BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   ΑΓΟΡΑ 320 Ε90 MPACK 2007? (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28156)

BMWF1POWER 01-06-11 00:08

ΑΓΟΡΑ 320 Ε90 MPACK 2007?
 
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ) ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ Ε28 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ BMW ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΤΑ 170 ΑΛΟΓΑ Η ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ 150?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡιΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

halkida116mpack 01-06-11 01:42

ειναι κανονας να γραφεις με μικρα...

απο οτι ξερω και τα 2 εχουν , ειχαν τα θεματακια τους...
πιο αξιοπιστο κατα την γνωμη μου και νομιζω δεν θα διαφωνησουν πολλοι ειναι με τα 150..
με τα 170 κατι πολλαπλασιαστες κατι μπεκ κατι ρεταρισματακια υπηρχαν και ισως υπαρχουν...
αν ειναι με τα 170 δες αν εχει αλλαξει τα παραπανω με τους νεους κωδικους και μετα αν σου αρεσει σαν αμαξι go for it...

οι κατοχοι 3αρας θα στα πουν καλυτε ομως

Dimzan 01-06-11 02:05

Καλωσηρθες.

Το 320 εχει οντως πολυ χαμηλη τιμη κυριως λογω της κακης οικονομικης αντιμετωπισης που εχουν τα 2λιτρα (τελη-ασφαλειες-τεκμηρια).

Θεματα αξιοπιστιας εχει δυστυχως με πιθανοτητα εμφανισης 1 στις 3 (η στις 4) θα ελεγα. Οτι εχεις διαβασει για πολλαπλασιαστες-μπεκ-ρεταρισματα ισχυει. Πιο σπανια καποιο αλλο ηλεκτρολικης φυσης προβλημα.

Αλλα κοιτα να δεις ποιο ειναι το θεμα τωρα: μπορει να το παρεις και να μην κανει τιποτα απο αυτα, και να περασουν χρονια και να εισαι ευτυχισμενος.

Μπορει να το βαλεις στο διαγνωστικο, να μη δειξει τιποτα, να το αγορασεις και μετα απο μια εβδομαδα να εχεις υποψιες ρεταρισματος.

Δυστυχως δεν υπαρχει ακομα σαφης διαγνωση στο τι συμβαινει με τα 320 (και με τους ασσους) οποτε ενα μικρο ρισκο το παιρνεις.

Αν το δελεαρ ειναι η τιμη ρωτα τον προηγουμενο γιατι το δινει, και σκεψου κατα ποσο στεκουν τα λεγομενα του. Ψαξε και στο φορουμ και θα μαθεις αρκετα.

ttjohn 01-06-11 07:16

Διάβασε τα θέματα με τα προβλήματα που βγάζει και θα καταλάβεις .........

bimmer-corfu 01-06-11 07:26

εγώ θα σου δώσω και μια άλλη προσέγγιση του θέματος...
όσα αμάξια έχουν προβλήματα, έχουν προβλήματα που πιο πολύ είναι ψιλοσπαστικά παρά σοβαρά/ακριβά (δηλ. πολλαπ/στες,μπεκ κτλ) άρα αφού ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ έχουν προβλήματα, καλύτερα έτσι παρά πχ να σου σπάσει κάνα κιβώτιο (λέμε τώρα...)

LefterisK 01-06-11 08:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu (Μήνυμα 429186)
εγώ θα σου δώσω και μια άλλη προσέγγιση του θέματος...
όσα αμάξια έχουν προβλήματα, έχουν προβλήματα που πιο πολύ είναι ψιλοσπαστικά παρά σοβαρά/ακριβά (δηλ. πολλαπ/στες,μπεκ κτλ) άρα αφού ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΞΙΑ έχουν προβλήματα, καλύτερα έτσι παρά πχ να σου σπάσει κάνα κιβώτιο (λέμε τώρα...)

+1
δεν υπαρχει καινουριο αμαξι που να μην εχει θεματακια πλεον,δυστυχως!
ολοι κατηγορουν τα γαλλικα! εμεις στην οικογενεια ειχαμε παντα γαλλικα και ποτε μα ποτε δν εμφανισαν το παραμικρο! το 2008 πηραμε καινουριο για 3ο αμαξι της οικογενειας το πολο 1.2 (ειμαστε 4οδηγοι) και στα 2.000χλμ αλλαξε πολλαπλασιαστη και την επομενη μερα μπεκ (εχει και 3 μονο που να ειχε περισσοτερους κυλινδρους, χαχα) !

στο θεμα μας, εγω εχω το 150αρι (Ν46Β20) εδω και 6μηνες...(το πηρα μεταχειρισμενο 3ετιας) δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα! ελπιζω και ευχομαι να συνεχισει ετσι!
ευχομαι, εαν το παρεις και εσυ τελικα, να ειναι αξιοπιστο :yippee:

kavas 01-06-11 09:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMWF1POWER (Μήνυμα 429171)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΨΑΞΩ) ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ Ε28 ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ BMW ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΤΑ 170 ΑΛΟΓΑ Η ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ 150?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡιΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

εγω το εχω απο αρχη του ΄8(170ps m-pack 18´) εκτος απο κατι ψιλα ρεταρισματα(απαρατηρητα) το αυτοκινητο ειναι αψογο σε ολα του.τιμονι-πλαισιο-χωροι-μοτερ(ψηλα)-ποιοτητα,απολαυστικα ταξιδια,κανενα τριξιμο-οικονομια.Ειδικα με αναρτηση m και 18αρες θα παθεις πλακα με το κρατημα

stef 01-06-11 09:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από LefterisK (Μήνυμα 429189)

στο θεμα μας, εγω εχω το 150αρι (Ν46Β20) εδω και 6μηνες...(το πηρα μεταχειρισμενο 3ετιας) δν εχει κανενα θεμα μεχρι τωρα! ελπιζω και ευχομαι να συνεχισει ετσι!
ευχομαι, εαν το παρεις και εσυ τελικα, να ειναι αξιοπιστο :yippee:

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου
Βασικά οι παλιότεροι κινητήρες με τα 150 άλογα είναι πιο αξιόπιστοι από τους καινούριους.
Και εμείς οικογειακά σε ένα Χ3 2.0 με τον ίδιο κινητήρα εδώ και 3 μηνες δεν έχουμε κανένα προς το παρόν πρόβλημα και το αμάξι είναι 5ετίας!

6zylindermaniac 01-06-11 09:24

Για εκτός BMW έχεις κοιτάξει σε αυτά τα χρήματα που θα διαθέσεις;

BMWF1POWER 01-06-11 14:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac (Μήνυμα 429194)
Για εκτός BMW έχεις κοιτάξει σε αυτά τα χρήματα που θα διαθέσεις;

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:11.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.