BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Αγορά E46 M3 (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33498)

mixalhs 23-07-17 14:20

Αγορά E46 M3
 
Ψάχνω Μ3 Ε46 SMG ή χειροκίνητο .
Αν γνωρίζει καποιος κατι ας με ενημερώσει !
Ευχαριστώ 🏄🏼🏄🏼🏄🏼🏄🏼🎉🎉✌🏽️✌🏽

stef 23-07-17 19:24

Cabrio ή coupe?
Μετατροπή ή original?
Τι budget διαθέτεις?

mixalhs 23-07-17 19:46

Coupe ,μονο original και οσο περισσότερο μαμά γίνεται !
Δεν υπάρχει θεμα με το budget(μην φτάσουμε σε τιμές E92) . Θα ηθελα να πληρωθεί στην τιμη που αξίζει αυτήν την στιγμή στην αγορά ! Ευχαριστώ για τις ερωτήσεις στεφ, λαθος μου που δεν τα ανέφερα στο πρώτο ποστ μου��

stef 23-07-17 20:37

Άλλες οι τιμές των καλών 46 και άλλες των καλών 92..
Δεν φτάνουν οι πρώτες των δεύτερων προς το παρόν...

Εύχομαι καλη επιτυχία στην αναζήτησή σου

mixalhs 23-07-17 20:40

Ευχαριστώ να εισαι καλα!

Fanatic 24-07-17 08:06

Κοιτώντας την αγορά αρκετά καλά πριν περίπου ενάμιση χρόνο θα έλεγα ότι για ένα καλό και όσο γίνεται με λιγότερα χιλιόμετρα, θα έπρεπε να ήμουν έτοιμος να δώσω μέχρι και 20.000 ευρώ. Αυτό μπορεί να σημαίνει και 17.000 συν 3.000 για μαζέματα που είναι προτιμότερο. Για αυτό το αμάξι πάντα θα έχεις ένα ποσό στην άκρη για κάποια βλάβη. Το SMG παρότι ωραίο έξτρα είχε τα θεματάκια του. Άλλοι (λιγότεροι) λένε ότι είναι απλά θέμα τύχης. Το ίδιο και το μοτέρ. Εννοείται κοιτάς αν έχει γίνει η ανάκληση στο πρόβλημα με τα μέταλλα των μπιελλων. Βέβαια μπορείς πάντα προληπτικά έτσι και αλλιώς να τα αλλαξεις.

mixalhs 24-07-17 10:13

Τα εχω ολα αυτα στο μυαλο μου αλλα δεν εχω βρει ακομα κατι καν να πω θα παω να το δω... μαλλον το πραγμα θελει φοβερη υπομονη γιατι μιλαμε για παλια αυτοκινητα .

BMW Power 24-07-17 11:48

Τα μοτέρ που δεν έκαναν την ανάκληση έχουν σπάσει πολλά χρόνια τώρα.
Επίσης τα μέταλλα θέλουν έλεγχο και ξανά αλλαγή μιας και έχουν σπάσει μοτέρ με αλλαγμένα μέταλλα.
Δυστυχώς είναι και αυτά αναλώσιμα.

Δύο φορές έψαξα σοβαρά για Μ3 Ε46, το 2008 και το 2012, και μιας και ήθελα αποκλειστικά χειροκίνητο, όχι επειδή χαλάνε αλλά επειδή το προτιμώ, απλά απογοητεύτηκα.
Δεν βρήκα ούτε ένα καλό αυτοκίνητο, ακόμη και εκτός του budget μου. Έπρεπε να κάνω πάρα πολλές παραχωρήσεις οπότε δεν είχε νόημα πια η αγορά του.

PS για φίλους έχω ψάξει περισσότερες φορές :banghead:

stef 24-07-17 11:55

Αν βρεις Μ3 Ε46 οπως το θες και τον ρωτήσεις τον ιδιοκτήτη αν έχει αλλάξει μέταλλα και σε κοιτάζει σαν ufo απλά καταλαβαίνεις και πολλά για την συντήρηση του αυτοκινήττου τόσα χρόνια....

mixalhs 24-07-17 12:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 518852)
Τα μοτέρ που δεν έκαναν την ανάκληση έχουν σπάσει πολλά χρόνια τώρα.
Επίσης τα μέταλλα θέλουν έλεγχο και ξανά αλλαγή μιας και έχουν σπάσει μοτέρ με αλλαγμένα μέταλλα.
Δυστυχώς είναι και αυτά αναλώσιμα.

