BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά X - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=94)
-   -   πολλα προβληματα!!!! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23441)

kostas x3 17-01-10 01:12

πολλα προβληματα!!!!
 
καλησπερα παιδια...

εχω το χ3 μου προ 6 μηνων αλλαξα το διαφορικο(κεντρικο) προ ενοσ μηνα αλλαξα το πυρομετρο του αυτοκινητου και σημερα εβγαλε να αλλαξω την τροχαλια την κεντρικη....:icon02:


ειναι φυσιολογικο????
εχω 100000χιλ. σε 2 χρονια

βγηκανε και οφφ τα αμορτισερ...

εχει καποιος παρομοια προβληματα???
θα σταματησουν ποτε???
ευχαριστω....
:bowdown::bowdown:

Κωνσταντίνος 17-01-10 01:24

Για το διαφορικό νομίζω έχει αναφερθεί και απο άλλο χρήστη.
Οσο για το ερώτημα για τα αμορτισέρ, θεωρούνται "αναλώσιμα". Οπότε πρώτα απ΄όλα έχει να κάνει με τις συνθήκες οδήγησης. Που "συχνάζεις" κυρίως με το αυτοκινητό σου. Εαν αξιοποιείς αρκετά συχνά τα off road χαρακτηριστικά του, μάλλον λογικό μου ακούγεται........

gnx 17-01-10 09:18

Κωστα εγω εχω πολυ λιγοτερα χιλιομετρα....100000; Δε πρεπει να υπαρχει στο φορουμ αλλο με τοσα χλμ

MAD-13 18-01-10 00:41

Εγω στα 70.000 χμ το μονο προβλημα ηταν δισκος (που τον ειχα τσιτωσει εγω σε κατι χιονια)!
Ολα τα αλλα κομπλε με ολα τα σερβις του παντα νωριτερα σε επισημα συνεργεια!
Εχω Χ3 2.0 το πρωτο μοντελο.
Για τα αμορτισερ θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο που λεει οτι ειναι αναλωσιμα! Αλλα ολα τα αλλα που σου εβγαλε...

Σε 2 χρονια εχεις κανει 100.000 χμ ρε θηριο????????
Μηπως τα εχεις ψιλο-ξεσκισει λιγακι????:chair:
Λεω μηπως!

kostas x3 18-01-10 12:26

καλημερα παιδες τι να κανω αφου ειμαι ολο στην γυρα...

το εχω λιωσει λιγο αλλα τι να κανω γι αυτο εδωσα 54000 και πηρα bmw τι να πω δεν ξερω....

κομπλε τα σερβισ ολα καλα....

DiMiTrIs_ 18-01-10 12:33

Eντάξει..πιστευω δεν είναι και παρα πολλα αυτά τα προβλήματα..ποσο μαλλον τα αμορτισερ...ειναι οτι εχεις κανει και πολλα χιλομετρα..100κ δεν εναι λιγα για δυο χρονια....
εξάλλου εχε και στο μυαλό σου οτι πλέον τα αυτοκίνητα εχουν γινει και καπως πιο αναλωσιμα αποτι τα προηγούμενα χρόνια....ειτε γερμανικα είτε όχι.....σκεψου οτι αν είχες παρει αλλο και όχι bmw..πιθανον να είχε βγάλει περισσοτερα....δεν θα είχες την ίδια άνεση..και το κυριοτερο δεν θα είχες bmw :icon_kidr

bimmer-corfu 18-01-10 20:03

και το οικογενειακό μας Χ3 σκυλί. Άλλο απο ένα check engine μαζί με αισθητήρες πάρκινγκ που σφύριζαν συνεχώς τιποτα άλλο.

georgiou 18-01-10 20:10

ειχες και 20'' ιντσων ζάντες οπότε η καταπόνηση ήταν πολύ μεγαλύτερη απ ότι με τις εργοστασιακές..

Αν και 100000 προσωπική άποψη πολύ άντεξαν όσο για τα υπόλοιπα έχει δίκιο..

ιδιαίτερα για το διαφορικό

jabar 20-01-10 15:21

εγω εχω 93000 απο 11/2005 εκανα κι αλλες 40000 με φορφορ απ 12/2006 για να του γλιτωσω κανα χλμ.εκτος απο κανα 2 λαμπες,μου χει κολλησει το 1 μπεκ 2 φορες και εστρωσε χωρις συνεργειο,με το mobile service,λεγοντας μου τα παιδια να μη βαζω 100αρα(παντως ειναι απ τ αυτοκινητα που οι 95αρες με τις 100αρες δειχνουν μεγαλη διαφορα σε αποδοση)μου χαλασε 1 αισθητηρας του εsp στα καλα καθουμενα και ειχε παλαβωσει(το esp)2 μηνες μετα την εγγυηση με χρηση μονο δρομου και οι απαραδεκτοι το μονο που μου εκαναν ηταν 5% εκπτωση(235 με τα περαστικα),πηρα χαμπαρι τον εσ.καθρεφτη που σκουραινει,να χαλαει σιγα-σιγα 1 μηνα μετα την εγγυηση και δεν μου τον αλλαξαν ωσπου τωρα εχω 1 καθρεφτη νετο ημερας που δεν εχω και χειροκινητη επιλογη για τα φωτα των πισω το βραδυ...κατα τ αλλα δεν μουρχετε τπτ σοβαρο στο μυαλο.να πω κι 1 θετικο, ο,τι τους ελεγα στην περιοδο της εγγυησης οτι δεν ειναι σωστο,το αλλαζαν χωρις δευτερη κουβεντα κι ειχα παθει πλακα...π.χ λυθηκε ο κομπος στο δερμ.τιμονι,το λεω,παιρνει αμεσως τηλ.μεσα να βγει ο υπευθυνος και συμφωνουν αμεσως για αλλαγη τιμονιου...χωρις τον αεροσακκο εννοειτε...αφου το λυπηθηκα αλλα το βουλωσα...τα αμορισερ μου τα αισθανωμε καλα...τα σκορπιον πιστευω οτι χανουν 1- 20 με 30% μετα τις 25000,αλλα τα τελευταια που τ αλλαξα τελευταια,ειδα οτι και 60000 που τα κρατησα(δεν ειχαν να παραδωσουν κι οταν βρηκαμε την τετραδα την δωσαμε σε αλλο λαστιχα γιατι πελατης του βρεθηκε με 4 σκισμενα 1 πρωι και μετα περιμενα αλλους 45 μερες περιπου)ειχαν ιδια συμπεριφορα σαν τις 30000...

kostas x3 12-02-10 23:20

καλησπερα παιδια!!
αυριο αλλαζω τροχαλια......

αντε να δουμε....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.