BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Bmw M3 E30.....η ιστορια ενος θρυλου στην Ελλαδα! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235)

georgepap 09-06-14 15:01

Παιδια - εγκυκλοπαιδικα παντα - εχει κατι το μεμπτό ή το ''πονηρο'' αυτο το Μ3Ε30 περα απ΄τη τιμη του?

BMW Power 09-06-14 15:06

Παράθεση:

Το δεύτερο είναι διαδεσιμο φίλε.
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4594853/
Και με πολύ λιγότερα χρήματα..................
XAXAXA

Μίλησες με τον Γιάννη για την μάντρα?

georgepap 09-06-14 15:12

Καλησπερα Δημητρη!!
Στο γνησιο αναφερομαι...

DiMiTrIs_ 09-06-14 15:17

δεν σε κερδιζει για να δωσεις τοσα λεφτα..οπως αλλα

BMW Power 09-06-14 15:22

Για να δικαιολογεί ένα γνήσιο Μ3 Ε30 την τιμή αυτή πρέπει να είναι κάποια ειδική έκδοση και το λιγότερο σε άψογη κατάσταση.

Το συγκεκριμένο δεν έχει καν το σωστό χρώμα. ALPINWEISS 2 (218) ήταν στις 24/4/89 όταν βγήκε από την γραμμή παραγωγής.

notis Motorsport 09-06-14 15:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 498890)
XAXAXA

Μίλησες με τον Γιάννη για την μάντρα?

Ναι μιλησαμε και θα παμε καποια στιγμη μια βολτα.

Vasilis M3 09-06-14 16:54

Έλα να παίρνουν τα 46άρια σειρά!!! :bullhorn:

stef 14-06-14 11:19

Πέμπτη πρωί ανάβαση Κηφισίας στο ύψος του President , πέτυχα μαύρο Μ3 Ε30 με ιταλικά νούμερα αν θυμάμαι καλά!!

GIANNHS M 14-06-14 19:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beck m power (Μήνυμα 498794)
Εγω παντως εχω βρεθει και απο τις δυο πλευρες!!! Αυτο που εγραψα πριν δεν το εγραψα για να καυχηθω στον Γιαννη απλα δεν χρειαζεται να το πολυ σκεφτεται!!!...................................... .....................................

Θελω να καταληξω στο οτι παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη στην πωληση ενος αυτ/του!!! Αυτος που θα σταθει τυχερος και θα πουλησει ενα αυτοκινητο παραπανω απ'οτι αξιζει ειναι σιγουρο πως ο αγοραστης ή δεν ξερει τι εχει απο οικονομικης πλευρας και απλα κανει το γουστο του χωρις να τον νοιαζει το οικονομικο ή ειναι ασχετος απο αυτοκινητα και πιανεται κοροιδο!!!!

Οποτε επανερχομαι σε αυτα που εγραψε ο φιλος μου ''suckers last 4 ever'' αυτα εχει η ζωη!!!!!!!


στο τελευταιο σημειο θα ψιλοδιαφωνησω...σαφως κ υπαρχουν πολλες ευκαιριες σημερον ημερα ΟΜΩΣ σε καποιες περιπτώσεις καποιοι αγοραστες (ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΑΝΤΑ) πληρωνουν καποια αυτοκίνητα ακριβα για το λογο ότι τα αξιζουν κ μαλλον βλεπουν κατι....παραδειγμα....πουλαγα το παλιο μου αμαξι το Ε30 ένα χρονο,τηλεφωνα αρκετα σε χαμηλη τιμη (για μενα κ γι αυτά που ειχε υποστεί το αμαξι σε θεμα ανακατασκευης) με αποτέλεσμα με περνει καποια μερα ενας κυριος ο οποιος μιλαγε σπαστα ελληνικα κ μου λεει ότι ενδιαφέρεται αρκει να είναι το αμαξι όπως εδειχνε στις φωτο επειδή θα ερχοτανε από γερμανια για το δικο μου κ για εκεινο το κοκκινο κουπε στη χιο αν θυμαμαι καλα.του λεω ότι είναι καλυτερο από κοντα (ημουνα σιγουρος για το τι ειχα) κ αν θελει ας ερθει....εν ολιγεις ηρθε....το κοιταει ολο μεσα εξω πανω κατω κ ερχεται η ωρα της βολτας....πανω στη ποικιλομορφη βολτα μου λεει το το θελω.το αμαξι το ζηταγα στο εξωφρενικο νουμερο των 7000 χιλιαδων.....μου εδωσε 6000 κ μου αφησε κ τις ζαντες με τελικο ωφελος αλλα 500 ευρω από τις ζαντες....εκει που θελω να καταληξω είναι ότι θεωρείτε το γερμανο κοροιδο ο οποιος εχει Ε46 CSL,M3 E30 κ συνεργειο ΒΜW,προφανως κατι ειδε κ το αμαξι μου αυτή τη στιγμη κυκλοφορει στη γερμανια σαν προσωπικο αμαξι του γιου του ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ κ σταθηκε αυτος τυχερος που δεν του πουλησα φυκια κ μεταξωτες κορδελες!επικρατουσε κ επικρατει σε όλα τα πραγματα στη ζωη πως ότι πληρωνεις περνεις με καποιες εξαιρέσεις βεβαια!

