BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Φωτογραφίες & Video BMW (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Επεξεργασία Video (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29640)

GIANNHS M 16-02-12 10:44

Επεξεργασία Video
 
χαιρετω για αλλη μια φορα κ θελω τις γνωσεις.ως ασχετος που ειμαι με τους υπολογιστες:lamer: κ οτι αφορα τα προγραμματα θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει με ποιο τροπο μπορω να επεξεργαστω ενα βιντεο που εχω τραβηξει.στο βιντεο βασικα θελω να προσθεσω μουσικη.
κ μετα εχω ενα αριθμο απο φωτο τις οποιες θελω να τις βαλω σε σειρα κ να καταληξουν κ αυτες να παρουσιαζονται σαν βιντεο.:nixweiss:
θελω να προσπαθησω να φτιαξω ενα ωραιο βιντεακι πριν το παρουσιασω,,,,αν το καταφερω!!!!!:banghead:

alf 16-02-12 11:20

Ο πιο απλός τρόπος για να κανεις κατι τετοιο ειναι να χρησιμοποιήσεις το windows movie maker που υπαρχει σε όλα τα windows νομιζω απο Xp και μετα.
Είναι ιδιαίτερα απλο στην χρήση και υπάρχει και μπόλικη βοήθεια στο ιντερνετ.
Αν θες κατι με περισσότερες δυνατότητες τότε υπάρχουν διαφορα προγράμματα δωρεάν και μη. Απο τα πιο δυνατά και δημοφιλη ειναι το premiere της adobe.
Το χρησιμοποιώ χρόνια και κάνει τα πάντα. Απλά θέλει λίγο ψαξιμο συν οτι ειναι ακριβο αν θες να το αγορασεις.:scratchch

Driftakos 16-02-12 11:47

Υπάρχει κ άλλος τρόπος να βρεις πρόγραμμα πέρα από την αγορά?? Δεν νομίζω :)

στο θέμα μας, το movie maker είναι όντως οτι πιο απλό. ειδικά στο κομμάτι που θες να ενώσεις φωτό και να τις κάνεις video. Πιο παλιά που το είχα χρησιμοποιήσει δεν θυμάμαι να με είχε δυσκολέψει. και νομίζω οτι μπορείς να βάλεις και μουσική (από αρχείο .mp3)

στα winxp ήταν στα ενσωματομένο στα windows, στα win7 θα το βρεις στο windows live messenger.

GIANNHS M 16-02-12 16:04

ευχαριστω,θα το προσπαθησω.αν υπαρχει καμια αλλη πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη!

GIANNHS M 16-02-12 18:00

τελικα το movie maker μου ειναι αρκετο για οτι θελω κ οντως πολυ απλο.ξεκιναω τις εργασιες κ το θεμα μπορει να κλεισει.ευχαριστω.

zaharias 16-02-12 19:28

Καλυτερα να μην κλεισει το θεμα.. Ηθελα κι εγω να ρωτησω κατι τετοιο καποια στιγμη.. Σιγουρα, ενδιαφερει αρκετους..
Απλα να αλλαξουμε τον τιτλο..

Lil 17-02-12 03:40

Για τετοια πραγματα το Windows Movie Maker ειναι σταντερακι.. πολυ απλο στην χρηση κτλπ.

Εκτος απο το Adobe Premiere , που πλεον χρησιμοποιείται ευρέως απο επαγγελματίες αλλα και από εταιρίες κερδίζοντας γρήγορα έδαφος από το Final Cut της Apple (το 10 ξενερωσε πολλους),αλλα προγραμματα με αξιολογη ποιοτητα και σχετικα πιο ευκολα στην χρηση ειναι τα Sony Vegas, GrassValley EDIUS και Pinnacle Studio.

GIANNHS M 18-02-12 21:33

οταν ετοιμαστει το βιντεο ποια ειναι η διαδικασια για να το παρουσιασουμε????

rapid_fast 19-02-12 12:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS M (Μήνυμα 456208)
οταν ετοιμαστει το βιντεο ποια ειναι η διαδικασια για να το παρουσιασουμε????

Το βάζεις στο γιουτιούμπ, και μετά ποστάρεις εδώ το λίνκ...

abc1234 18-01-16 09:30

διαδικασια για να το παρουσιασουμε?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:52.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.