BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Γενικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=77)
-   -   ELSER SM-100 CanBus (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=33394)

FD3S 01-02-17 11:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από peter79 (Μήνυμα 516640)
βάλε έναν οποιονδήποτε συναγερμό αν θες εμβέλεια και κούμπωσε πάνω ένα GSM pager!

και στην Αγγλία να είσαι ταξίδι θα χτυπήσει το κινητό σου!!!

peter το gsm pager πρέπει να το υποστηρίζει ο συναγερμός?
πως ακριβώς μπορεί να λειτουργήσει με κάποιον υφιστάμενο συναγερμό?

petroscf 01-02-17 15:04

Πάντως, όσον αφορά σε τέτοια συστήματα, ενδιαφέρον παρουσιάζει και το Secure Drive της Allianz, το οποίο στην ουσία παρακολουθεί το όχημα 24/7 και μπορεί να φανεί χρήσιμο, τόσο από πλευράς ενδεχόμενης κλοπής, όσο και από πλευράς ατυχήματος τηλεματικά, βλέπει το σημείο όπου βρίσκεται το όχημα, στέλνει οδική βοήθεια κλπ - με δυνατότητα κλήσης τηλεφωνικής και απευθείας επικοινωνία

Stefanos.p 01-02-17 22:41

αν γινεται αυτο σε ολους τους συναγερμουσ τοτε τελεια ..εχουμε κανενα λινκ απο κανενα καλο gsm ?

Stefanos.p 01-02-17 23:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από petroscf (Μήνυμα 516646)
Πάντως, όσον αφορά σε τέτοια συστήματα, ενδιαφέρον παρουσιάζει και το Secure Drive της Allianz, το οποίο στην ουσία παρακολουθεί το όχημα 24/7 και μπορεί να φανεί χρήσιμο, τόσο από πλευράς ενδεχόμενης κλοπής, όσο και από πλευράς ατυχήματος τηλεματικά, βλέπει το σημείο όπου βρίσκεται το όχημα, στέλνει οδική βοήθεια κλπ - με δυνατότητα κλήσης τηλεφωνικής και απευθείας επικοινωνία

τι κοστος εχει αυτο γιατι προκειται για ασφαλιστικη

petroscf 02-02-17 08:28

Πάει αναλόγως με το πρόγραμμα που θα πάρεις πρέπει να τους ρωτήσεις. Νομίζω ότι δεν το δίνουν με όλα τους τα προγράμματα, αλλά αν το πάρεις πχ με ένα αρκετά φουλ πρόγραμμα που να περιλαμβάνει μια ολοκληρωμένη οδική βοήθεια, νομίζω ότι δεν θα έχει μεγάλη διαφορά σε κόστος από μια απλή ασφάλεια με ανάλογες καλύψεις) και μια οδική βοήθεια
Πάντως μου έχουν μιλήσει για περίπτωση που με αυτό το σύστημα σώθηκε ζωή (περίπτωση αυτοκινήτου που είχε πέσει από γκρεμό και ο οδηγός είχε εγκλωβιστεί ζωντανός- έδωσε σήμα το σύστημα και του μίλησαν απευθείας από το κέντρο και του έστειλαν βοηθεια)

petroscf 02-02-17 08:31

Παίζει και η ανάποδη φυσικά περίπτωση - με ξύπνησαν 2 (!) φορές στο πλοίο επειδή είχε καιρό και το αυτοκίνητο στο χώρο στάθμευσης πήγαινε πολύ πάνω-κάτω και το σύστημα έδωσε σήμα, και τέλος πάντων καλά η 1η φορά, τη δεύτερη δεν ξέρω τι έπαιξε και ξαναπήραν, αφού έιχαν πλέον ενημερωθεί.

(αν και τον τελευταίο καιρό αυτά έχουν μειωθεί-μάλλον έμαθαν)

Stefanos.p 02-02-17 15:25

δηλαδη και σε μαγαζια με συναγερμους θα το χουν η πρεπει να παρω απο internet να ειναι και καλο

DiMiTrIs_ 03-02-17 16:02

εχω που εχω ενα 2way
το εχω 6 χρονια τωρα βεβαια
ελεγε 1000 μετρα
αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι χωρις πολλα εμποδια αναμεσα
σε ευθεια ναι ειδοποιει αλλα αν παρεμβαλονται σπιτια οχι


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:09.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.