m_power_lunatic 15-06-14 11:26

Γιάννη τα λεφτα που ζητούσες δεν ητανε παράλογα,λογικά ητανε δεν έκανε υπέρβαση αυτός που το αγόρασε.

Στο δικό μου δωθηκανε λεφτα που δεν άξιζε το αυτοκίνητο,ητανε παρά πολύ καλό και πίστεψε με το γνωρίζω σαν αμαξι καλύτερα απο όλους που το είχανε πριν και μετά αλλα την πάτησε ή δεν τον ενοιαζε το οικονομικό αυτόν που το αγόρασε,ητανε εκτός αγοράς ο άνθρωπος.

paganis 15-06-14 11:31

επειδη εχω χασει επεισοδια,...τι τιμη πλήρωσε ο νεος ιδιοκτητης???

santo 15-06-14 19:27

έμπαξε σπόρτ έβο και ο γκράν φουντωτής Chris Harris! !
https://mobile.twitter.com/classiche...732096/photo/1

Sport_Evolution 15-06-14 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από santo (Μήνυμα 499209)
έμπαξε σπόρτ έβο και ο γκράν φουντωτής Chris Harris! !
https://mobile.twitter.com/classiche...732096/photo/1

Ιδού οι δύο καλύτερες φωτογραφίες του Chris από την παραλαβή του αυτοκινήτου:
https://twitter.com/classicheroes/st...472640/photo/1
και
https://twitter.com/classicheroes/st...732096/photo/1
(κλικ πάνω στις φωτογραφίες για μεγέθυνση).

Δεν είδα να διαφημίζεται το αυτοκίνητο, πράγμα που σημαίνει ότι ϊσως ήταν προσυμφωνημένη η μεταβίβαση, όπως άλλωστε έχει κάνει ο Barney (νυν Classic Heroes και πρώην Munich Legends) πολλές φορές στο παρελθόν με εκλεκτούς πελάτες. Το θέμα αναφέρθηκε από τον Chris σε πρόσφατο άρθρο του στους Pistonheads για τις τιμές συλλεκτικών αυτοκινήτων. Σημειωτέον ότι έταιρη Sport Evolution με 125,000 km επωλήθη πριν από λίγες μέρες πάλι από τους Classic Heroes και μόλις 1 ημέρα αφότου αναρτήθηκε στο διαδίκτυο. Κατά το γνωστό, όποιος πρόλαβε τον Κύριον οίδε. Όλα αυτά σημαίνουν ένα και μόνο πράγμα: ο ανήφορος των τιμών θα συνεχιστεί.

Γ.Ν.

m_power_lunatic 15-06-14 22:33

Θα ήθελα να μου προσδιορισεις κατα την γνώμη σου την αξία μιας Sport Evo που ο αριθμός πλαισιου της απουσιάζει ή ειναι αλλαγμενος με άλλον απο 316-318.

Η ερώτηση ειναι υποθετική.

Sport_Evolution 16-06-14 01:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 499216)
Θα ήθελα να μου προσδιορισεις κατα την γνώμη σου την αξία μιας Sport Evo που ο αριθμός πλαισιου της απουσιάζει ή ειναι αλλαγμενος με άλλον απο 316-318.

Η ερώτηση ειναι υποθετική.

