BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Ρουλεμάν τροχού (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28618)

sakkunen 25-08-11 17:26

Ρουλεμάν τροχού
 
Τα χει φτύσει το ρουλεμάν του πίσω τροχού κ δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάω στο μάστορα. Το θέμα είναι οτι κάνει ένα τρελό τρίξιμο που:

1. μου σπάει τα νεύρα.
2. με κάνει ρόμπα στα απανταχού νεαρά- ως επι το πλείστον - θηλυκά.

Τι εφαρμογές μου προτείνετε δια να απαληφθεί το φαινόμενο έστω κ παροδικά και να σώσω κ τα τελευταία κομμάτια του εγωισμού μου ?

rapid_fast 25-08-11 17:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sakkunen (Μήνυμα 437707)
Τα χει φτύσει το ρουλεμάν του πίσω τροχού κ δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάω στο μάστορα. Το θέμα είναι οτι κάνει ένα τρελό τρίξιμο που:

1. μου σπάει τα νεύρα.
2. με κάνει ρόμπα στα απανταχού νεαρά- ως επι το πλείστον - θηλυκά.

Τι εφαρμογές μου προτείνετε δια να απαληφθεί το φαινόμενο έστω κ παροδικά και να σώσω κ τα τελευταία κομμάτια του εγωισμού μου ?

Ρομπα θα σε κάνει οταν σκορπίσει και φύγει ο τροχός, και πέσει το όχημα κάτω...

gearboxer 25-08-11 17:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sakkunen (Μήνυμα 437707)
Τα χει φτύσει το ρουλεμάν του πίσω τροχού κ δεν υπάρχει η δυνατότητα να πάω στο μάστορα. Το θέμα είναι οτι κάνει ένα τρελό τρίξιμο που:

1. μου σπάει τα νεύρα.
2. με κάνει ρόμπα στα απανταχού νεαρά- ως επι το πλείστον - θηλυκά.

Τι εφαρμογές μου προτείνετε δια να απαληφθεί το φαινόμενο έστω κ παροδικά και να σώσω κ τα τελευταία κομμάτια του εγωισμού μου ?

Να βάζεις δυνατά τη μουσική και να μην καταλαβαίνει καμία τίποτα...:flirt:
Τα ρουλεμάν απο τη φύση τους δεν παίρνουν συντήρηση/επισκευή/παράταση ζωής.:banghead:

Bimmer56 25-08-11 19:34

Tα ρουλεμαν δεν επισκευαζονται, μονον αλλαγη. Εαν σου σπασει σε χαμηλη ταχυτητα η ζημιες κοστιζουν πολλα παραπανω απο την αλλαγη τωρα που το ακους να σε προειδοποιει. Σε μεγαλες ταχυτητες, παιζεις με την ζωη σου το αυτοκινητο μενει ακυβερνητο.

Dim77 25-08-11 20:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bimmer56 (Μήνυμα 437714)
Tα ρουλεμαν δεν επισκευαζονται, μονον αλλαγη. Εαν σου σπασει σε χαμηλη ταχυτητα η ζημιες κοστιζουν πολλα παραπανω απο την αλλαγη τωρα που το ακους να σε προειδοποιει. Σε μεγαλες ταχυτητες, παιζεις με την ζωη σου το αυτοκινητο μενει ακυβερνητο.

:+1:

Χώρια τον εξευτελισμό στις νεαρές αιθέριες υπάρξεις :D

manosm3 25-08-11 20:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dim77 (Μήνυμα 437716)
:+1:

Χώρια τον εξευτελισμό στις νεαρές αιθέριες υπάρξεις :D

Αυτος είναι σίγουρος δεδομένης της εμφάνισής του και του (αέρινου) τρόπου που κινείται:kissass:

Dimitris ///M 25-08-11 20:17

Αρχικά τα χέρια σου πιάνουν??

Αν ναι αγόρασε ένα ρουλεμάν, φτιάξε φραπεδάκι, άναψε τσιγαράκι και ξηγήσου του αλμυρό φυστίκι ;)

Dimitris ///M 25-08-11 20:19

Ρίξε μια ματιά στο δικό μου να πάρεις μια ιδέα.....

Μην τρομάζεις είναι πολύ απλό αρκεί να μπεί σωστά και να βιδωθεί σωστά (το ρουλεμάν είναι το "4")

rapid_fast 25-08-11 21:17

πως θα το βγάλει χωρίς εξωλκεα???

Dimitris ///M 25-08-11 21:44

Εξωλκέα βρήσκεις παντού ακόμα και σε πράκτικερ! Το θέμα είναι να βγεί το παλιό και να μπεί το καινούριο σωστά....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:04.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.