BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Λάδια (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=136)
-   -   Oil service e46 compact (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=27502)

sygletos 07-03-11 15:17

Oil service e46 compact
 
Καλησπερα παιδια!εχω ενα compact e 46 3.16 ti με 55.000 χλμ κ μου αναψε το oil service,μηδενισε ο μετρητης!στην αντιπροσωπεια μου ζητησαν 380 ευρω χωρις λεει να χρειαστει τπτ εξτρα!μπορει να μου πει καποιος τι αλλαγες γινονται στο oil service σε αυτα τα χλμ ωστε να άπεθυνθω σε ενα εξωτερικο συνεργειο να δω τι θα μου ζητησουν για τα συγκεκριμενα πραγματα;επισης υπαρχει περιπτωση καποιες λεπτομερειες η καποιες αναγκες του αυτοκινητου να μν τις γμωριζουν σε αλλα συνεργεια περα απο την αντιπροσωπεια η εξουσιοδοτημενα συνεργεια;!ευχαριστω...

ThaNOS E46coupe 07-03-11 15:37

φίλε άκου να δέις...στην αντιπροσωπεία θέλουν να βγάλουν όσα βγάζεις εσύ σε δύο εβδομάδες και βάλε , μέσα σε μια ώρα δουλειάς... θεωρώ πάρα πολλά τα χρήματα που σου είπαν.
4 κιλα λάδι. 4*9=36
μιά ροδέλα στεγανοποίησης κάρτερ(συμπεριλαμβάνεται στο κουτί με το φίλτρο λαδιού)
4 μπουζί τριάκιδα NGK 4*12=48
δύο ιμάντες 12ευρώ ο μεγάλος. ο μικρός δέ θυμάμαι
ένα φίλτρο βενζίνης 15 ευρώ
κ ένα φίλτρο αέρα χρειάζεσαι.
ένα φίλτρο λαδιού γύρψ στο 10άρικο
άντε να δώσεις και 40 -50 ευρώ εργασία.

εγώ στο δικό μου πλήρωσα για όλα αυτά 250 ευρώ μαζί με δύο πλαστικούς διακλαδωτήρες για το κύκλωμα του ψυγείου + μιά φλάτζα στο φίλτρο του λαδιού και όλα αυτά σε έξω συνεργείο που ασχολείται πολύ σοβαρά με bmw.
εσύ πιστευω με καν 200άρι+ κάτι ψιλά ξεμπέρδεψες. ανάλογα με τον τύπο του κινητήρα σου και τα ανταλακτικά σου.Εγώ έχω τον Μ43ΤUB19

takis1983 07-03-11 17:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe (Μήνυμα 417474)
φίλε άκου να δέις...στην αντιπροσωπεία θέλουν να βγάλουν όσα βγάζεις εσύ σε δύο εβδομάδες και βάλε , μέσα σε μια ώρα δουλειάς... θεωρώ πάρα πολλά τα χρήματα που σου είπαν.
4 κιλα λάδι. 4*9=36
μιά ροδέλα στεγανοποίησης κάρτερ(συμπεριλαμβάνεται στο κουτί με το φίλτρο λαδιού)
4 μπουζί τριάκιδα NGK 4*12=48
δύο ιμάντες 12ευρώ ο μεγάλος. ο μικρός δέ θυμάμαι
ένα φίλτρο βενζίνης 15 ευρώ
κ ένα φίλτρο αέρα χρειάζεσαι.
ένα φίλτρο λαδιού γύρψ στο 10άρικο
άντε να δώσεις και 40 -50 ευρώ εργασία.

εγώ στο δικό μου πλήρωσα για όλα αυτά 250 ευρώ μαζί με δύο πλαστικούς διακλαδωτήρες για το κύκλωμα του ψυγείου + μιά φλάτζα στο φίλτρο του λαδιού και όλα αυτά σε έξω συνεργείο που ασχολείται πολύ σοβαρά με bmw.
εσύ πιστευω με καν 200άρι+ κάτι ψιλά ξεμπέρδεψες. ανάλογα με τον τύπο του κινητήρα σου και τα ανταλακτικά σου.Εγώ έχω τον Μ43ΤUB19


το φιλτρο βενζινης ειναι πιο ακριβο ρε πατριδα! γυρω στο 50αρι ερχετε! αληθεια εχει 2 ιμαντες? εγω νωμιζα οτι εχει 1!

sotis 318IS 07-03-11 17:55

τακη ο θανος εχει το μ43.ενω εσυ εχεις valvetronic :D

sygletos 07-03-11 23:23

Δλδ,λαδια,μπουζι,ολα τα φιλτρα...κ τι ιμαντες ρε παιδια;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:12.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.