Εάν παραβλέψουμε τα νομικά προβλήματα σε περίπτωση ατυχήματος αλλά και το θέμα της ασφάλισης, μία τέτοια "Sport Evolution" δεν αξίξει πολύ περισσότερο από την καλύτερη διαθέσιμη μετατροπή οιασδήποτε Ε30 σε Ε30 Μ3. Σίγουρα αξίζει πολύ λιγότερο από μία γνήσια Ε30 Μ3 2.3 με τον ίδιο αριθμό χιλιομέτρων στο οδόμετρο και σε παρόμοια κατάσταση. Η συλλεκτική της αξία σαν σύνολο είναι μηδενική διότι σαν BMW είναι ανύπαρκτη χωρίς αριθμό πλαισίου ή με λάθος αριθμό πλαισίου. Η μόνη συλλεκτική αξία είναι αυτή των ανταλλακτικών όπως το σαλόνι με τα καθίσματα, το τιμόνι, ο κινητήρας, οι τροχοί, η μάσκα, ο άξονας μετάδοσης κίνησης, οι αεροτομές, οι υαλοπίνακες και άλλα, υποθέτοντας φυσικά όταν τα προαναφερθέντα είναι τα αυθεντικά.

Γ. Ν.

m_power_lunatic 16-06-14 09:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sport_Evolution (Μήνυμα 499220)
Εάν παραβλέψουμε τα νομικά προβλήματα σε περίπτωση ατυχήματος αλλά και το θέμα της ασφάλισης, μία τέτοια "Sport Evolution" δεν αξίξει πολύ περισσότερο από την καλύτερη διαθέσιμη μετατροπή οιασδήποτε Ε30 σε Ε30 Μ3. Σίγουρα αξίζει πολύ λιγότερο από μία γνήσια Ε30 Μ3 2.3 με τον ίδιο αριθμό χιλιομέτρων στο οδόμετρο και σε παρόμοια κατάσταση. Η συλλεκτική της αξία σαν σύνολο είναι μηδενική διότι σαν BMW είναι ανύπαρκτη χωρίς αριθμό πλαισίου ή με λάθος αριθμό πλαισίου. Η μόνη συλλεκτική αξία είναι αυτή των ανταλλακτικών όπως το σαλόνι με τα καθίσματα, το τιμόνι, ο κινητήρας, οι τροχοί, η μάσκα, ο άξονας μετάδοσης κίνησης, οι αεροτομές, οι υαλοπίνακες και άλλα, υποθέτοντας φυσικά όταν τα προαναφερθέντα είναι τα αυθεντικά.

Γ. Ν.



Μιλας ορθα,αυτο περιμενα να ακουσω,θα χαρω να τα πουμε απο κοντα καποια στιγμη εχουμε αποψεις που συμπιπτουν οχι απλα συγκλινουν.

Προσωπικα δεν μηδενιζω την αξια τους αλλα οχι παραλογισμους και το εφαρμοσα και στο δικο μου αμαξι οταν το πουλουσα μιας και τωρα ειναι παρελθον.

Στην Ελλαδα ειδικα, μιας και τα γνησια (με σωστο αριθμο πλαισιου) σπανιζουνε,οι μετατροπες κοστολογουνται λιγο πιο πανω αλλα οχι νουμερα παλαβα που μου ζητησανε τουλαχιστον εμενα.

georgepap 16-06-14 12:45

Ερωτηση εγκυκλοπαιδικα παντα...σαν συλλεκτικοτητα ενα αυτοκινητο προερχομενο
απο ΟΔΔΥ (γνησιο) παραμενει ή μεταβαλεται σε σχεση με ενα αντιστοιχο γνησιο?

m_power_lunatic 16-06-14 12:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgepap (Μήνυμα 499236)
Ερωτηση εγκυκλοπαιδικα παντα...σαν συλλεκτικοτητα ενα αυτοκινητο προερχομενο
απο ΟΔΔΥ (γνησιο) παραμενει ή μεταβαλεται σε σχεση με ενα αντιστοιχο γνησιο?

Aν εχει τον αριθμο πλαισιου τον σωστο τοτε ολα καλα,αν λειπει ή εχει παραποιηθει με αλλον μεταβαλλεται προς τα κατω.

