BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Ελατηρια για Ε36 Coupe (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=7485)

crazy_beaver 10-03-07 05:18

Ελατηρια για Ε36 Coupe
 
Κατά τη γνώμη σας πόσα χιολιοστα να χαμηλώσω το αυτοκίνητο?Ενας γνωστός μου μου πρότεινε 60 μπροστά 40 πίσω.Τα 40 πίσω νομίζω είναι καλά.Μπροστά όμως μήπως ε'ιναι πολύ κ βρίσκω συνέχεια?Το αυτοκίνητο φοράει 17αρες με 45αρι προφίλ.Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας πρίν αποφασίσω.
:newbie:Ευχαριστω!!!:ylsuper:

giorgosgoun 17-03-07 10:51

κιτ της Η&R για 3,5cm (και πολυ ειναι για ελλαδα) το φοραω στο e36 μου και ειναι super.

sot 17-03-07 13:49

εχω Η&R 4 μπροστα 1.5 πισω και ειναι οκ για 6 μου φαινονται πολλα για ελλαδα .... γνωμη μου :) να παρεις και αμορτισερ χαμηλωματος εννοειτε

Fairytale 17-03-07 15:54

Που κινείται το αμάξι σου..? Στην Κόρινθο (προφίλ...) ή στην Αγγλία (γκαράζ...)..?
Τι αυτοκίνητο θες να φτιάξεις:
Εθνικής και 1ης μούρης (παρκαρισμένο...)
Πιστόβιο... (είσαι στρίφτης..?)
All around... (αυτοκίνητο για όλες τις δουλειές και για καθημερινή χρήση..?)
Τι από όλα..? Οι δικές σου συνθήκες κίνησης και προτεραιότητες θα καθορίσουν το τι θα ΜΠΑΞΕΙΣ.!!!
C U out there

str2004 19-03-07 14:05

Και εγω με 17αρες και 225-45 εχω KW 3.5 και 3.5 μπρος-πισω ......και χαμηλo ειναι το αμαξι και ευχαριστη οδηγικη συμπεριφορα . Βασικο ειναι πως στα αναποφεκτα "αυλακια" στους δρομους μας , δεν εχω "κοπανιματα" στο αμαξωμα.

crazy_beaver 19-03-07 23:21

Παιδια το αυτοκινιτο κινηται αγγλια προς το παρον αλλα το καλοκαιρι που θα κατεβω ελλαδα για διακοπεw θα κατεβει μαζι μου.Οδηγικα ειμαι κατα 70% ευχαριστιμενος ετσι οπως ειναι. Φιλε FAIRYTALE ακομα δεν εχει μπει σε πιστα αλλα σκεφτομαστε μαζι με τον DUKE κ κατι αλλα παλικαρια εδω πανω να αρχισουμε να πηγαινουμε σε κανα TRACK DAY. Κατα τα αλλα δεν θα χαρακτηριζα το οδηγιμα μου γενικα πολυ ηρεμο (Αμα προσφερετε η στροφη δεω εχω κανεναν ενδιασμο να το σκασω). Αρα απ οτι καταλαβατε το μπεμπε κανει λιγο απ ολα.

Σας ευχαριστω πολυ ολουσ για τις απαντησεις σας!!!!!!!!!!!!!!

melodic 19-03-07 23:29

Επειδη εχω φορεσει 5,5 και 3.5 σου λεω να βαλεις 5.5....(το αμαξι θα στριβει τρενο ειδηκα στη αγγλια) αλλα οταν κατεβεις ελλαδισταν να εχεις τα ματια σου 14 για τις ανωμαλιες εδω...
HR 3.5 kai eicbach gia 5.5 !!!
Τωρα φοραω 3.5 γιατι με τα 5.5 εσπαγα βασεις εξατμισεων φιλτρο βενζινης κτλ.. αλλα το πηγενα παντου!!! (παραλιες βουνα κτλ...) με τα 5.5 δεν ανεβενει σε ολες τις ραμπες γκαραζ συνεργειων κτλ... αλλα στο δρομο εχεις αλλη αισθηση!!!! η τελικη επιλογη δικη σου!:banghead:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:49.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.