Δύο φορές έψαξα σοβαρά για Μ3 Ε46, το 2008 και το 2012, και μιας και ήθελα αποκλειστικά χειροκίνητο, όχι επειδή χαλάνε αλλά επειδή το προτιμώ, απλά απογοητεύτηκα.
Δεν βρήκα ούτε ένα καλό αυτοκίνητο, ακόμη και εκτός του budget μου. Έπρεπε να κάνω πάρα πολλές παραχωρήσεις οπότε δεν είχε νόημα πια η αγορά του.

PS για φίλους έχω ψάξει περισσότερες φορές :banghead:

Δεν νομιζω οτι θα βρω καλο αυτοκίνητο , ευελπιστώ να βρω ενα να θελει τα λιγότερα μαζέματα ! Ελπίζω να μην το εχω λαθος στο μυαλό μου

mixalhs 24-07-17 12:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stef (Μήνυμα 518853)
Αν βρεις Μ3 Ε46 οπως το θες και τον ρωτήσεις τον ιδιοκτήτη αν έχει αλλάξει μέταλλα και σε κοιτάζει σαν ufo απλά καταλαβαίνεις και πολλά για την συντήρηση του αυτοκινήττου τόσα χρόνια....

Εχεις δίκιο στεφ !

BMW Power 24-07-17 14:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalhs (Μήνυμα 518854)
Δεν νομιζω οτι θα βρω καλο αυτοκίνητο , ευελπιστώ να βρω ενα να θελει τα λιγότερα μαζέματα ! Ελπίζω να μην το εχω λαθος στο μυαλό μου

Μπράβο, πολύ σωστά το έχεις στο μυαλό σου :bigthumb:

m_power_lunatic 26-07-17 12:44

Εχεις παει να δεις απο κοντα καποιο απο αυτα στο car.gr???Μερικα απο αυτα αξιζουνε μια πρωτη ματια και κατοπιν συζητησης το σκεφτεσαι.Παντως για να δωσεις αυτη την στιγμη για Μ3 Ε46 γυρω στα 20χιλιαρικα+ οσο καλο και να ειναι (εκτος και αν ειναι κανενα ξεχασμενο με ελαχιστα χλμ) θεωρω οτι ειναι λαθος.Ειναι πολυ ψηλα αυτη η τιμη για την Ελλαδα και την αγορα της και θεωρω οτι για τα κουσουρια του που μπορει να σου ξημερωσουνε αν πασα στιγμη (πατωματα κτλ) πρεπει να εισαι πολυ αποφασισμενος και αν προβεις σε πωληση μικροτερη των 5 ετων χρονικα θα εισαι και αρκετα χαμενος οικονομοτρεχνικα ειδικα αν αγορασεις τοσο ακριβα.

mixalhs 26-07-17 13:17

Δεν εχω παει να δω κανενα γιατι εχω απορρίψει απο το τηλέφωνο όσα με ενδιέφεραν . Θεωρώ οτι κάποια πράγματα πληρώνονται και κάποια αλλα οχι ! Ολα σχετικά βεβαια ! Ενα αμαξι με 70-80κ χιλιόμετρα πρέπει να πληρωθεί το 20Κ+αν ολα τα αλλα ειναι καλα βεβαια ! Τωρα Μ3 με 180Κ-195Κ χιλιόμετρα δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να τα δω .
Εχω βαλει ενα όριο στα χιλιόμετρα στα 140K οχι παραπάνω.
Δωσε λινκ απο κανενα που θεωρείς οτι αξίζει να παω να δω !

BMW Power 26-07-17 13:45

Όταν πρόκειται για τέτοια αυτοκίνητα τα οποία έχουν βιαστεί ασύστολα από 10+ ιδιοκτήτες, μιας και τα περισσότερα είναι εισαγωγές από Ευρώπη, καλύτερα να πας σε φτηνή λύση και να αλλάξεις περισσότερα πράγματα ο ίδιος παρά σε πολύ ακριβή και να σου βγάλει βλάβες. Μιλάμε πάντα για αγορά από αγγελία γιατί αυτά δεν ισχύουν όταν αγοράζεις αυτοκίνητο από γνωστό.

Μιχάλη το 99% των αυτοκινήτων στο car έχουν γυρισμένα χλμ

mixalhs 26-07-17 14:18

Εμείς παμε πάντα καλοπροαίρετα οτι μας λένε την αλήθεια ! Αυτο ψάχνω ουσιαστικά το αμαξι απο γνωστό και ρίχνω και μικρές ματιές στο car. Αν δεν βγάλω άκρη θα καταφύγω στην λύση που λες ! Το φθηνότερο να το φτιάξω εγω και ας μου βγει ακριβά ... Να ξερω που πατάω !

