BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Συντήρηση (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Τσιμουχακια 328! Help!!! (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31999)

mixalis 318is 18-03-14 19:02

Τσιμουχακια 328! Help!!!
 
Καλησπερα και παλι παιδια...
οπωσ εγραψα και σε αλλο ποστ εκανα μετατροπη απο 318is σε 328..και ενω πιστευα πωσ ολλα ειναι Οκ τσακ! Ηρθαν και τα προβληματακια...εκανα καποια τεστ και διαπιστώσαμε πως θελουν αλλαγη τα τσιμουχακια στισ βαλβιδες..Το πηγαμε σε ενα συνεργείο και μασ ζητησαν 300 με 350 ολλα μαζι με τιν εργασια του...Θα τισ αλαξει χωρεισ να βγαλει το καπακι...Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι αν ειναι τα χρηματα πολλα η λιγα για μια τετοια επισκευη.

Να πω ακομα πωσ μασ ενημέρωσε οτι δεν χρειαζετε να βγει το καπακι και μπορει να γεινει και απο πανο καλη δουλια και οτι θα εχει καλο αποτελεσμα με ποσοστο 99%.

Τα Φωτα Σας Παρακαλω.

paganis 18-03-14 20:20

τοσο ειναι το κοστος για πληρες λυσιμο της κεφαλης...πλανιαρισμα και νεο σετ φλαντζες-τσιμουχακια κεφαλης.

leonidaskal 18-03-14 20:24

ναι ναι ναι ο paganis εχει δικιο ρωτησα και εγω καποια στιγμη και μου ειπαν τοσα
οποτε κατι τετοιο θα γινει, αν και δεν καταλαβαινω γιατι σε τρομαζει το να ανοιχτει ενα καπακι

mixalis 318is 18-03-14 20:26

Αρα να υποθεσω οτι ειναι πολλα τα 300 με 350 ευρο που μου ζητισε για να τα αλαξει χωρεις να λυση το καπακι??

leonidaskal 18-03-14 20:27

μηπως θελει να σου πει οτι δεν θα σου πλαναρει κεφαλη γιατι καποιοι το κανουν αυτο αν δεν υπαρχει προβλημα φλατζας .δν ξερω φυσικα κατα ποσο ειναι σωστο

leonidaskal 18-03-14 20:29

επειδη κανω και εγω καποια μεταροπη και ειμαι στο τρεξιμο νομιζω οτι θα πρεπει να μαθεισ λεπτομερειες χοντρικα παντως η τιμη δεν ειναι και παραλογη αλλα ουτε και φθηνη

mixalis 318is 18-03-14 20:32

Οχι μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να το λυση το αλουμινιενιο καπακι για τι εκτοσ που υα ανεβει το κοστοσ αλλα θα χρειαστει και πλαναρισμα οπωσ το ειπατε και καπιοι οδηγει και κατι αλλα μου ειπε αλλα δεν τα θυμαμε.

leonidaskal 18-03-14 21:01

νομιζω οτι υπαρχουν ανθρωποι εδω ποι ξερουν πιο πολλα απο μενα και μπορουν να σε βοηθησουν .
εγω μεχρι εδω ειμαι και πεεριμενω να δω αποψεις να μαθαινω κιολασ\ς

rapid_fast 18-03-14 21:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mixalis 318is (Μήνυμα 496137)
Καλησπερα και παλι παιδια...
οπωσ εγραψα και σε αλλο ποστ εκανα μετατροπη απο 318is σε 328..και ενω πιστευα πωσ ολλα ειναι Οκ τσακ! Ηρθαν και τα προβληματακια...εκανα καποια τεστ και διαπιστώσαμε πως θελουν αλλαγη τα τσιμουχακια στισ βαλβιδες..Το πηγαμε σε ενα συνεργείο και μασ ζητησαν 300 με 350 ολλα μαζι με τιν εργασια του...Θα τισ αλαξει χωρεισ να βγαλει το καπακι...Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι αν ειναι τα χρηματα πολλα η λιγα για μια τετοια επισκευη.

Να πω ακομα πωσ μασ ενημέρωσε οτι δεν χρειαζετε να βγει το καπακι και μπορει να γεινει και απο πανο καλη δουλια και οτι θα εχει καλο αποτελεσμα με ποσοστο 99%.

Τα Φωτα Σας Παρακαλω.

τι τέστ έκανες? έβαλες μπρός και η εξάτμιση πετάει καμένο λάδι με τη μία??

paganis 18-03-14 21:05

απο την στιγμη που δεν θα σου λυσει κεφαλη...τα 350 ευρω εργασια, δεν δικαιολογουνται.
τα τσιμουχακια δεν εχουν πανω απο 10-15 ευρω.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:19.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.