BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Μ3 Ε30 Ανακατασκευή (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28018)

m_power_lunatic 31-08-12 17:30

......
 
Αν σε παρει χαμπαρι η γυναικα του σπιτιου τι βαζεις πανω στα χαλια......θα φας μπιελα στο κεφαλι σιγουρα χαχαχαχα!!!!!!!

Bγαλε αντιστοιχη φωτο με αυτη της BMW με ολα τα parts του S14.

alpaneras 01-09-12 17:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic (Μήνυμα 469471)
Αν σε παρει χαμπαρι η γυναικα του σπιτιου τι βαζεις πανω στα χαλια......θα φας μπιελα στο κεφαλι σιγουρα χαχαχαχα!!!!!!!

Bγαλε αντιστοιχη φωτο με αυτη της BMW με ολα τα parts του S14.

Τα πράγματα είναι τόσο καθαρά, που παίζει να λερώνονται από το χαλί!!:bugeye:
Έχω φάει πολλά μεροκάματα στο καθάρισμα.

alpaneras 04-09-12 20:54

7 Συνημμένο(α)
Μμμμμμμμμμμμμ, πήρα τα πράγματα από το ρεκτιφιέ!!!!:bananasmi:bananasmi[FONT="Century Gothic":yippee:

dimitris 029/505 06-09-12 13:20

Ποιος θα τα ξανακανει αυτα οπως ηταν?????:banghead::banghead::icon11::icon11: Παντως κανεις τελεια δουλεια....ευχομαι να ειναι και το αποτελεσμα αναλογο!!!!!

alpaneras 06-09-12 16:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris 029/505 (Μήνυμα 469828)
Ποιος θα τα ξανακανει αυτα οπως ηταν????? Παντως κανεις τελεια δουλεια....ευχομαι να ειναι και το αποτελεσμα αναλογο!!!!!

Εγώ λεω ότι θα το κάνω:tapedshut!! Θα αργήσει λίγο όμως γιατί τώρα που αποφάσισα να αλλάξω τις βίδες μπιελών θέλει 2-3 βδομάδες η παραγγελία από BMW. Βέβαια θα δέσω τώρα με τις παλιές και όταν με το καλό έρθουν θα βάλω τις καινούριες με τις σωστές ροπές σφιξίματος. Και εγώ ελπίζω να βγεί καλό το αποτέλεσμα γιατί αλλιώς τσάμπα κανα διχίλιαρο.....
Ααα αγόρασα και κρεμαργιέρα Ζ3.....

Dimitris ///M 06-09-12 16:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 469408)
-Πιστόνια κομπλέ 484 ευρώ
-Ρεκτιφιέ(ρεκτιφιέ κυλίνδρων, καθάρισμα, πλανάρισμα κεφαλής, φρεζάρισμα βαλβίδων, αλλαγή 8 οδηγών βαλβίδων, μοντάρισμα στροφάλου) 600 ευρώ
-Μέταλλα μπιελών και στροφάλου Glyko περίπου 100ευρώ (τα αγοράζει το ρεκτιφιέ, 100 περίπου γιατί δεν τα έχω πληρώσει ακόμα)
-Αντλία νερού Hepu Γερμανική από BMW Σινάνης 167ευρώ
-Φλάντζες γενικής πάνω και κάτω κομπλέ Goetze. περίπου 300ευρώ (τις πήρα φτηνότερα από κάποιον που τις είχε για το δικό του και δεν τις έβαλε ποτέ)
-Τεντωτήρας καδένας...?? αν θές να αλλάξεις όλο το σετ χρονισμού υπολόγισε 1000ευρώ
-Παραφλού, λάδια, φίλτρα, μπουζί 150ευρώ
-Καθαρισμό μπέκ (είχα κάνει πιο πρίν) 40ευρώ
-Γαλβάνισμα, ιρίδιο σε βίδες και διάφορα ψιψιψίνια 15 ευρώ
-Διάφορα κοκοψόψαρα BMW που δεν τα έχω πάρει ακόμα 80ευρώ
-Μπουζόκλειδο φτιαχτό στον τόρνο 10ευρώ
-Σπρέυ χρώμα 14 ευρώ
-Primer 7 ευρώ
-Σπρέυ WD40, grease remover, contact cleaner 25 ευρώ
-Κόλλα three bond 10ευρώ
-Swaz 6 ευρώ
-Ιμάντες ???ευρώ
-Διάβασμα, ψάξιμο, οδήγηση, εργασία 100 ώρες

........και δεν έχω τελειώσει ακόμα

Με τόσο χρήμα δεν βάζεις ένα 3.2 απο Ε36 πάνω? :icon11:

alpaneras 06-09-12 17:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M (Μήνυμα 469851)
Με τόσο χρήμα δεν βάζεις ένα 3.2 απο Ε36 πάνω? :icon11:

Θα μπεί και αυτό εν καιρώ.... ας το ευχαριστηθώ λίγο με τον S14 και μετά προτιμώ S54!!

Vasilis M3 06-09-12 17:38

Είσαι τρελός δεν παίζεσαι.....χαχαχαχαχα

Μια ένσταση μόνο στο μπλε σωληνάκι...το χαλάει λίγο,το κάνει να φαίνεται λίγο "καγκούρικο":ices_ange

120ihatch 06-09-12 18:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 469702)
Μμμμμμμμμμμμμ, πήρα τα πράγματα από το ρεκτιφιέ!!!![FONT="Century Gothic":yippee:



:love::love::love: (δεν περιγράφω άλλο!!!)

GIANNHS M 06-09-12 21:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alpaneras (Μήνυμα 469850)
Εγώ λεω ότι θα το κάνω:tapedshut!! Θα αργήσει λίγο όμως γιατί τώρα που αποφάσισα να αλλάξω τις βίδες μπιελών θέλει 2-3 βδομάδες η παραγγελία από BMW. Βέβαια θα δέσω τώρα με τις παλιές και όταν με το καλό έρθουν θα βάλω τις καινούριες με τις σωστές ροπές σφιξίματος. Και εγώ ελπίζω να βγεί καλό το αποτέλεσμα γιατί αλλιώς τσάμπα κανα διχίλιαρο.....
Ααα αγόρασα και κρεμαργιέρα Ζ3.....


εισαι πολυ μπροστα αγορι μου κ σε καλο δρομο.οπως εχω ξαναπει μπραβο σου σε σενα κ στην τσεπη σου κ υπομονη,,,θα ερθει κ η δικαιωση!!!!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris ///M (Μήνυμα 469851)
Με τόσο χρήμα δεν βάζεις ένα 3.2 απο Ε36 πάνω? :icon11:

αμα μου βρεις με αυτα τα λεφτα να βαλω στο δικο μου (αγορα κ τοποθετηση) αυτο το μοτερ πες το μου κ το εβαλα εχθες!!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.