BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Τα καραγκιοζιλίκια των XENON ΚΙΤ (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=16786)

Αντών///is 13-01-09 19:57

Κάποια στιγμή, κάποιοι από 'μας, έχουμε να μοιραστούμε κάποια πράγματα...:cheers:
Ας μην συνεχίσουμε όμως από 'δω, αισθάνομαι τύψεις που χαλάω το thread...

sm6 13-01-09 20:02

ε, οχι βρε αντωνη χαλας εσυ το θρεντ! αν και οφ-τοπικ, μολις το εφτιαξες...
η συναντηση της πεμπτης κοντα ειναι...

Αντών///is 13-01-09 20:12

:):):):)................................

zaharias 13-01-09 20:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannis_E-46 (Μήνυμα 246475)
φιλε ζαχαρια εγω εβαλα xenon πριν κατι μηνες, δεν νομιζω να εχει προτζεκτορα αφου δεν ειχε μαμα xenon οπως προανεφερες και χωρις να εχω παει σε καποιον ηλεκτρολογο ουτε στραβωνουν ουτε τιποτα. αλλωστε θα το χα αντιληφθει. ισα ισα εχουν βελτιωσει απιστευτα την ορατοτητα

Και εγω εχω βαλει Γιαννη... Οπως και να χει, μια ρυθμιση πρεπει να γινει... Με το ματι δεν ρυθμιζονται, πρεπει να μπει στο ειδικο μηχανημα που βλεπει τη δεσμη του καθε φαναριου και να ρυθμιστουν..

wiserman29 13-01-09 23:41

Καλησπέρα και πάλι.
Από ό,τι κατάλαβα το μόνο σίγουρο είναι ότι καλού κακού πρέπει να πάω να τσεκάρω-ρυθμίσω τα φώτα μου σε ηλεκτρολόγο αφού πέρασα το κιτ-Ξενον. Έχω μια απορία όμως, ποιος που έχει φανάρια με προτζέκτορα, δηλαδή που είχε Ξένον μαμά αν κατάλαβα σωστά, πάει να βάλει Ξένον-κιτ? Για ποιό λόγο να κάνει κάτι τέτοιο? Λογικά τέτοια κιτ βάζουν μόνο όσοι έχουν απλά φανάρια που δεν έχουν ήδη Ξένον. Έχω δίκιο, ή κάπου κατάλαβα λάθος?

E46 POWER 14-01-09 00:26

κανενας μαλλον...δεν υπαρχει λογος..αρα μια χαρα καταλαβες!

zaharias 14-01-09 06:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από wiserman29 (Μήνυμα 246582)
Καλησπέρα και πάλι.
Από ό,τι κατάλαβα το μόνο σίγουρο είναι ότι καλού κακού πρέπει να πάω να τσεκάρω-ρυθμίσω τα φώτα μου σε ηλεκτρολόγο αφού πέρασα το κιτ-Ξενον. Έχω μια απορία όμως, ποιος που έχει φανάρια με προτζέκτορα, δηλαδή που είχε Ξένον μαμά αν κατάλαβα σωστά, πάει να βάλει Ξένον-κιτ? Για ποιό λόγο να κάνει κάτι τέτοιο? Λογικά τέτοια κιτ βάζουν μόνο όσοι έχουν απλά φανάρια που δεν έχουν ήδη Ξένον. Έχω δίκιο, ή κάπου κατάλαβα λάθος?

Eγω ηθελα να σου εξηγησω οτι Ε46 με προντζεκτορα δεν εχει βγει (εκτος απο αυτα που εχουν μαμα xenon, που εννοειται δεν υπαρχει λογος να τα πειραξεις)..

Υπαρχουν ομως φαναρια στο εμποριο για ολα τα 46αρια, γερμανικων εταιρειων (τα εχουν βαλει και παιδια απο εδω μεσα) με προντζεκτορα, οπου βαζοντας αυτα και μετα προσαρμοζοντας το xenon kit πανω, εχεις φωτισμο αντιστοιχου επιπεδου με τα μαμα xenon..

wiserman29 14-01-09 10:31

OK.Twra bgainei noima.Thanks gia tin dieykrinisi. Sorry gia ta Greeklish.

GOLF GTI 20VT 08-08-09 22:01

ΚΟΡΥΦΑΙΟ το "ρεπορταζ" του φιλου!!

scania124 09-08-09 09:06

σε Ε46 316 του κουνιαδου μου,αγορασμενο απο ελληνικη αντιπρωσοποια 2004 μοντελο στα φαναρια μπροστα εχει προτζεκτορες χωρις το αυτοκινητο να εχει ξενον.πισω φοραει led.δεν ξερω αν ετσι πανε πακετο.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.