Fanatic 27-07-17 00:02

Πιστεύω αν αγοράσεις με 15.000 και ρίξεις αλλα 5κ ότι θα έχεις ένα ΠΟΛΥ καλύτερο αμάξι από οποιοδήποτε αγοράσεις "έτοιμο". Εμενα ο φόβος μου είναι πιο πολύ ότι ακόμα και τα 5κ μπορεί να είναι λίγα για να γινει σωστό.

Ακόμα και αναλώσιμα να χρειαστείς, όπως δισκόφρενα, λάστιχα, δίσκο πλατο, αμορτισέρ ήδη έχεις φτάσει καπου το 3αρι σχεδόν. Αν σκοπεύεις να το παντρευτείς σίγουρα αξίζει. Θα έχεις στο τέλος την δεύτερη καλύτερη Μ3 που βγήκε ποτε.

stef 27-07-17 22:21

Λίγα λες 5Κ Στέλιο....

mixalhs 28-07-17 08:50

5k δεν ειναι λιγα χρηματα αλλα και παλι ειναι αναλογα γιατι πραγμα μιλαμε.
Αν μιλαμε να θελει αντλιες αναρτησεις δισκοφρενα δισκο τα 5κ θα φυγουν χωρις να το καταλαβεις.

mixalhs 29-07-17 11:13

Καλημερα !!! Ο Ιούλιος φεύγει με τον καλύτερο τροπο ! Βρέθηκε αμαξι μέσω γνωστού !! Ευχαριστώ ολους για την συμμετοχή τους στο θεμα μου !!! ����

m_power_lunatic 29-07-17 11:44

Επ-επ που πας παίχτη μου????Φωτο και πληροφορίες για χλμ,τιμή,κατάσταση????Έτσι κάνουνε???

mixalhs 29-07-17 12:20

Απο βδομάδα που θα γινει η μεταβίβαση θα τα πουμε αναλυτικά ! Ειναι απο γνωστό και αυτο φτάνει .

m_power_lunatic 30-07-17 23:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalhs (Μήνυμα 518924)
Απο βδομάδα που θα γινει η μεταβίβαση θα τα πουμε αναλυτικά ! Ειναι απο γνωστό και αυτο φτάνει .

Χμμμμμμ συνηθως δεν φθανει εαν ειναι απο γνωστο,θελει εξαντλητικο ελεγχο παρ αυτα.Παντως κατω απο 12χιλ και 120.000χλμ πραγματικα δυο πραγματα ισχυουνε.Ειτε βρηκες καποιον "πεθαμενο" και του το πηρες τσαμπα ειτε δεν ειναι τοσο καθαρο.Ευχομαι ολοψυχα το πρωτο γιατι ευκαιριες υπαρχουνε στην εποχη μας,αν ισχυει το δευτερο τουλαχιστον το πηρες φθηνα αρκει να μην ειναι σακατεμενο απο σφαλιαρα και πατωμα-χαραδρα.Τα αλλα φτιαχνονται..

stef 31-07-17 05:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 518926)
Χμμμμμμ συνηθως δεν φθανει εαν ειναι απο γνωστο,θελει εξαντλητικο ελεγχο παρ αυτα.Παντως κατω απο 12χιλ και 120.000χλμ πραγματικα δυο πραγματα ισχυουνε.Ειτε βρηκες καποιον "πεθαμενο" και του το πηρες τσαμπα ειτε δεν ειναι τοσο καθαρο.Ευχομαι ολοψυχα το πρωτο γιατι ευκαιριες υπαρχουνε στην εποχη μας,αν ισχυει το δευτερο τουλαχιστον το πηρες φθηνα αρκει να μην ειναι σακατεμενο απο σφαλιαρα και πατωμα-χαραδρα.Τα αλλα φτιαχνονται..

:+1:0000000
Τα είπες όλα....:dblthumb2

mixalhs 31-07-17 09:56

Καλημερα αν και αυτές οι πληροφορίες δόθηκαν σε αλλο φόρουμ θα προσθέσω οτι εκει ανέφερα οτι το αυτοκίνητο ελέγχθηκε σε αντιπροσωπεία BMW ! Αν μου έκρυψαν πράγματα εκει τι να πω ....

m_power_lunatic 31-07-17 12:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalhs (Μήνυμα 518931)
Καλημερα αν και αυτές οι πληροφορίες δόθηκαν σε αλλο φόρουμ θα προσθέσω οτι εκει ανέφερα οτι το αυτοκίνητο ελέγχθηκε σε αντιπροσωπεία BMW ! Αν μου έκρυψαν πράγματα εκει τι να πω ....

Μπορει απλα να βρηκες πραγματικα μια ευκαιρια ομως!Θα μας ενημερωνεις και να βαλεις καμια φωτο,εγω σου ειπα και πιο πανω ακομα και ταλαιπωρημενο να ειναι και να ειναι ατρακαριστο με καλο πατωμα κτλ θα το μαζεψεις γιατι το πηρες φθηνα.

