BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Οδηγειες εγκατ/σης Angel eyes (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=8178)

M3Convertible 02-05-07 10:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cabriolakias (Μήνυμα 114209)
......και την εγκατασταση την εκενα μονος μου αποτι φαινετε..:smokin:

Πόσο σίγουρος είσαι γι αυτό που γράφεις ???
Εγώ ξέρω ότι άλλον φώναζες 21:00 το βράδυ. :chair:

Πάντως μπράβο για τις photo και για τις πληροφορίες που δίνεις, είναι καλό αυτό. :)

Cabriolakias 02-05-07 11:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από M_dolce (Μήνυμα 114218)
Ναι ε? Μονος σου την εκανες ρε θυριο? μπραβο σου, καλη δουλεια...

Ποοοοοοοοοοοοοο πο πο πο πο την πατησα ... σε ξεχασα φιλε ειμαι απαραδε3κτος! Ριξε μου μπινελικι@ πολλ@ εχεις δικιο οτι και να πεις!

Να συμπληρωσω λοιπον οτι πηρα μαθηματα απο τον M-Dolce!!!:smokin:

thanassis 02-05-07 18:46

Φίλε πρώτος!! πολύ καλή δουλεια!!!
προτείνω κάποιος MODERATOR να το "καρφιτσώσει" πάνω πάνω στις εγκαταστάσεις ώστε να εμφανίζονται οι οδηγίες στην αρχή όπως σε άλλα φορουμ ή να δημιουργηθεί μια κατηγορία με tutorials για να μην τα χάνουμε.... και πάλι πολύ καλή δουλειά!!

teothekid 05-05-07 11:35

Πω ρε φιλε σωστος ο αδερφος, ευγε gebruder.......(τι καλα να εκανε καποιος το ιδιο και για το γ@μοφαναρι σε Ε46) :icon_pai:

swstos330Ci318is 05-05-07 16:09

Μπραβο φιλε cabriolakia πολυ κατατοπιστικο,θα το δοκιμασω και εγω στο δικο μου.

BILL007 05-05-07 16:52

Φίλε teothekid...Πρέπει να σε πληροφορίσω ότι για το φανάρι του Ε46 είναι πανεύκολο...100000 φορές πιο εύκολο απο το Ε36 που παρουσίασε ο φίλος μας (και συγχαρητήρια).Να φανταστείς επειδή σκέφτομαι να βάλω angel έχω κατεβάσει και λύσει το φανάρι 2 φορές με απόλυτη επιτυχία!Οπότε η εγκατάσταση τους οποιαδήποτε στιγμή 8α είναι παιχνιδάκι...Το μόνο που μου μένει είναι να λύσω το πρόβλημα της τροφοδοσίας,γιατί ενώνοντας τα στα μικρα,λόγω της αντίστασης που μπαίνει ανάβει στο πάνελ ότι έχεις καμένη λάμπα μπροστά δεξιά και αριστερά!Υπάρχει μια φήμη οτι το πάς στο διαγνωστικό και το σβήνουν ,αλλά δεν το πολυπιστεύω μιας και το αμάξι μας κάθε φορά που γυρίζεις κλειδί στη μηχανή κάνει τα check του οπότε νομίζω ότι 8α ξανανάψει...Παιδιά αν κάποιος το έχει καταφέρει να το σβήσει αυτό το πρόβλημα ας μας πει πως το έκανε,μιας και είναι η μοναδική μου εκρεμότητα για να τα μπάξω...

teothekid 09-05-07 23:41

Ααα φιλτατε bill007 δυστυχως για μενα εισαι Αθηνα, εδω στα βορεια δεν εχει ιδεα σχεδον κανεις, και με καποιον που καναμε προσπαθεια το μονο που καταφεραμε ηταν να σπασουμε το κουμπωμα (μ@λ@κι@ μας), μου ειπαν επειδη ειναι ξενον ανοιγει πολυ δυσκολα γιατι απο τη μανα του λεει εχει πολυ καλη στεγανοποιηση και δεν ανοιγει τοσο ευκολα οσο ενα non xenon παπαριες τελος παντων. Οσον αφορα το προβλημα της ενδειξης στο πανελ θυμαμαι πολυ καλα οτι καποιος εδω μεσα ειχε γραψει λεπτομερεστατα μια πατεντα για να σβησει η ενδειξη ηταν πολυ απλο απ' οτι θυμαμαι, αρκει να το βρεις φυσικα, ειχε γραψει ο ιδιος και πως σβηνετε η ενδειξη εαν βαλεις xenon μαμα η after, παντως bill να τα πουμε γιατι τα γ@μο@ngel τα εχω 5 μηνες και τα κοιταζω :sleeping: :screwy: :shakehead

BILL007 10-05-07 10:23

Ok φίλε teo...Τhnks 8α το ψάξω...Ωστόσο αν έχει κανείς πρόχειρο το link ας το δώσει μια εδώ μπας και δεν το βρω άμεσα...Για τα υπόλοιπα εχεις pm

M3Convertible 10-05-07 10:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από teothekid (Μήνυμα 115808)
........ τα γ@μο@ngel τα εχω 5 μηνες και τα κοιταζω :sleeping: :screwy: :shakehead

Εεεεε κατέβα φίλε μου όποτε θέλεις να κάνουμε το μπάξιμο στα φανάρια σου. :)

M_dolce 10-05-07 11:37

Το φαναρι του Ε46 ειναι μακραν το ευκολοτερο φαναρι που
εχει υπαρξει σε bmw. η μονη του δυσκολια, εαν μπορει να θεωρηθει δυσκολια ειναι να βγει το πλαινο φλασακι το οποιο
εχει ενα αυτακι που πιεζοντας το απασφαλιζει. Αυτο ειναι ευαισθητο και μπορει να σπασει.

εχω ανοιξει τα φαναρια μου αμετρητες φορες χωρις απωλεια.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.