BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Ε36 ολικο βαψιμο! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27256)

parouskas 06-02-11 00:22

Ε36 ολικο βαψιμο!
 
παιδια σας παρακαλω μπορειτε να με βοηθησεται γιατι εχω τρελαθει!ποσο κοστιζει ενα ολικο βαψιμο για ενα ε36 γιατι ενα φανοποιο που μιλησα μ ειπε 1500!και ενας στο τηλ που ασχολειται μ ειπε οτι και με 700 το βαφο!:mad:

gearboxer 06-02-11 00:33

Έκτός από τις γνωστές ελληνικές "ταρίφες" από τα μαστόρια που πετάνε στρογγυλεμένα ποσά..είναι και θέμα της δουλειάς που θα σου κάνει ο καθένας φίλε μου. Κάποιοι το γδύνουν όλο το αμάξι, το βάφουν και το ξαναδένουν και κάποιοι άλλοι απλά καλύπτουν με εφημερίδες και δίνουν πόνο..και βέβαια η σωστη προετοιμασία (τρύψιμο-στοκάρισμα-τρύψιμο) όπως και το σωστό χέρι-φούρνος. Σε γενικές γραμμές για 36άρι είσαι γύρω στο χιλιάρικο για καλή δουλεια..εκτός και αν το αμάξωμα έχει πολλά μαζέματα..

parouskas 06-02-11 20:41

οχι μιλαμε για καθαρο αμαξωμα!ενα φρεσκαρισμα!για ενα Ε30?η τελος παντον καποιος να μ συστησει ενα συζιτισιμο ανθρωπο η να μ πειτε καποια συμβουλη τι να κανω!!!!!

E36 RULES!! 06-02-11 20:42

Σε ποια περιοχή είσαι? Έχω στην Πάτρα άνθρωπο αν θες, που έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απο ολικό βάψιμο!

parouskas 06-02-11 20:52

καισαριανη!απλα ειμαι και σε ενα αλλο διλειμα!εχει πεσει στα χερια μ ενα Ε30 διπορτο καρμπυρατερ χωρις υδραυλικα και χωρις τπτ!απλα τωρα σκεφτομαι να σενιαρο αυτο η να παρω ενα 36αρι ετοιμο!το 30αρι μ ηρθε τζαμπα!

ThaNOS E46coupe 06-02-11 20:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από parouskas (Μήνυμα 413379)
οχι μιλαμε για καθαρο αμαξωμα!ενα φρεσκαρισμα!για ενα Ε30?η τελος παντον καποιος να μ συστησει ενα συζιτισιμο ανθρωπο η να μ πειτε καποια συμβουλη τι να κανω!!!!!

Πάντως κ καθαρό να φαίνεται το αμαξωμα όλο κ κάτι ψιλοστακαρισματάκια θα χρειαστεί... για μένα καλύτερα να το γδήσει το αμάξι κ όχι να το μονώσει...άν θέλεις να κάνεις σωστή δουλειά δώσε κάτι παραπάνω απο 700....

parouskas 06-02-11 20:57

και για το 36αρι και για το 30αρι?περιπου 700 για καλη δουλιτσα?ναι αλλα αυτοι οι μαστορες ειναι αθηνα η εκτος?

parouskas 06-02-11 20:58

και τι λετε να κανω?να μεινω με 30αρι η να παω για ενα 36αρι?

strofimios 06-02-11 21:02

Εγω εδωσα 1500 πριν 3 χρονια.Τωρα μου εσκασε σε ενα σημειο το βερνικι.Αξιζει να τα δωσεις εαν σχεδιαζεις να το κρατησεις το αμαξι.

E36 RULES!! 06-02-11 21:27

x2.. ΑΝ εχεις σκοπό να το κρατήσεις, καν'το! Αν σκοπεύεις να το κρατησεις λιγο και μετά να το δώσεις, θεωρώ καλυτερα να τα ριξεις καπου αλλού τα λεφτα σου.. 1500+++, για ενα παλιό αμαξι το οποιο αντικειμενικά δεν εχει καποια ιδιαίτερη αξία, αν δεν το γουσταρεις πραγματικά μην τα δωσεις.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.