Μην ξεχναμε οτι δυσκολα εως πολυ δυσκολα αγοραζει καποιος τετοιο αυτοκινητο σημερα στην χωρα μας,αρκει να ριξεις μια ματια στους δρομους και δεν θα δεις κανενα ενω καποτε ειχανε γινει τοσα οσα και τα σαξοραλα.

Μην ξεχασεις πολυ καλο συναγερμο και tracker και κρυφους διακοπτες ακινητοποιησης,ειναι απο τα κορυφαια αυτοκινητα-στοχους για κλοπη.

Να το χαρεις,εγω λατρευω την Μ3 Ε46 μετα την Μ3 Ε30 και εχω υποσχεθει μετα τα επαγγελματικα ανοιγματα που κανω να ξαναπαρω προσεχως.

PetrosD 31-07-17 13:07

Αν με το καλό το πάρεις, να ανοίξεις νέο θέμα να συμμετάσχουμε και εκεί!!

mixalhs 31-07-17 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PetrosD (Μήνυμα 518935)
Αν με το καλό το πάρεις, να ανοίξεις νέο θέμα να συμμετάσχουμε και εκεί!!


Ναι θα ανοίξω και θεμα γιατι σιγουρα θα έχουμε αρκετα να κουβεντιάσουμε , εχω βγάλει και φωτογραφίες αλλα περιμενω να ολοκληρωθεί η μεταβίβαση !
Εδω υπάρχουν παιδιά που το ξερουν το Μ3 σε ολα του , σιγουρα θα χρειαστώ την βοήθεια τους !

zaharias 31-07-17 18:34

Μπραβο με το καλο. Καλορίζικο να ειναι και απροβλημάτιστο. Να το χαρείς!
Πριν 2 Χρονια ήμουν στη θέση σου!! :D

mixalhs 31-07-17 19:45

Ευχαριστώ Ζαχαριά και απο εδω ! Να εισαι καλα ! Αν κλείσει η εμπειρία της αγοράς με την απόκτηση του συγκεκριμένου αυτοκινήτου θα ειναι ενα καλο deal για εμενα και μια ευχάριστη εμπειρία με τα πανω της και τα κάτω της . Θα τα μοιραστώ μαζί σας αφού ολοκληρωθεί η μεταβίβαση !
Να το χαίρεσαι το Μ3 σου ����

stef 05-08-17 21:09

Περιμένουμε φωτογραφίες...

santo 07-08-17 14:54

Μιχάλη μήπως ψώνισες το 46 του Πάνου USA?
Βάλε καμία φώτο να μας φτιάξεις..

mixalhs 08-08-17 11:23

Οχι δεν ξερω κανενα Πανο

manosm3 29-08-17 20:26

Δεν ανοιγω νεο νημα, μιας και το θεμα μας ειναι το ιδιο χεχε
Ψαχνω οριτζιναλ Μ3 Ε46 κουπε, μανιουαλ με ηλιοροφη -οχι κιτρινο, οχι χρυσο, οχι καγκουρεμενα. Οποιος δει/ακουσει κατι εδω ειμεθα

stef 29-08-17 22:15

Μην βιάζεσαι, ακόμη περιμένουμε φωτογραφίες απο το Μ3 του Μιχάλη...

Fanatic 30-08-17 00:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manosm3 (Μήνυμα 519043)
Δεν ανοιγω νεο νημα, μιας και το θεμα μας ειναι το ιδιο χεχε
Ψαχνω οριτζιναλ Μ3 Ε46 κουπε, μανιουαλ με ηλιοροφη -οχι κιτρινο, οχι χρυσο, οχι καγκουρεμενα. Οποιος δει/ακουσει κατι εδω ειμεθα

Τόσα χρόνια μούτσος έπιασαν επιτέλους τόπο?

manosm3 30-08-17 11:22

Στελλλακη εισαι οφφ τοπικ :banhim:

Fanatic 05-09-17 14:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manosm3 (Μήνυμα 519054)
Στελλλακη εισαι οφφ τοπικ :banhim:

Μάνο τσίμπα το πιο φθηνο γνήσιο Μ3 χωρίς χοντρή στουκα που θα βρεις και ρίξε χρήμα για μάζεμα. Τα ακριβά είναι μεγαλύτερο ρίσκο.

konoss 05-09-17 18:39

Αυτο πιστευω και εγω . Καλυτερα φθηνο ατρακαριστο που να θελει λιγο δουλεια παρα ακριβο και μετα απο λιγο να θελει μαζεμα .

manosm3 06-09-17 12:20

Καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου ;)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.