BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   ΕΚΛΑΠΗ BMW E92 M3 ΑΣΠΡΟ (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32863)

Mickey 09-09-15 20:12

ΕΚΛΑΠΗ BMW E92 M3 ΑΣΠΡΟ
 
4 Συνημμένο(α)
Καλησπέρα σας.
Δυστυχώς μου έκλεψαν το αυτοκίνητο μου, ενώ ήταν σε φυλασσόμενο χώρο.
Παραθέτω φωτογραφίες μήπως και κάποιος έχει δει κάτι.
Εννοείται, ότι θα κοιτάω και τα προσωπικά μου μηνύματα και ότι θα υπάρξει απόλυτη εχεμύθεια.
Το αυτοκίνητο εκλάπη από το Πλαιαιό Φάληρο πριν από αρκετές ημέρες 8.8.2015, πιθανολογώ με την μέθοδο του OBD...
Είναι ένα BMW M3 E92 2008, αρ. κυκλ. ΥΝΜ-2998, άσπρου χρώματος με 20άρες ζάντες ac schnitzer, χειροκίνητο με κόκκινα καθίσματα και περίπου 74.000χλμ. Μέσα είχα και ένα παιδικό κάθισμα.
Το αυτοκίνητο, επειδή πάντα το είχα σε φυλασσόμενο χώρο/γκαράζ με κάμερες και το χρησιμοποιούσα μόνο τα σαββατοκύριακα για ταξίδια και πάντοτε βρισκόταν σε κλειστά πάρκινγκ, δυστυχώς δεν το είχα ασφαλισμένο για κλοπή.
Ευχαριστώ πολύ.

Straight six 09-09-15 20:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Mickey (Μήνυμα 507978)
Καλησπέρα σας.
Δυστυχώς μου έκλεψαν το αυτοκίνητο μου, ενώ ήταν σε φυλασσόμενο χώρο.
Παραθέτω φωτογραφίες μήπως και κάποιος έχει δει κάτι.
Εννοείται, ότι θα κοιτάω και τα προσωπικά μου μηνύματα και ότι θα υπάρξει απόλυτη εχεμύθεια.
Το αυτοκίνητο εκλάπη από το Πλαιαιό Φάληρο πριν από αρκετές ημέρες 8.8.2015, πιθανολογώ με την μέθοδο του OBD...
Είναι ένα BMW M3 E92 2008, αρ. κυκλ. ΥΝΜ-2998, άσπρου χρώματος με 20άρες ζάντες ac schnitzer, χειροκίνητο με κόκκινα καθίσματα και περίπου 74.000χλμ. Μέσα είχα και ένα παιδικό κάθισμα.
Το αυτοκίνητο, επειδή πάντα το είχα σε φυλασσόμενο χώρο/γκαράζ με κάμερες και το χρησιμοποιούσα μόνο τα σαββατοκύριακα για ταξίδια και πάντοτε βρισκόταν σε κλειστά πάρκινγκ, δυστυχώς δεν το είχα ασφαλισμένο για κλοπή.
Ευχαριστώ πολύ.




οχι ρε φιλε......ευχομαι να βρεθει αν και δυσκολο

m_power_lunatic 10-09-15 00:52

Θα εχουμε το νου μας, βαλε ζητηση με λυτρα μπας και.........

Αν ειχες ασφαλεια κλοπης θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις και να αγοραζες αλλο με τα λεφτα της ασφαλειας.

Τραγικο λαθος χωρις κλοπή, δεν σου κανω κήρυγμα αλλα αυτα τα αμαξια ειναι Νο 1 στοχος κλοπής.Στεναχωρήθηκα να σου πω την αλήθεια μολις το διάβασα.

BMW Power 10-09-15 08:25

Κρίμα για το Μ3, βάλε αγγελία στο car με τις φωτογραφίες μήπως και το δει κάποιος

Mickey 10-09-15 10:16

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας και το ενδιαφέρον σας.
Ούτε εγώ είμαι αισιόδοξος αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια....

