BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Διαγνωστικό obd 2 - bluetooth android (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33374)

ThaNOS E46coupe 12-01-17 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gearboxer (Μήνυμα 516201)
Θανασάκο η Κινεζιά κατά 99% δε θα σου σβήσει το σφάλμα στον αερόσακο. Τουλάχιστον σε E36 Μ44 (obd2) που το είχα δοκιμάσει δεν μπορούσε να διαβάσει error memory σε εξειδικευμένα Modules (π.χ. Airbag, ABS) παρά μόνο βασικά σφάλματα obd2

Γιάννη μου,μας έκανες την καρδιά περιβόλι. .... :D
Σήμερα το παρέλαβα. Θα το δκοιμάσαι κ θα πω νέα. ..

ThaNOS E46coupe 12-01-17 13:30

Πέτρο δεν ξέρω. Σήμερα θα το δοκιμάσω κ θα έχω νέα το βραδυ

PetrosD 12-01-17 18:12

Πέτρο, όχι!
Δεν είναι όλες οι επαφές του αντάπτορα συνδεδεμένες με την πλακέτα με αποτέλεσμα να μη διαβάζει όλες τις "γλώσσες" obd II. Για παράδειγμα αυτά τα φτηνά, δεν έχουν επαφές για να διαβάζουν αυτοκίνητα προ του 2002 (άλλη γλώσσα). Δεν προλαβαίνω τώρα να σου δείξω και λινκς, αλλά κάνε αναζήτηση στο Google για ELM327

MZ3 12-01-17 19:50

αφού πήρε την ακριβή έκδοση με τα 20€
τελικά έκανες δουλειά;
αν όχι χτύπα ένα καλώδιο από μπέϊ να βάλεις και το ncs expert σε κανένα παραπεταμένο λάπτοπ και θα κάνεις ότι θέλεις τα ίδια χρήματα θα σου βγει (από 10-20€ μαζί με τα μεταφορικά πέζουν συνήθως τα καλωδιάκια αυτά)

ThaNOS E46coupe 13-01-17 15:10

Τελικά αυτό το π@π@ρίξω δεν συνδέεται καν με το κινητό. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον πωλητή μου είπε ότι έχει δώσει πάνω από 500 κομάτια και κάνεις δεν του έχει κάνει "παραπονα". Δεν έχει πρόβλημα μα.να του το στείλω πίσω κ να μου δώσει τα χρήματα μου ,
αλλά τι μπορει να συμβαίνει ; το κινητό βρίσκει το obd2,αλλά δεν γίνεται σύνδεση με το αυτοκινητο. Χρονολογια παραγωγής του αυτοκινήτου 10/2001 . (Νομιζω) κινητήρας Μ43tub19. Τι συμβαίνει ;

Extacy156 13-01-17 17:26

ποιο προγραμμα χρησημοποιεις?

PetrosD 13-01-17 18:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 516220)
Δεν είναι όλες οι επαφές του αντάπτορα συνδεδεμένες με την πλακέτα με αποτέλεσμα να μη διαβάζει όλες τις "γλώσσες" obd II. Για παράδειγμα αυτά τα φτηνά, δεν έχουν επαφές για να διαβάζουν αυτοκίνητα προ του 2002 (άλλη γλώσσα).

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 516235)
Τελικά αυτό το π@π@ρίξω δεν συνδέεται καν με το κινητό.
δεν γίνεται σύνδεση με το αυτοκινητο. Χρονολογια παραγωγής του αυτοκινήτου 10/2001 .

Νομίζω αυτό φταίει. Μπλε διαφανές είναι;

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MZ3 (Μήνυμα 516223)
αφού πήρε την ακριβή έκδοση με τα 20€

Το φτηνό πήρε αλλά ακριβά.

ThaNOS E46coupe 13-01-17 21:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 516237)
Νομίζω αυτό φταίει. Μπλε διαφανές είναι;



Το φτηνό πήρε αλλά ακριβά.

Ναι μπλέ διαφανές. Αλλά λέει για όλα τα obd2 από το 1996 κ μετά. .. Τελικά δεν κάνω κάτι λάθος εγώ έτσι ; φταίει το μηχανηματάκι,;

gearboxer 13-01-17 22:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 516239)
Ναι μπλέ διαφανές. Αλλά λέει για όλα τα obd2 από το 1996 κ μετά. .. Τελικά δεν κάνω κάτι λάθος εγώ έτσι ; φταίει το μηχανηματάκι,;

Θανασάκο ό,τι έκδοση και να πήρες θα έπρεπε τουλάχιστον να συνδέεται με το αυτοκίνητο.
Γνώμη μου να το δοκιμάσεις με μια συσκευή android (όλο και κάποιος φίλος-γνωστός θα έχει) για να δεις αν παίζει μπάλα ή όχι. Αν δεν παίζει ούτε με android έπεσες σε ελαττωματικό, αν παίζει σημαίνει ότι το iphone έχει κλειδωμένο το bluetooth.

ThaNOS E46coupe 13-01-17 22:57

Γιαννη μου με Android Το συνδέω. Θα το ψάξω την Κυριακή. Και αν "δέν" θα μιλήσω πάλι με το κατάστημα !!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.