BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Rear Stop Light... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=6583)

Lil 28-12-06 15:07

Rear Stop Light...
 
λοιπον... καλησπερα κατ αρχας χρονια πολλα .. μπλα μπλα μπλα....
στο ψητο... εχω διαπιστωσει οτι στις περισοτερες bmw (κ ειδικα στις ε36) σε καποια φαση σταματα να λειτουργει ενα απο τα δυο πισω στοπ... (αν εχω λαθος διορθωστε με)....
ε οχι που δεν θα το παθενε αυτο κ η δικια μου.... κ λες δεν μαμιεαι λαμπα θα ναι θα παω να παρω μια αλλη να την αλλαξω... κ ετσι εγινε .... και παλι ομως δεν αναβει....
τιι φταααιιιιεεειιιι?????

(ειμαι κομπλεξικος σε αυτο το θεμα... θελω να λειτουργουν ολα τα φωτα μου... :smokin: )

Nick_compact 28-12-06 15:35

Μάλλον η πλακέτα από πίσω. Κάτι δεν κάνει καλή επαφή. Αν ψάξεις έχει συμβεί και σε άλλα μέλη.

Lil 28-12-06 15:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact (Μήνυμα 89142)
Μάλλον η πλακέτα από πίσω. Κάτι δεν κάνει καλή επαφή. Αν ψάξεις έχει συμβεί και σε άλλα μέλη.

thanx φιλε νικο... αρχιζω τις ανασκαφες....:lamer:

Geo_3D 28-12-06 15:40

Ειχα συχνα αυτο το προβλημα μεχρι που εφτασε σε σημειο να μην αναβουν καθολου τα στοπ
Τελικα ηταν η βαλβιδα του στοπ (ετσι λεγεται) και ειναι ενα μικρο μαραφετι που στο αλλαζει ενας ηλεκτρολογος και που βρισκεται πισω απτο pedal του φρενου.Απο τοτε και για 1-1.5 χρονο μετα ποτε δεν ξανασχοληθηκα με τα πισω φωτα
30 ευρω ειχα πληρωσει με την εργασια

ΕDIT:Πληροφοριακα η πλακετα μου δεν ειχα κανενα θεμα

thanassis 06-01-07 15:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Lil_Mike (Μήνυμα 89137)
λοιπον... καλησπερα κατ αρχας χρονια πολλα .. μπλα μπλα μπλα....
στο ψητο... εχω διαπιστωσει οτι στις περισοτερες bmw (κ ειδικα στις ε36) σε καποια φαση σταματα να λειτουργει ενα απο τα δυο πισω στοπ... (αν εχω λαθος διορθωστε με)....
ε οχι που δεν θα το παθενε αυτο κ η δικια μου.... κ λες δεν μαμιεαι λαμπα θα ναι θα παω να παρω μια αλλη να την αλλαξω... κ ετσι εγινε .... και παλι ομως δεν αναβει....
τιι φταααιιιιεεειιιι?????

(ειμαι κομπλεξικος σε αυτο το θεμα... θελω να λειτουργουν ολα τα φωτα μου... :smokin: )


Μάνο είναι ένα από τα προβλήματα του Ε36, αν δεν το διόρθωσες λοιπόν σου λέω ότι πρέπει να αλλάξεις τα ντουί που κουμπώνουν οι λάμπες, κάνουν 3 ευρώ το κομμάτι και από ότι μου είπαν σιγά σιγά χρειάζονται όλα άλλαγμα
βγάλε και δες τις επαφές τους, εμένα είχαν λιώσει!! άλλαξα όπισθεν και φρένων(αριστερά και δεξιά) και διορθώθηκε το πρόβλημα.

Μπορεί κάποιος admin να το βάλει στα γνωστά προβλήματα??

xaros 06-01-07 20:37

παιδια εχω εχω ενα αλλο προβλημα στο
Ε36 κουπε.μου βγαζει ο υπολογιστης tail light failure i brake light failure αλλες φορες χωρις να εχω καμενη λαμπα.βαρεθηκα να τις τσεκαρω.καμια λυση???

thanassis 06-01-07 20:43

έχεις λάμπες ότι να ναι μήπως? είναι οι κανονικές της BMW? δοκίμασε πάντως να καθαρίσεις τις επαφές για να πατάν καλά

xaros 06-01-07 20:51

εχουν διαφορα οι κανονικες της ΒΜW απο τις επωνυμες του εμποριου?θα δοκιμασω το καθαρισμα των επαφων αν και δεν ειναι οξειδωμενες.με γυαλοχαρτο η με καποιο σπρευ?

thanassis 06-01-07 21:00

ντουί δεν έχει και εσένα? αν ναι με πολλή προσοχή της επαφές των ντουι μην σπάσουν οι επαφές και μετά τις επαφές από τις λάμπες. και με λίμα για τα νύχια αν έβρισκες και τ έκανες, καλύτερα από γυαλόχαρτο, ή κάποιο πολύ ψιλό γυαλόζαρτο. επίσης δες αν τυχόν δεν πατούν καλά οι λάμπες

xaros 06-01-07 21:02

θα το δοκιμασω!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:33.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.