BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Μ3 Ε30 Ανακατασκευή (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28018)

alpaneras 12-05-11 11:29

2 Συνημμένο(α)
Αυτό που σκέφτομαι να κάνω τώρα είναι να βάψω τις γέφυρες και τα άκρα και να γίνουν όπως της φωτό. Βέβαια ανεβαίνει αρκετά το budget και δεν ξέρω ακόμα αν όντως θα το κάνω. Άσε που μετά θα το λυπάμαι να το κυκλοφορήσω.

m_power_lunatic 12-05-11 11:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 426671)
Αυτό που σκέφτομαι να κάνω τώρα είναι να βάψω τις γέφυρες και τα άκρα και να γίνουν όπως της φωτό. Βέβαια ανεβαίνει αρκετά το budget και δεν ξέρω ακόμα αν όντως θα το κάνω. Άσε που μετά θα το λυπάμαι να το κυκλοφορήσω.

Καλα αυτο δεν παιζει,το φτιαχνεις ελπιζω για να το ευχαριστηθεις (εγω αυτο θα κανω) αλλα με μετρο οχι να πας και για ''τσιγαρα στο περιπτερο'' που λεει ο λογος.

Παντως ΑΝ θες τη γνωμη μου,αυτη η πινελια που λες για τις γεφυρες-ακρα κτλ ειναι η πινελια που θα ξεχωρισει πραγματικα.Ασε που οταν θα το σηκωνεις να το πλυνεις απο κατω καθε 2 φορες το χρονο θα γελας μονος σου απο χαρα!!!!!!!!!

Ριξε και τιποτα οικονομικα νουμερα για διαφορες εργασιες που κανεις να βλεπουμε τι γινεται.....

BMW Power 12-05-11 12:01

Συμφωνώ με τον Γιάννη, να γίνει τέλεια η δουλειά.

alpaneras 12-05-11 12:37

2 Συνημμένο(α)
Κάτι πολύ καλό που έκανα είναι η πλεξούδα της μηχανής. Έγδυσα τη μόνωση και πέρασα καινούργια με μια ταινία ειδική άκαυστη που πήρα από ebay. Έχει φοβερή υφή και γενικά έδωσε πνοή καινούριου. Έβαλα μόνο στο κομμάτι της πλεξούδας μέσα στο χώρο της μηχανής που είναι και εμφανής, όχι στην υπόλοιπη στο εσωτερικό που είναι κάτω από τις μοκέτες και στο ταμπλό, δεν θα είχε σημασία και ασε που θα χρειαζόμουνα καμμια δεκαριά καρούλια.

Fanatic 12-05-11 12:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 426674)

Ριξε και τιποτα οικονομικα νουμερα για διαφορες εργασιες που κανεις να βλεπουμε τι γινεται.....

Οντως θα ηταν πολυ χρησιμο να μαθουμε μια τετοια ανακατασκευη σε τι οικονομικα επιπεδα μπορει να κυμαινεται:feedback:

andreas_R 12-05-11 13:19

Με το μαλακο παντα....

dimitris 029/505 12-05-11 13:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fanatic (Μήνυμα 426679)
Οντως θα ηταν πολυ χρησιμο να μαθουμε μια τετοια ανακατασκευη σε τι οικονομικα επιπεδα μπορει να κυμαινεται:feedback:

Αντε αμα ειναι να βαλω μπρος κι εγω....αρχισα να μπαινω στα μερακια!!!!!!!!!!!!!!!

stef 12-05-11 13:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 426674)
Παντως ΑΝ θες τη γνωμη μου,αυτη η πινελια που λες για τις γεφυρες-ακρα κτλ ειναι η πινελια που θα ξεχωρισει πραγματικα.Ασε που οταν θα το σηκωνεις να το πλυνεις απο κατω καθε 2 φορες το χρονο θα γελας μονος σου απο χαρα!!!!!!!!!

Ριξε και τιποτα οικονομικα νουμερα για διαφορες εργασιες που κανεις να βλεπουμε τι γινεται.....

Μόνο 2 φορές το χρόνο?
Κάθε μήνα ρε!
Εδώ πλένουμε τα μπρίκια που έχουμε συχνά!!
Αχχχχ
Ρε παιδι μου αυτά τα BMW παλιοαυτοκίνητα! :bowdown:
ΓΛΥΣΤΡΑΝΕ
ΣΑΠΙΖΟΥΝ
ΣΒΟΥΡΙΖΟΥΝ
Και κάνουν ένα θόρυβοοοοοοοοοοοοοοοοο :thefinger
ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ!!!!!! :tapedshut

ΧΑΧΑΧΑ

alpaneras 12-05-11 13:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris 029/505 (Μήνυμα 426683)
Αντε αμα ειναι να βαλω μπρος κι εγω....αρχισα να μπαινω στα μερακια!!!!!!!!!!!!!!!

Εξαρτάται τι θέλει να κάνει καθένας. Ένα βάψιμο ξεκινάει από 1500 εως 4000 η και 5000. Εξαρτάται και τι θα βγάλει στην πορεία από σάπια και αλλα απρόβλεπτα. Πάντως με 5000 πιστεύω ότι το κάνεις τέλειο χωρίς να πιάσεις μοτέρ και σασμάν. Ακόμα δεν έχω υπολογίσει πόσο θα πάει. Τώρα μάλλον θα προχωρήσω με βαψίματα άκρων και γενικά από κάτω από το αυτοκίνητο. Πιστέυω η ηλεκτροστατική βαφή να κοστίσει κανα 500ρι + σινεμπλόκ +φρένα. Δεν έχω ρωτήσει ακόμα. Με το καλό να το πάρω από το φανοποιείο να λύσω τα ακρα και βλέπουμε.

alpaneras 12-05-11 14:17

Ξέρει κανείς που μπορώ να κάνω επιψευδαργύρωση/ zinc? Από το να αγοράσω ενα κάρο βίδες σκέφτομαι αν υπάρχει κανείς εδώ Αθήνα που να το κάνει. Δίνει στις βίδες αυτό το χρυσαφί χρώμα.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:12.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.