολυάκτινες 16άρες (δυστυχώς) ζάντες, αισθητήρες βροχής ηλεκτρικά μπρος-πίσω παράθυρα, ηλιοροφή,.
Πήρα τηλέφωνο σε όλη την Ελλάδα (χωρίς υπερβολή) και δεν υπήρχε πουθενά αυτοκίνητο με τα χαρακτηριστικά που δεν διαπραγματεύομαι (320 μαύρο μέσα-έξω και ηλιοροφή) Όσα υπήρχαν είχαν μπεζ σαλόνι. Σαν θαύμα βρέθηκε ένα στον Σφακιανάκη (λίγο πριν το Πάσχα χι-χι) και το έκλεισα με την μία.

scania124 31-05-09 10:03

μπραβο φιλε,πολυ καλο:D καλα χιλιομετρα

coyote 31-05-09 17:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από montoya (Μήνυμα 290033)
Ναι εγώ την πήρα!!!! Σε πρόλαβα για λίγες ώρες.........
Πακέτο φωτισμού, δερματίνη σαλόνι, αποθηκευτικό πακέτο, πολυάκτινες 16άρες (δυστυχώς) ζάντες, αισθητήρες βροχής ηλεκτρικά μπρος-πίσω παράθυρα, ηλιοροφή,.
Πήρα τηλέφωνο σε όλη την Ελλάδα (χωρίς υπερβολή) και δεν υπήρχε πουθενά αυτοκίνητο με τα χαρακτηριστικά που δεν διαπραγματεύομαι (320 μαύρο μέσα-έξω και ηλιοροφή) Όσα υπήρχαν είχαν μπεζ σαλόνι. Σαν θαύμα βρέθηκε ένα στον Σφακιανάκη (λίγο πριν το Πάσχα χι-χι) και το έκλεισα με την μία.

10 Απριλη ρωτησα και μου ειπαν οτι την δωσανε... Γενικα δεν ειχαν με ηλιοροφη. Επρεπε να περιμενω αποΔευτερα ακυρωσεις. Ετσι πηρα το δικο μου με 17αρες (κοντα +700) απο το δικο σου δερματινη και κουρτινακια (3) ξυλο+μετταλικο+parktronik αλλα οχι φωτα και τετοια, συναγερμό ποτυροθηκες υποβραχιονιο. Κοντά 31 μισό . Πέφτουν τα καθίσματα σου. το μαυρο δεν χρεώνεται; σωστα;

Μηπως το πηρες απο ακυρωση; ποτε το εκλεισες.Παρέλαβα 30 Απριλη

yannisv 31-05-09 18:02

Συγχαρητήρια και στους 2 σας για το Ε90, τα πίσω φανάρια και οι μικρές παρεμβολές στην αισθητική του αυτοκινήτου με το facelift πραγματικά το έχουν αλλάξει προς το καλύτερο!! Να τα χαίρεστε!

topmar 31-05-09 18:28

Καλορίζικο και καλοτάξιδο το 3άρι....

montoya 31-05-09 18:53

Το παρήγγειλα 11-4-09 περιπου και το παρέλαβα 11-5-09
Στα έξτρα ξέχασα το δερμάτινο σπορ τιμόνι
Όχι, το μαύρο δεν χρεώνεται έξτρα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.