BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 1 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=75)
-   -   200.000 χιλιομετρα... (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=29499)

giannis 116 28-01-12 03:52

200.000 χιλιομετρα...
 
2 Συνημμένο(α)
...παρα κατι για την ακριβεια!

Και φωτος για του λογου το αληθες!

Απ' τις ελαχιστες σειρα 1 ολων των εκδοσεων στην Ελλαδα, που εχουν πιασει τετοιο νουμερο χιλιομετρων νομιζω.

paganis 28-01-12 09:22

αντε και εις ανωτερα...καλα χιλιομετρα να χεις! παντως αν το σκεφτεις...εχεις πληρωσει ενα ακομα οχημα...σε βενζινες και μονο!

georgepap 28-01-12 09:52

Και στα 500000 με το καλο!
Τελικα μπορει τα καινουργια bmw να ειναι πιο ''ευαισθητα'' δεν
παυουν ομως να προσφερουν πολλα χιλιομετρα...

Nikos120i 28-01-12 12:47

Ωραίος Γιάννη!! :)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paganis (Μήνυμα 453627)
αντε και εις ανωτερα...καλα χιλιομετρα να χεις! παντως αν το σκεφτεις...εχεις πληρωσει ενα ακομα οχημα...σε βενζινες και μονο!

Γιατί στο άλλο όχημα δεν θα έβαζε βενζίνη? :scratchch

E36 RULES!! 28-01-12 13:38

Άντε και στα διπλάσια τώρα!! :rockon:
Καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!!!!! Αν θυμάμαι καλα πολλά απο αυτα εχουν γινει σε εθνικές, ε?

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i (Μήνυμα 453645)

Γιατί στο άλλο όχημα δεν θα έβαζε βενζίνη? :scratchch

+1 lol

giannis 116 28-01-12 14:24

Ευχαριστω ρε παιδια για τις ευχες να στε καλα κι εσεις να χαιρεστε τα οχηματα σας σε οσο περισσοτερα και με λιγοτερα προβληματα γινεται χιλιομετρα!

Καποια στιγμη να βρω λιγο χρονο θα γραψω κι ενα μινι ιστορικο αυτων των χιλιομετρων, που, πως γραφτηκαν, τα προβληματα, τους καημους αλλα και τις χαρες.

Παντως οποιος το βλεπει απο κοντα τ αμαξι δε πιστευει οτι εχει τοσα χιλιομετρα απ την τοσο καλη κατασταση που το διατηρω. Να φτιαξει λιγο ο καιρος να του ριξω μια καλη περιποιηση και θα βγαλω καμια προσφατη φωτο να το δειτε πως καλοστεκεται ακομα και σε αυτα τα χιλιομετρα.

gearboxer 28-01-12 14:28

Μπράβο ρε Γιαννάκο άλλα τόσα και καλύτερα χιλιόμετρα να έχεις. Στα σωστά χέρια ακόμα και μία AlfaSud 300αρίζει..

Dimzan 28-01-12 15:04

αντε και εις ανωτερα!

εχω λιγο χαμηλα στην εκτιμηση μου τη σειρα 1 λογω των προβληματων που βγαζει αλαλ γαι να χεις φτασει 200.000χλμ λογικα το αμαξι εχει καλη ποιοτητα-αξιοπιστια στα κυρια μηχανικα μερη.


υγ αν εκανα τοσα χλμ αθ εβαζα υγραεριο χθες.

giannis 116 28-01-12 16:34

1 Συνημμένο(α)
Παρα 1 χτες...συν 1 σημερα!

@ Dimzan

Τα κυρια μερη του οπως: Μοτερ αυτο καθεαυτο, κιβωτιο, διαφορικο, αμαξωμα και αλλα 'μικροτερα', οπως πορτες, παραθυρα, φωτα, ηλεκτρικα, εξατμιση, εχουν δειξει αξιοθαυμαστη αξιοπιστια και αντοχη. Να φανταστεις οτι εκανα μετρηση συμπιεσης στα περιπου 170.000χμ και εκτος του Νο3 κυλινδρου αν θυμαμαι καλα που ηταν ελαφρως 'πεσμενος' αλλα μεσα στα ορια, οι υπολοιποι ηταν σα να ειχαν βγει χτες απ το εργοστασιο. Καταναλωση λαδιου εχω περιπου 1 λιτρο στις 12.000χμ και με σχετικη σκληρη χρηση. Την ονομαστικη του τελικη την πιανει ακομα, οκ οχι και τοσο συντομα, αλλα την πιανει! Οποτε για μενα στεκεται καλα και θα στεκεται (ευχομαι!) για πολυ ακομα μιας που το εχω παντρευτει κιολας! Οσο για τα προβληματα που συναντησα θα τα γραψω συγκεντρωτικα ολα σε καποιο επομενο ποστ μου.

Nick_compact 28-01-12 19:16

Απροβλημάτιστα αυτοκίνητα λίγα υπάρχουν έτσι κι αλλιώς.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.