BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - DIY (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=146)
-   -   Μονάδα ηχοσυστήματος Ε46 (αντικατάσταση) (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=5053)

alexk 11-07-06 20:00

Μονάδα ηχοσυστήματος Ε46 (αντικατάσταση)
 
1 Συνημμένο(α)
Λοιπόν, πως μπορούμε να βγάλουμε το ραδιοκασετόφωνο ή ραδιοcd από τα Ε46 μας.

Απαραίτητα εργαλεία :
Αυτό που χρειαζόμαστε από εργαλεία είναι ένα ίσιο κατσαβίδι και ένα σταυροκατσάβιδο. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και το διπλό κατσαβίδι που έχει στην εργαλειοθήκη του το Ε46.

Τονίζω ότι ο υπογραφών δεν φέρει καμμία ευθύνη για πιθανή ζημιά/βλάβη που μπορεί να προκληθεί.

alexk 11-07-06 20:02

1.
 
1 Συνημμένο(α)
1. Βγάζουμε το ένα κάλυμμα (που είναι πάνω από το ντουλαπάκι). Βάζουμε το ίσιο κατσαβίδι (μαλακά να μην στραβώσει/τραυματιστεί το ταμπλό), το τραβάμε λίγο έξω και μετά το σηκώνουμε αργά και σταθερά με το χέρι μας, από την αριστερή πλευρά.

alexk 11-07-06 20:05

2.
 
1 Συνημμένο(α)
2. Αφού το ένα κάλυμμα έχει βγει, βγάζουμε και το δεύτερο. Το πιάνουμε από την δεξιά του πλευρά και το σηκώνουμε σιγά σιγά για να βγεί από το άγκριστο που έχει στην αριστερή του πλευρά.

alexk 11-07-06 20:07

3.
 
2 Συνημμένο(α)
3. Τα καλύμματα έχουν βγει και μένει να ξεβιδώσουμε τις 2 βίδες της μονάδας.
Χρησιμοποιώντας το σταυροκατσάβιδο, ξεβιδώνουμε τις βίδες.

alexk 11-07-06 20:11

4.
 
1 Συνημμένο(α)
4. Τραβάμε αργά την μονάδα προς τα έξω.
Πίσω έχει 2 μπρίζες. Η μια είναι της καλωδίωσης (αριστερά, πολλά καλώδια) και η άλλη της κεραίας (δεξιά, ένα καλώδιο). Για την μπρίζα της καλωδίωσης χρησιμοποιούμε το ίσιο κατσαβίδι για να την απασφαλίσουμε. Για την μπρίζα της κεραίας, πατάμε με το χέρι μας την μικρή ασφάλεια που έχει, για να την αφαιρέσουμε.

alexk 11-07-06 20:11

5. over
 
Πλέον έχουμε τη μονάδα στα χέρια μας.

Τοποθετούμε την μονάδα πάλι, με την αντίστροφη διαδικασία.
:dblthumb2

x-origin 31-12-07 02:45

Φίλε μου τώρα είδα το thread μπράβο πολύ καλή δουλειά!! έχω την Ε46 με κασετόφωνο και θέλω να βρω να βάλω τις Μ3 την οθόνη!τι κάνω?μπαίνει εύκολα?:peepwall::idea:

KATSARAIOS 31-12-07 03:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από x-origin (Μήνυμα 163258)
Φίλε μου τώρα είδα το thread μπράβο πολύ καλή δουλειά!! έχω την Ε46 με κασετόφωνο και θέλω να βρω να βάλω τις Μ3 την οθόνη!τι κάνω?μπαίνει εύκολα?:peepwall::idea:

φιλε για να δουλεψει η οθονη θεσ και αλλα πραγματα

KATSARAIOS 31-12-07 03:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alexk (Μήνυμα 70623)
1. Βγάζουμε το ένα κάλυμμα (που είναι πάνω από το ντουλαπάκι). Βάζουμε το ίσιο κατσαβίδι (μαλακά να μην στραβώσει/τραυματιστεί το ταμπλό), το τραβάμε λίγο έξω και μετά το σηκώνουμε αργά και σταθερά με το χέρι μας, από την αριστερή πλευρά.

καλο ειναι επισης να βαλεις καποιο χαρτι κατω απο το κατσαβιδι για προστασια του ταμπλω.

x-origin 31-12-07 03:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS (Μήνυμα 163262)
φιλε για να δουλεψει η οθονη θεσ και αλλα πραγματα

το κομματι του κλιματισμού είναι μονοκόμματο?τι άλλο χρειάζομαι?


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.