BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   Περίεργος θόρυβος... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32823)

reytr 27-07-15 14:25

Περίεργος θόρυβος...
 
Καλησπέρα σε όλους,
έχω ενα ε46 compact 2001,n42b18a,το προβλημά μου είναι ότι κάνει ένα θόρυβο (σάν θόρυβο τζόγου θα έλεγα) αλλά μόνο σε μικρές ανωμαλίες του δρόμου π.χ τσιμεντένιος δρόμος και μόνο στρίβοντας το τιμόνι δεξιά-αριστερά, σε οποιοδήποτε άλλλο οδόστρωμα είται σε ευθέια ή στροφή δέν ακούγεται το παραμικρο.Έχουν ελεχθεί τα πάντα από το μπροστινό σύστημα(ακρόμπαρα,ζαμφόρ κ.τ.λ) και έχουν αλλαχθει,ψαλίδια πέρυσι αμορτισέρ μπροστινά μαζι με τίς βάσεις τους μόλις αλλάχθηκαν και μία βάση μηχανής που ήταν σπασμένη(έλαγα μήπως προέρχεται απο εκεί) και δέν έχω δεί καμία βελτίωση.Το μόνο που σκεφτόμαστε είναι η κρεμαγίερα αλλά και πάλι ούτε ιδιαίτερο τζόγο έχει,ούτε χάνει απο πουθενά αλλα το κυριότερο σε πορεία και σε στροφές όπως προείπα δέν ακούγεται το παραμικρό.

rapid_fast 27-07-15 20:59

Στην κολόνα του τιμονιού τον κάνει τον θόρυβο????

reytr 27-07-15 21:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 507433)
Στην κολόνα του τιμονιού τον κάνει τον θόρυβο????

Οχι απο τους τροχούς ακούγεται μάλλον,δηλ δεξιά και αριστερά χαμηλά..

Raptor 27-07-15 22:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από reytr (Μήνυμα 507426)
Καλησπέρα σε όλους,
έχω ενα ε46 compact 2001,n42b18a,το προβλημά μου είναι ότι κάνει ένα θόρυβο (σάν θόρυβο τζόγου θα έλεγα) αλλά μόνο σε μικρές ανωμαλίες του δρόμου π.χ τσιμεντένιος δρόμος και μόνο στρίβοντας το τιμόνι δεξιά-αριστερά, σε οποιοδήποτε άλλλο οδόστρωμα είται σε ευθέια ή στροφή δέν ακούγεται το παραμικρο.Έχουν ελεχθεί τα πάντα από το μπροστινό σύστημα(ακρόμπαρα,ζαμφόρ κ.τ.λ) και έχουν αλλαχθει,ψαλίδια πέρυσι αμορτισέρ μπροστινά μαζι με τίς βάσεις τους μόλις αλλάχθηκαν και μία βάση μηχανής που ήταν σπασμένη(έλαγα μήπως προέρχεται απο εκεί) και δέν έχω δεί καμία βελτίωση.Το μόνο που σκεφτόμαστε είναι η κρεμαγίερα αλλά και πάλι ούτε ιδιαίτερο τζόγο έχει,ούτε χάνει απο πουθενά αλλα το κυριότερο σε πορεία και σε στροφές όπως προείπα δέν ακούγεται το παραμικρό.

το παρατήρησα κι εγώ στο δικό μου τελευταία.... ακριβώς όπως το περιγράφεις...!!! ίδωμεν

MZ3 28-07-15 01:13

οταν αλλαξες τα ψαλιδια συνεχιζε να κανει τον θορυβο ?

η δεν ειχες θεμα τοτε?

reytr 28-07-15 07:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MZ3 (Μήνυμα 507438)
οταν αλλαξες τα ψαλιδια συνεχιζε να κανει τον θορυβο ?

η δεν ειχες θεμα τοτε?

Είχε θόρυβο και πρίν αλλά πολύ λίγο, μέσα σε ένα χρόνο αυξήθηκε κατά πολύ και χωρίς
πολλά χιλιόμετρα το αμάξι λόγω δουλειάς.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.