BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   E36 316 COUPE SUPERCHARGER (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31950)

mexicanos 24-02-14 12:11

E36 316 COUPE SUPERCHARGER
 
ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΟ 316 ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΕΦΑΛΗ ΑΕΡΟΣΥΜΠΙΕΣΤΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΒΑΦΟΥΝ. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΙΜΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΜΦΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ...... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ?

Dim77 24-02-14 12:18

Πλάκα κάνεις έτσι? Άσε το αυτοκίνητο σου και ξόδεψε αλλού τον ελεύθερο χρόνο σου.

Επίσης, καλώς ήρθες στο φόρουμ, ρίξε μια ματιά στους κανόνες.
Απαγορεύονται τα μηνύματα μόνο με κεφαλαία, εκτός άλλων.

rapid_fast 24-02-14 12:30

Τεχνικά θα ήταν πιο ορθό
να τοποθετήσεις ινβέρτερ 12V-->>220V και να εργάζεται απο εκεί το κομπρεσσέρ.
Διότι πάνω απο τις 2400-3000 στροφές, το εμβολάκι του δεν μπορεί να πάει, ενώ ταυτόχρονα
θα σου κόβει και άλογα..
Μετά θα πρέπει να αφαιρέσεις και τη ρεζέρβα, και να τοποθετήσεις στην θέση της αεροθύλακα.
Αν όμως ήταν τόσο απλό και εφικτό, μάλλον θα το έκαναν και στα φορτηγά στα πετρέλαια, όπου έχουν αερόφρενα..
Μετά έχεις το πρόβλημα οτι αν ρίξεις συμπιεσμένο αέρα, ο αέρας πηγαίνει προς την ευκολότερη
έξοδο, η οποία δεν είναι το μοτέρ, αλλά το περιβάλλον, οπότε πρέπει να έχεις φτερωτή να πιέζει τον αέρα απο μπροστά προς την εισαγωγή..
Ακόμα, ένα μοτέρ ρουφάει περίπου 140 λίτρα αέρα το λεπτό, ενώ το κομρεσσέρ μπορεί να παράγει 30-40 λίτρα το λεπτό..
Οπότε καταλήγουμε στο απλό..
Βασικά τι άλλα νέα??..

Stunt Mike 24-02-14 13:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mexicanos (Μήνυμα 495205)
ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΟ 316 ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΕΦΑΛΗ ΑΕΡΟΣΥΜΠΙΕΣΤΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΒΑΦΟΥΝ. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΙΜΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΜΦΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΑΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ...... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ?

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!Τι αλλο θ'ακουσουμε θεε μου αυτη τη βδομαδα??Απο χιουμορ σκιζεις παντως!

SUPERCHARGER 24-02-14 16:44

εγω εχω σκεφτει κατι παρομοιο, μαζευω κλανιες απο μοσχαρια, θα τα συμπιεσω και θα τα χρησιμοποιω σε μπουκαλα αντι για Νιτρο.....

παρακαλειστε να μην πλησιαζετε κοντα στις μπουκες μου............

Dimzan 24-02-14 16:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SUPERCHARGER (Μήνυμα 495219)
εγω εχω σκεφτει κατι παρομοιο, μαζευω κλανιες απο μοσχαρια, θα τα συμπιεσω και θα τα χρησιμοποιω σε μπουκαλα αντι για Νιτρο.....

παρακαλειστε να μην πλησιαζετε κοντα στις μπουκες μου............

η μπορεις απλα να κλασεις στο φιλτροκουτι πριν την προσπεραση

6ylinder 24-02-14 17:04

Χαλαρώστε ρε 'σεις. Πείτε του απλά ότι δεν γίνεται αυτό που λέει. Φανταστείτε να είσασταν στη θέση του...είναι και το πρώτο μήνυμα του φίλου. Μπορεί να είναι τελείως άσχετος από μηχανολογικά...

SUPERCHARGER 24-02-14 17:25

DIMZAN αυτο δεν το ειχα σκεφτει.............

Straight six 24-02-14 17:32

εεεεεε ρε τρολι-ing-.

ο επομενος θα μπει και θα γραψει, για κομπρεσορα που παιρνει κινηση απο μοτερ σε μιξερ της
kenwood

leonidaskal 24-02-14 18:17

πωπωπωπωπωπω παει θα τον φρικαρεται τον χριστιανο και ειναι και νεος .
ρε παιδια με το μαλακο μια ερωτηση εκανε ο ανθρωποσ μην του παρουμε και το κεφαλι


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:25.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.