Παντα αυτο που προσδιοριζει την ταυτοτητα και κατεπεκταση την αξια του αυτοκινητου (ποσο μαλλον ενος ιστορικου-κλασσικου)΄ειναι ο αριθμος πλαισιου πανω απο ολα....δεν παει να εχει και χρυσες ζαντες....ο αρ.πλαισιου δινει αξια και μετα η κατασταση.

BMW Power 19-06-14 11:52

Ο μαντράς που τα έχει όλα

Cecotto Ασημί

Cecotto Κόκκινο

SE Μαύρο

SE Κόκκινο

P.kwstas E36 19-06-14 13:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 499354)
Ο μαντράς που τα έχει όλα

Cecotto Ασημί

Cecotto Κόκκινο

SE Μαύρο

SE Κόκκινο

Υπεροχα τα sport evolution....ειδικα το μαυρακι...πο πο πο....:bugeye:
Τημες βεβαια δεν κοιταμε,αλλα για την κατασταση τον αυτοκινητων και τα χιλιομετρα που εχουν...ε ισος δικαιολογουν καπως την κατασταση....

m_power_lunatic 19-06-14 13:42

Toν ανωθεν εμπορο που τα εχει ολα τον μισω θανασιμα,ειναι ο νεος μου εχθρος και μονο που τα εχει μπροστα του και μονο που τα αγγιζει και μονο που μπαινει μεσα και καθεται και μονο που τα βαζει μπρος και μονο... και μονο....και μονο....και μονο...:rofl2::rofl2:

stef 19-06-14 20:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 499354)
Ο μαντράς που τα έχει όλα

Cecotto Ασημί

Cecotto Κόκκινο

SE Μαύρο

SE Κόκκινο


Ε όχι και όλα...
Δεν βλέπω κανα cabrio τώρα που καλοκαίριασε...

BMW Power 20-06-14 08:30

Τα cabrio είναι μακράν η τελευταία επιλογή στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

m_power_lunatic 20-06-14 12:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 499403)
Τα cabrio είναι μακράν η τελευταία επιλογή στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

+n....................

stef 20-06-14 18:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 499403)
Τα cabrio είναι μακράν η τελευταία επιλογή στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο.


Δες το λίγο από πλευράς συλλεκτικότητας...
Δεν το πα για να το κάνεις track car!

alpaneras 24-06-14 13:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από BMW Power (Μήνυμα 499354)
Ο μαντράς που τα έχει όλα

Cecotto Ασημί

Cecotto Κόκκινο

SE Μαύρο

SE Κόκκινο

Δεν έχει EVO 2 ο φουκαράς!!

Sport_Evolution 24-06-14 18:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 499563)
Δεν έχει EVO 2 ο φουκαράς!!

Δεν έχει Evo 2 αλλά έχει Evo II σε τιμή ευκαιρίας, ούτε καν 100,000 Ευρώ (ένας ένας, μη σπρώχνεστε)!

Εδώ την βλέπουμε να συνομιλεί με την μαύρη Sport Evolution, αναπολώντας τα μεγαλεία του DTM, όταν έβγαζαν τα μάτια τους στις πίστες.
http://i.ebayimg.com/00/s/NDgwWDcyMA...TpKVg/$_27.JPG

Γ.Ν.

PetrosD 24-06-14 19:13

Κούκλες και οι 2!!

P.kwstas E36 25-06-14 12:10

Φοβερη φωτό.... ενα απο τα ελαχηστα Merc που γουσταρω...

GIANNHS M 29-06-14 11:51

αυτά κ τα δυο είναι αμαξια μοναδικα...ειχα την τυχη να οδηγησω την merc στο συνεργειο που πηγαινω τη merc του πατερα μου κ πραγματικα είναι ένα τιμιο κ αξιο αμαξι με αναλογο μοτερ της Μ3.βεβαια δεν ηταν φουσκωμενο αλλα ηταν ελαφρως σκαλισμενο κ πηγαινε πολύυυυ ωραια.αλλα εγω προτιμω αυτό εδώ το μωρο από την EVO το οποιο είναι κτηνος....απολαυστε.....http://www.autoblog.gr/2012/03/25/br...des-benz-500e/



(Υ.Γ.παραθετω ολο url διοτι δεν μπορω να ποσταρω μονο τις φωτο)

m_power_lunatic 29-06-14 12:43

Να συμπληρωσω οτι η 500αρα ειναι φουσκωτη απο το εργοστασιο με αλλα φτερα μπρος και πισω και στον ΟΔΔΥ υπαρχει μια μαυρη με παραποιημενο πλαισιο αλλα φοραει τον κινητηρα απο οτι θυμαμαι.

