BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Μα τις τάπες απο τις βαλβίδες; (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=44)

mpikounis 18-05-04 07:49

Μα τις τάπες απο τις βαλβίδες;
 
Δεν καταλαβαίνω.. :confused:

Το Σάββατο αγόρασα τάπες μεταλλικές για τις βαλβίδες στα λάστιχα γιατί τις είχα "χάσει" όλες. Σήμερα πρόσεξα οτι λείπουν και οι δύο απο τη μεριά του οδηγού!

Ποιός κλέβει τάπες; Υπάρχει καμία περίπτωση να ξεβιδώνονται μόνες τους; Οχι νομιζω!

Εμείς στα νιάτα μας πάντως δεν κλέβαμε τάπες..

cmos_ioan 18-05-04 10:07

Και μένα μού έχουν κλέψει προς το παρόν μόνο τη μία.

Να φεύγουν μόνες τους δεν το πιστεύω

Απο που τις αγόρασες τις τάπες ?

Σκέψου ήθελα να πάρω αυτές με το σηματάκι της Ζ4 - Τώρα ούτε που το σκέτομαι :mad:

Strax 18-05-04 10:08

Οργανωμένο έγκλημα!!
 
Πρόκειται για μια καινούρια, πανέξυπνη ιδέα του οργανωμένου εγκλήματος που σύμφωνα με απορρητες εκθέσεις της CIA λειτουργεί ως εξής:
Αφού έχουμε αγοράσει με "νόμιμες διαδικασίες" όλες τις επιχειρήσεις και εργοστάσια κατασκευής ταπών βαλβίδων, αμολάμε τις σπείρες από νέους ανερχόμενους κακοποιούς και ρημάζουν τις τάπες όλων των αυτοκινήτων. Το σχέδιο είναι πανούργο γιατί έτσι εκπαιδεύεις νέο προσωπικό χωρίς κίνδυνο (ποιος θα πει κάτι στον μικρό ακόμα και αν τον πιάσει να κλέβει την τάπα της βαλβίδας??), αλλά και έχεις χοντρά έσοδα μια και όλοι θα πάνε να αντικαταστήσουν τις βαλβίδες, λόγω του μικρού κόστους! Λύσεις υπάρχουν βεβαίως και είναι δύο. Η μία είναι τάπες βαλβίδων με συναγερμό :confused: και η άλλη η πιο ενδιαφέρουσα είναι ηλεκτροφόρες βαλβίδες! :D :D :D

MPOWER 18-05-04 10:21

Εχουν βγει και τάπες που είναι σε σχήμα 10αριού παξιμαδιού και σφίγγουν με 10αράκι κλειδί (συνήθως μπρελόκ) και άντε να τις ξεβιδώσεις!

BMW Power 18-05-04 10:54

Στο Μ3 που είχα μεταλλικές τάπες Borbet μου τις έκλεβαν συνέχεια, οπότε αποφάσισα να βάλω πλαστικές για να σταματήσουν να τις κλέβουν. ;) Το αχόρταγο όμως κύκλωμα που περιγράφει ο φίλος strax συνέχισε να κλέβει και τις πλαστικές τάπες. :eek:

mpikounis 19-05-04 13:05

Μόλις είδα οτι μου έχουν κλέψει και τις 4 τώρα! Η ταχύτητα είναι απίστευτη.. θα τη στήσω και θα περιμένω! :mad:

Παλι καλα που κανουν μονο 0.25€ η μια!

MPOWER 19-05-04 13:22

Mike μην ξεχάσεις οτι περιμένω και τις δικές μου!!!

mpikounis 19-05-04 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MPOWER
Mike μην ξεχάσεις οτι περιμένω και τις δικές μου!!!

Οι δικές σου ήταν οι πρώτες που μου έκλεψαν ;)

Z3 Fat Bastard 11-06-04 14:15

ΝΕΟ ΘΥΜΑ
 
Κυριοι,

Επεσα θυμα της γνωστης συμμοριας!!!!

Μου λειπει η μια ταπα :mad:

Ποιος ειπαμε οτι ξερει που θα βρω καινουργια?

Pissed Fat Bastard :(

Strax 11-06-04 14:18

Βουλκανιζατέρ, βενζινάδικα, αντιπροσωπείες, άλλα αυτοκίνητα και στα σπίτια των μελών της συμμορίας! :p


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:46.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.