BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   MP3 σε Ε46;;; (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=16847)

biko 02-01-09 13:46

MP3 σε Ε46;;;
 
Καλή χρονιά σε όλους!
Ρωτώ αν υπάρχει τρόπος να παίξει MP3 (αναβάθμιση;) σε Ε46; Το cd-player είναι κρυμμένο πίσω από την μεγάλη οθόνη του Navi High. Κάποιος μου είπε ότι υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης με κάποιο cd πίσω στο ΜΚ4. Αληθεύει; Ξέρει κανείς κάτι σχετικό; Ταξιδεύω συχνά Αθήνα-Θεσ/νίκη και βαρέθηκα ν' ακούω και ν' αλλάζω τα ίδια cd. Ευχαριστώ.

BILL007 02-01-09 13:50

Aναβάθμιση δεν γίνεται υπο την έννοια του firmware.Για να ακούς ΜP3 πρέπει να αλλάξεις πίσω τη σιντιέρα σε σιντιέρα που παίρνει mp3!Σαν αυτή εδώ... http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-6...fAudioQ5fVideo

Α...Να μην ξεχάσω να σου πω ότι για να παίξει πρέπει να έχεις το radio module BM54 και όχι το ΒΜ24

fast-enough 02-01-09 13:58

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Υπάρχουν τουλάχιστον 3 λύσεις.
Η πρώτη είναι να βάλεις την εξάδισκη σιντιέρα πίσω(πορτ μπαγκαζ), η οποία θα διαβάζει cd με mp3.
Η δεύτερη λύση είναι να βάλεις στη φίσα της σιντιέρας ένα μετατροπέα για να κουμπώσεις το mp3 player που έχεις. Έτσι θα μπορείς να χειρίζεσαι και κάποια playlist σου.
Άλλη μια λύση είναι να βγάλεις auxiliary input στο ντουλαπάκι του συνοδηγού και να συνδέσεις εκεί το mp3 player. Έτσι όμως θα μπορείς μόνο να χειριζεσαι μόνο το volume από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου σου.
Αν θες παραπάνω πληροφορίες, ρώτα...

KATSAMPOXAKIS 02-01-09 14:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fast-enough (Μήνυμα 243779)
Καλημέρα και καλή χρονιά!
Υπάρχουν τουλάχιστον 3 λύσεις.
Η πρώτη είναι να βάλεις την εξάδισκη σιντιέρα πίσω(πορτ μπαγκαζ), η οποία θα διαβάζει cd με mp3.
Η δεύτερη λύση είναι να βάλεις στη φίσα της σιντιέρας ένα μετατροπέα για να κουμπώσεις το mp3 player που έχεις. Έτσι θα μπορείς να χειρίζεσαι και κάποια playlist σου.
Άλλη μια λύση είναι να βγάλεις auxiliary input στο ντουλαπάκι του συνοδηγού και να συνδέσεις εκεί το mp3 player. Έτσι όμως θα μπορείς μόνο να χειριζεσαι μόνο το volume από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου σου.
Αν θες παραπάνω πληροφορίες, ρώτα...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ειμαι και εγω στο ψαξιμο με το ιδιο θεμα.
εχω το βμ24 πισω και θελω με καποιο τροπο να πεξει μπ3 η να μπει usb η ipod
καμοια γνωμη???

320 open 02-01-09 16:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από biko (Μήνυμα 243762)
Καλή χρονιά σε όλους!
Ρωτώ αν υπάρχει τρόπος να παίξει MP3 (αναβάθμιση;) σε Ε46; Το cd-player είναι κρυμμένο πίσω από την μεγάλη οθόνη του Navi High. Κάποιος μου είπε ότι υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης με κάποιο cd πίσω στο ΜΚ4. Αληθεύει; Ξέρει κανείς κάτι σχετικό; Ταξιδεύω συχνά Αθήνα-Θεσ/νίκη και βαρέθηκα ν' ακούω και ν' αλλάζω τα ίδια cd. Ευχαριστώ.

και εγω εχω βαρεθει να αλλαζω τα σιντι.ενας γνωστος μου ειπε για i pod dension με εξοδο στο ντουλαπακι με usb.κοστος με τοποθετηση περιπου 200 ευρω.θα το κοιταξω μετα τις γιορτες και θα ενημερωσω για νεοτερα.το συστημα αυτο διατηρει την επιλογη κομματιων απο τα πληκτρα στο τιμονι και οι τιτλοι απεικονιζονται στην οθονη

-E36IS- 02-01-09 16:10

Aν υπαρχει ΤV tuner η πλεξουδα εχει καλωδια RCA.Αυτα τα συνδεουμε με ενα dvd player στο πορτμπαγκαζ και ετσι μπορουμε να βλεπουμε ταινιες αλλα να ακουμε και mp3 και ολα αυτα στο AV της τηλεορασης

320 open 02-01-09 16:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από -E36IS- (Μήνυμα 243797)
Aν υπαρχει ΤV tuner η πλεξουδα εχει καλωδια RCA.Αυτα τα συνδεουμε με ενα dvd player στο πορτμπαγκαζ και ετσι μπορουμε να βλεπουμε ταινιες αλλα να ακουμε και mp3 και ολα αυτα στο AV της τηλεορασης

πρεπει να ειναι εργοστασιακο το dvd η aftermarket?

-E36IS- 02-01-09 21:44

Δεν νομιζω να υπαρχει εργοστασιακο dvd player

Dark_Niaou 03-01-09 12:29

Ενα οποιοδηποτε dvd player

320 open 03-01-09 16:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou (Μήνυμα 243946)
Ενα οποιοδηποτε dvd player

το εχεις κανει αγγελε?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.