BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   Σειρά 1 & Νέα Σειρά 3 (Ε90) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=87)

Strax 18-06-04 10:49

Σειρά 1 & Νέα Σειρά 3 (Ε90)
 
2 Συνημμένο(α)
Επιτέλους, ευχάριστα νέα!! Είδα εχθές στο Motors TV (δορυφορικό κανάλι μηχανοκίνητου περιεχομένου) ένα πρώτο τεστ της σειράς 1! Το αμάξι έχει χάσει τα εξογκώματα και τις πολύ έντονες γωνίες των πρώτων σχεδίων του Chris Bangle (βλέπε καινούριο 7αρι, Ζ4 και πεντάρι) και έδειχνε πολύ πιο ομοιογενές και γενικά αρκετά προσεγμένο, πράγμα που με γέμισε ελπίδες ότι η σχεδιαστική ομάδα της BMW πήρε το μήνυμα και βαδίζει πλέον στη σωστή κατεύθυνση (κρατάει τις βασικές αρχες του νέου σχεδιασμού αλλά φροντίζει και για μεγαλύτερη κομψότητα στο αμάξι)! Εντύπωση μου έκανε ότι από το 2005 θα διατίθεται καινούριος 6κύλινδρος κινητήρας ο οποίος θα είναι V6 και όχι πια σε σειρά!

Και σήμερα έπεσα πάνω σε 2 φωτογραφίες που φημολογείται ότι απεικονίζουν το πραγματικό νέο 3αρι, οι οποίες δείχνουν ότι όντως απαλύνεται το σχήμα των νέων BMW :) :) :) !!

Z3 Fat Bastard 18-06-04 11:14

O ΘΕΟΣ O Bangle
 
Αγαπητε Φίλε Strax,

Θα διαφωνήσω μαζι σου για το οτι η BMW βαδίζει στο σωστο δρομο αφου "εγκαταλειπει" το σχεδιασμο του ΘΕΟΥ :) Chris Bangle. Και ο Chris ειναι Θεος διοτι τολμησε αυτο που δεν εχει τολμησει κανεις εως τωρα. Να δημιουργήσει αυτοκινητα τα οποια ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ! Αυτοκινητα που απο την πρωτη στιγμη που τα βλεπεις ξερεις πιο μοντελο ειναι. Αντιθέτως κοιτας τα Mercedes, Audi, Volkswagen και λες απο μεσα σου (τωρα αυτο ειναι το νεο SLK ή κανα παλιο με προφυλακτηρες?) :eek: Αντε μπερδεψε εσυ μετα το Ζ3 με το Ζ4.... ή το παλιο 5αρι με το νεο !!!!!!!!!!

Και τελος, ο Bangle ειναι Θεος διοτι τα σχεδια του προκαλουν ακραια συναισθηματα (αγαπης ή μισους). ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειδε σχεδιο του ΘΕΟΥ Chris και να τον αφησε αδιαφορο.

Προσωπικα τα περισσοτερα σχεδια του Chris δεν μου αρεσουν ! (Το Ζ4 βεβαια ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ μέσα - εξω). Αλλα παραμενει ΘΕΟΣ διοτι τολμησε αυτα που μεχρι τωρα οι αλλες εταιριες αποφευγουν!

Black5 18-06-04 12:31

Να πω ότι η σειρά 1 και η καινούρια 3αρα δεν είναι του φίλου μας Bangle αλλά του Chris (παλι!) Chapman. Του Bangle του δώσαν άλλη θέση τώρα....!!!! Πάντως εμένα η 1 δεν με τρελαίνει κιόλας....απλά καλούτσικη θα έλεγα!!! Ελπίζω η κουπέ του έκδοση να είναι καλύτερη!

Black5 18-06-04 12:43

1 Συνημμένο(α)
Το επόμενο 3αρι κάμπριο

Black5 18-06-04 12:47

1 Συνημμένο(α)
το επόμενο 3αρι μέσα!

BMW Power 18-06-04 12:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Z3 Fat Bastard
Και τελος, ο Bangle ειναι Θεος διοτι τα σχεδια του προκαλουν ακραια συναισθηματα (αγαπης ή μισους). ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειδε σχεδιο του ΘΕΟΥ Chris και να τον αφησε αδιαφορο.

Προσωπικα τα περισσοτερα σχεδια του Chris δεν μου αρεσουν ! (Το Ζ4 βεβαια ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ μέσα - εξω). Αλλα παραμενει ΘΕΟΣ διοτι τολμησε αυτα που μεχρι τωρα οι αλλες εταιριες αποφευγουν!

Αυτό είναι άκρος αληθές αλλά από την άλλη ένα αυτοκίνητο για να είναι γενικά αποδεκτό από το ευρύ κοινό πρέπει να είναι και σχεδιαστικά αποδεκτό. Ζήτω λοιπών στον Chris Bangle και στην BMW που “ρίσκαρε” με τον νέο σχεδιασμό αλλά αυτό που χρειάζεται κάθε αυτοκινητοβιομηχανία είναι περισσότερες πωλήσεις. Ζήτω για παράδειγμα και στην Renault που τόλμησε με το έκτρωμα megane αλλά όπως είδα δεν πουλάει. Την BMW την σώζει το ότι είναι BMW. ;)

Strax 18-06-04 12:50

Αγαπητέ φίλε Z3 Fat Bastard,

Το ζητούμενο δεν είναι ΑΠΛΑ να ξεχωρίζεις, ΑΛΛΑ να ξεχωρίζεις για την ομορφιά, την κομψότητα, την καλαισθησία!!!

Daskalopoylos 18-06-04 12:51

Καλο αλλα σαν τα 46αρια δεν ειναι....
πολυ ωραιος κολος αλλα απο μουρι......(μιαζει με ibiza!!)
ειναι σαν τις γκομενες με τελειο κορμι αλλα απο φατσα....
ειναι σαν αυτες που λεμε οτι βγηκαν απο τον παραδισο και εσκασαν (στην γη) με την μουρη.........


Παντος αν δεν το δω απο κοντα δεν εχω ολοκληρομενη αποψη..

Black5 18-06-04 12:56

1 Συνημμένο(α)
3 station!!!

BMW Power 18-06-04 12:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Daskalopoylos
Παντος αν δεν το δω απο κοντα δεν εχω ολοκληρομενη αποψη..

Ακριβώς αυτό έχω πάθει με τα τελευταία μοντέλα της BMW. Πρέπει να τα δω live για να μπορώ να εκφέρω γνώμη. :cool:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.