Sport_Evolution 01-07-14 05:59

Νέο ρεκόρ τιμής (ή μάλλον παράνοιας) για Ε30 Μ3, αυτή την φορά από την Ισπανία:
http://www.classiccarsforsale.co.uk/...3/1990/266727/
195,000 Ευρώ, ένας ιδιοκτήτης, καμία φωτογραφία!

Η παράνοια δεν τελειώνει όμως εδώ. Δείτε σπάνια Alpina B6s (E30 M3 με ατμοσφαιρικό κινητήρα 3.5 λίτρων από την Alpina), γνήσια ή μη δεν το γνωρίζω, που ο ιδιοκτήτης της αποφάσισε να καταστρέψει με bi-turbo και λοιπές κακόγουστες πινελιές:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat...195066118.html
Ο παραχθείς αχταρμάς δικός σας στην μοναδική, εντελώς φιλική τιμή των 99,999 Ευρώ!
Μετά την αγορά, ο καφές της παρηγοριάς είναι δωρεάν.

Γ.Ν.

m_power_lunatic 01-07-14 07:35

Οπως εχω ξαναπει οι τιμες των Μ3 Ε30 ειναι μια ωραια φουσκα πλεον, τουλαχιστον των δρομισιων.Το ραλυ τιμων το οδηγουνε οι χωρες που ουσιαστικα ειναι εκτος κρισης Αγγλια+Γερμανια.

Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος να μην παρει σε αυτα τα χρηματα το απολυτο Μ3 Ε30.......μια γνησια αγωνιστικη DTM.

Ο ισπανος ή κανει πλακα ή παει να βγαλει τα σπασμενα της κρισης στην χωρα του μεσω του αυτοκινητου του.Θα τον εχουνε ταραξει στους φορους και στα χαρατσια μαλλον!!!!!!!

Sport_Evolution 16-07-14 02:29

Νέο ρεκόρ τιμής: 200,000 Ευρώ για 3,300 km Sport Evolution στην Γερμανία: http://home.mobile.de/BRM-PERFORMANCE#des_157141758

Ο δε Ισπανός που ζητά 195,000 Ευρώ για Sport Evolution 31,000 χιλιομέτρων όπως ανέφερα στην προηγούμενη ανάρτησή μου εδέησε να βάλει 4 μέτριες φωτογραφίες (χάρη μας κάνει). Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες κάνουν λόγο για συνωστισμό υποψηφίων αγοραστών με βαλίτσες γεμάτες χαρτονομίσματα που συμπλέκονται για το ποιος θα προσεγγίσει πρώτος τον Ισπανό...

Αν και αστειεύομαι, οι τιμές αυτές μπορεί να φαίνονται λογικές σε δύο χρόνια καθώς ανοίγει η μεγάλη αγορά συλλεκτών της Αμερικής επί τη συμπληρώσει εικοσιπενταετίας από την παραγωγή της Sport Evolution, γεγονός που ίσως ήδη ωθεί τις τιμές προς τα πάνω. Το αν τελικά εκείνοι οι τρελοί Αμερικανοί και Καναδοί που χρόνια ονειρεύονταν M3 Εvo θα προχωρήσουν σε αγορά ή όχι μένει να το δούμε. Πάντως είναι πλέον δύσκολο ν' ακολουθήσουν την κούρσα των τιμών και τον ανταγωνισμό από Γερμανία και Αγγλία.