Nikos-bmw m3 competition 10-09-15 10:30

το ειχες σε κλειστο φυλασσομενο χωρο? οι καμερες τι εδειξαν? λυπαμαι πολυ .... ολικη κλοπη ειναι MUST HAVE!!!!

InsaneDriver 10-09-15 10:59

Δεν υπολογίζουν τίποτα οι κλέφτες...
Ξέρω περίπτωση Χ6 Μ που ανοίξανε 2 γκαραζόπορτες. Την κοινή αλλά και την ατομική στο υπόγειο.

Εμένα τον Ιούνιο μου πήρανε το 335 από την πυλωτή αφού ανοίξανε την γκαραζόπορτα. Συναγερμός δεν χτύπησε. Απλά άκουσα θόρυβο την ώρα που έφευγε και ξύπνησα.
Τώρα είμαι σε φάση αποζημίωσης...

Αμάξι που κοστίζει πάνω από 5000 χωρίς ασφάλεια κλοπής, δεν νοείται ακόμα και να το φυλάνε 10 ντόπερμαν.

Nikos-bmw m3 competition 10-09-15 11:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 507995)
Δεν υπολογίζουν τίποτα οι κλέφτες...
Ξέρω περίπτωση Χ6 Μ που ανοίξανε 2 γκαραζόπορτες. Την κοινή αλλά και την ατομική στο υπόγειο.

Εμένα τον Ιούνιο μου πήρανε το 335 από την πυλωτή αφού ανοίξανε την γκαραζόπορτα. Συναγερμός δεν χτύπησε. Απλά άκουσα θόρυβο την ώρα που έφευγε και ξύπνησα.
Τώρα είμαι σε φάση αποζημίωσης...

Αμάξι που κοστίζει πάνω από 5000 χωρίς ασφάλεια κλοπής, δεν νοείται ακόμα και να το φυλάνε 10 ντόπερμαν.

συμφωνω απολυτα! σιγουρα το να εχεις και καποια μηχανικα αντικλεπτικα ειναι περισσοτερο αποτρεπτικα ... αλλα μια καλη ασφαλεια ειναι νουμερο 1 προτεραιοτητα! δεν μπορεις κανεις να βασιστει μονο στον εργοστασιακο συναγερμο ....

m_power_lunatic 10-09-15 12:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver (Μήνυμα 507995)
Δεν υπολογίζουν τίποτα οι κλέφτες...
Ξέρω περίπτωση Χ6 Μ που ανοίξανε 2 γκαραζόπορτες. Την κοινή αλλά και την ατομική στο υπόγειο.

Εμένα τον Ιούνιο μου πήρανε το 335 από την πυλωτή αφού ανοίξανε την γκαραζόπορτα. Συναγερμός δεν χτύπησε. Απλά άκουσα θόρυβο την ώρα που έφευγε και ξύπνησα.
Τώρα είμαι σε φάση αποζημίωσης...

Αμάξι που κοστίζει πάνω από 5000 χωρίς ασφάλεια κλοπής, δεν νοείται ακόμα και να το φυλάνε 10 ντόπερμαν.

Tι λες ρε ψηλε???Πλακα μου κανεις???Ποτε εγινε ρε φιλε.....ξενερωσα!

Δεν σου ειχανε κλεψει και το compact ή κανω λαθος???

InsaneDriver 10-09-15 12:39

Ναι. 28/5 έγινε.
Κατά τις 2 το βράδυ ξύπνησα ταυτόχρονα με την φίλη μου κ το πρωί διαπιστώσαμε ότι εκείνη την ώρα έφευγε το αμάξι και σηκωθήκαμε από τον θόρυβο.
Κάποιος χαίρεται μεταχειρισμένο μπλοκέ διαφορικό...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:37.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.