BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά M - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Aρνητικα των ///Μ (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=13556)

E36 M POWER 07-05-08 21:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass (Μήνυμα 193152)
..., κακά τα ψέματα τα ///Μ ΓΕΝΙΟΥΝΤΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....


:+1:000000000000

e60///M 07-05-08 22:07

Για το Ε60 Μ5 υπηρχαν κ εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις με προβληματα στο κιβωτιο.Για το SMG μιλαω οχι το χειροκινητο.
Δηλαδη μπλοκαρε, εβαζε μονο του νεκρα κ μετα δεν ξεκιναγε το αυτοκινητο.Κατι με την αντλια εχει να κανει νομιζω κ επισης νομιζω οτι εχει πλεον διορθωθει το problem απο τη BMW

MGD230 07-05-08 23:15

Το μονο προβλημα που εχουν τα Μ, για μενα ειναι οτι ειναι BMW...xaxa
εννοειται οτι κανω πλακα, μιας και τα θεωρω σχεδον ολα πολυ respect αυτοκινητα....

Αγαπημενες μου???

Μ3 Ε46
Ζ4Μ και το ανοιχτο και το κλειστο...

Και εννοειται φυσικα Ε30 με την πρωτη πισω και τα μυαλα στα καγκελα!!!!

taksidiotis 13-05-08 12:50

η σειρα M ειναι πραγματικα ενα κολλημα,προσωπικα προτιμω m3,για να αλλαξει κανεις θα πρεπει να παει σε πορσικο σιγουρα και με τιποτα σε κατι κατωτερο,εκτος κι αν περασει και παλι σε m series.
για μενα η m3 e46 ηταν η πιο ομορφη m3 ever,αλητεια σε ολο της το μεγαλειο,η καινουρια μου αρεσει χωρις ομως να με τρελαινει κιολας.κι ειδικα το ταμπλο της σχεδον καθολου.
οχι οτι δεν θα την επαιρνα βεβαια,χιχι

Λakedaimonas 13-05-08 13:24

Αρνητικά των ///Μ?
Όπως είπαν και άλλοι μα φυσικά η πώρωση που προκαλούν!
Πάντως όσοι έχουν ///Μ ας πουν αυτοί τι προβλήματα είχαν..αααν είχαν.

320 open 13-05-08 15:06

παιδια πειτε ειτε απο εμπειρεις ειτε απο φημες τι εχετε ακουσει και τι πρεπει να προσεχουμε στην αγορα καποιου Μ//.τιποτα αλλο για Μ5 Ε39?ποτε εγινε το φεισλιφτ της Μ5Ε39?

STR 13-05-08 15:59

Γενικα για τα Μ και οχι για καποιο μοντελο ειδικα τα αρνητικα που εχουν κατα την γνωμη μου ειναι.
1)Η πολυ υψηλη καταναλωση.Δεν ειναι μακρια ο καιρος που η βενζινη θα κοστιζει 1,5 ευρω και βαλε. Με αυτα τα δεδομενα και με την προυποθεση οτι καποιος το χρησιμοποιει για το καθημερινο του αυτοκινητο, θα φτασει να χρειαζεται ενα μισθο για βενζινη και μονο...Επισης πολυ ακριβο κοστος συντηρησης αδικαιολογητα για μενα απλα και μονο γιατι τα ανταλακτικα του φερουν το σημα Μ
2)Πολυ ακριβο αυτοκινητο για την Ελλαδα.80000 ευρω στο δρομο για να με μεταφερουν στην δουλεια μου και να κανω την βολτα μου τα ΣΚ? Τα θεωρω υπερβολικα για ενα αυτοκινητο. Ναι οκ θα μου πειτε η οδιγηκη απολαυση που προσφερει...Χμμμ ειδικα στην Κατεχακη σε ωρα αιχμης ,τρομερη απολαυση οτι και να οδηγας.
3)Ειναι ενα αυτοκινητο που θα εκθιαζω τα προσωντα του και τις αρετες του αλλα δεν προκειται να τα χρησιμοποιεισω ποτε. Ειτε γιατι σαν μεσος οδηγος δεν μπορω να φτασω τα ορια του ,ειτε γιατι ειναι πρακτικα αδυνατο στους Ελληνικους δρομους.Φυσικα υπαρχουν οι εξαιρεσεις στις 2 πρωτες κατηγοριες τουλαχιστον που το εισοδημα τους ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να μην σκοτιζονται γι αυτα.Πασο...
Για τον μεσο και κατι Ελληνα ομως που απλα μπορει να το παρει και δυσκολευεται να το συντηρη ειμαι κατηγοριματικος...

taksidiotis 14-05-08 00:39

παντως για την καταναλωση βενζινης στη M3 ενα θα πω,οσοι δεν ειχαν rx8 δεν ξερουν απο καταναλωση.

320 open 14-05-08 00:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis (Μήνυμα 194951)
παντως για την καταναλωση βενζινης στη M3 ενα θα πω,οσοι δεν ειχαν rx8 δεν ξερουν απο καταναλωση.

καλα τα λες:+1:

E36 RULES!! 14-05-08 00:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από STR (Μήνυμα 194783)
Γενικα για τα Μ και οχι για καποιο μοντελο ειδικα τα αρνητικα που εχουν κατα την γνωμη μου ειναι.
1)Η πολυ υψηλη καταναλωση.Δεν ειναι μακρια ο καιρος που η βενζινη θα κοστιζει 1,5 ευρω και βαλε. Με αυτα τα δεδομενα και με την προυποθεση οτι καποιος το χρησιμοποιει για το καθημερινο του αυτοκινητο, θα φτασει να χρειαζεται ενα μισθο για βενζινη και μονο...Επισης πολυ ακριβο κοστος συντηρησης αδικαιολογητα για μενα απλα και μονο γιατι τα ανταλακτικα του φερουν το σημα Μ
2)Πολυ ακριβο αυτοκινητο για την Ελλαδα.80000 ευρω στο δρομο για να με μεταφερουν στην δουλεια μου και να κανω την βολτα μου τα ΣΚ? Τα θεωρω υπερβολικα για ενα αυτοκινητο. Ναι οκ θα μου πειτε η οδιγηκη απολαυση που προσφερει...Χμμμ ειδικα στην Κατεχακη σε ωρα αιχμης ,τρομερη απολαυση οτι και να οδηγας.
3)Ειναι ενα αυτοκινητο που θα εκθιαζω τα προσωντα του και τις αρετες του αλλα δεν προκειται να τα χρησιμοποιεισω ποτε. Ειτε γιατι σαν μεσος οδηγος δεν μπορω να φτασω τα ορια του ,ειτε γιατι ειναι πρακτικα αδυνατο στους Ελληνικους δρομους.Φυσικα υπαρχουν οι εξαιρεσεις στις 2 πρωτες κατηγοριες τουλαχιστον που το εισοδημα τους ειναι αρκετα μεγαλο ωστε να μην σκοτιζονται γι αυτα.Πασο...
Για τον μεσο και κατι Ελληνα ομως που απλα μπορει να το παρει και δυσκολευεται να το συντηρη ειμαι κατηγοριματικος...

+10000000000000000 συμφωνώ απόλυτα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:30.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.