Εν πάση περιπτώσει, αυτό το ραλύ τιμών συνεπάγεται εξαφάνιση των γνήσιων Μ3 από τους δρόμους, ιδιαιτέρως αυτών με λίγα χιλιόμετρα στο οδόμετρο, και κλειδαμπάρωμα σε ασφαλείς χώρους στάθμευσης καθώς έχουν πλέον μετατραπεί από όργανα οδηγικής απόλαυσης σε συλλεκτικά κομμάτια και μέσα γρήγορου πλουτισμού. Κρίμα για τον κόσμο της αυτοκίνησης και τους κατόχους καλών Μ3 που πλέον βρίσκονται σε ανυπόφορο δίλημμα. :nixweiss:

Γ. Ν.

m_power_lunatic 16-07-14 03:17

Ωραίο και έξυπνο post το απο πάνω,εύγε!!!!!!

alpaneras 17-07-14 08:28

Καλά ο καθένας ζητάει ότι θέλει.... πάντως αυτά που ζητάνε 30-35000 δεν βλέπω να πουλιούνται, είναι καιρό στις αγγελίες.

m_power_lunatic 17-07-14 14:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 500080)
Καλά ο καθένας ζητάει ότι θέλει.... πάντως αυτά που ζητάνε 30-35000 δεν βλέπω να πουλιούνται, είναι καιρό στις αγγελίες.

Αυτη ειναι η γνωμη μου εδω και πολυ καιρο και την εχω κανει γνωστη σε αρκετους εδω και εκτος φορουμ.

Τα υπερογκα ποσα πληρωνονται για κανενα ξεχασμενο με 10-20-30-80.000 χλμ σπανια εκδοση SPORT EVO ας πουμε.

Τα υπολοιπα,ανακατασκευασμενα,ψιλοχτυπημενα,αλλαγμενα χρωματα,10 ιδιοκτητες χωρις ιστορικο σερβις και τα χαρτια τους,κτλ-κτλ δεν πιανουνε 30.000 χιλιαρικα ποτε και για κανενα λογο.

Καλα για Ελλαδα ουτε λογος αυτα τα νουμερα.

stef 17-07-14 21:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 500086)
Αυτη ειναι η γνωμη μου εδω και πολυ καιρο και την εχω κανει γνωστη σε αρκετους εδω και εκτος φορουμ.

Τα υπερογκα ποσα πληρωνονται για κανενα ξεχασμενο με 10-20-30-80.000 χλμ σπανια εκδοση SPORT EVO ας πουμε.

Τα υπολοιπα,ανακατασκευασμενα,ψιλοχτυπημενα,αλλαγμενα χρωματα,10 ιδιοκτητες χωρις ιστορικο σερβις και τα χαρτια τους,κτλ-κτλ δεν πιανουνε 30.000 χιλιαρικα ποτε και για κανενα λογο.

Καλα για Ελλαδα ουτε λογος αυτα τα νουμερα.

Συμφωνώ απόλυτα
Επειδή ο αγοραστής Μ3 Ε30, κατά 80% είναι ψαγμένος, σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν πρόκειται να δεχτεί αλλαγμένο χρώμα σε WBS πλαίσιο να το πληρώσει κιόλας βαπορίσιο...

Sport_Evolution 23-07-14 05:31

Απολαύστε ήχο και οδήγηση από αυθεντική αγωνιστική E30 Μ3 στο πρώτο ήμισυ του βίντεο: http://www.youtube.com/watch?v=3pApuVB_UHg

Παλιά στο περιοδικό 4Τροχοί χρησιμοποιούσαν τον όρο <<συντελεστής κεφαλοστροφής>> αναφερόμενοι στο ποσοστό πεζών που έστρεφαν το κεφάλι τους για να δουν ένα εντυπωσιακό αυτοκίνητο που περνούσε στον δρόμο. Στην περίπτωση της Ε30 Μ3 του βίντεο, θα εισάγω τον όρο <<συντελεστής ανατριχίλας>>. Tέτοια είναι η αίσθηση που προκαλεί το κουτί εισαγωγής αέρα από ανθρακονήματα όταν ο κινητήρας λειτουργεί στις 5,000-8,000 στροφές/λεπτό.

Γ. Ν.

alpaneras 25-07-14 11:02

Όντως το κουτί εισαγωγής είναι όλα τα λεφτά!! Μπορεί να μην είναι για τα σημερινά δεδομένα αυτοκίνητο επιδόσεων το Ε30 Μ3, αλλά αυτό το γρύλισμα και η πάλη που δίνεις με το τιμόνι και τα σκληρά πετάλια σου δίνει την αίσθηση ότι οδηγείς αυτοκίνητο 500 άλογα και νομίζω αυτό είναι που απολαμβάνει κανείς σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.