BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Νικέλωμα ζάντας (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=8108)

Snoopy 23-04-07 19:10

Νικέλωμα ζάντας
 
Ψάχνω κάπου να επισκευάσω μια χαρακιά στο χείλος της ζάντας μου και επίσης να τις νικελώσω κιόλας.
Τις είδα σε νίκελ και έχασα το φως μου.
Είναι πραγματικά πολύ καλές.
Αν όχι νίκελ, τότε κάτι σε ασημί γυαλιστερό, όπως της CSL για παράδειγμα.

Υπάρχει κάποιος που να κάνει καλή δουλειά?

(έψαξα στο φόρουμ αλλά βρήκα μόνο γενικές πληροφορίες π.χ. Κάπου στην Πέτρου Ράλλη κτλ).

υπάρχει κάποιος που να έχει βάψει ζάντα με καλά αποτελέσματα?

Ευχαριστώ πολύ.

InsaneDriver 23-04-07 19:18

Κοίτα...Δεν έχω δει βάψιμο ζάντας στην Αθήνα που να μοιάζει με εργοστασιακό στην ποιότητα. Εξηγούμαι: Αν κοιτάξεις προσεκτικά τη ζάντα κάνει μικρά νερά κτλπ.Φυσικά αν όσο πιο σκούρα είναι η βαφή τόσο πιο δύσκολα φαίνονται τυχόν ατέλειες...

Ο πιο γνωστός Βαφέας στην Αθήνα είναι ο Πέτας. Στην διασταύρωση Λ.Αθηνών με εθνική Αθηνών-Λαμίας. Δίπλα ακριβώς στην αντιπροσωπία της Γιουντάι. Δεν ξέρω αν είναι και ο πιο καλός...Απλά αυτόν έχω υπόψιν μου.

sotiris 328i 23-04-07 20:48

Αν τις νικελωσεις pandapanta πες μας τις εντυπωσεις σου γιατι θα ψαχτω και εγω σε καποια φαση.

greekart 23-04-07 21:25

Φιλαρακο ψηφιζω πετας και εγω ειναι ο καλυτερος απο τι μου λενε και πιο παλια που μου εκανε κατι δουλειτσες ηταν αψωγος.

petrand 23-04-07 22:28

ΠΕΤΡΑΝ
 
και εδω θεσ/νικη εχει σωτηρη στην γιαννιτσων
και γαμω τιν δουλεια ο τυπος

MSF 23-04-07 23:01

Εγω παω μονο στον Στεργιο.Ειναι πριν τον Πετα οπως κατεβαινεις την καβαλας,ακριβως πριν την Θηβων.Ο τυπος ειναιι κορυφη.Κατι BBS 13" απο starletακι οι οποιες ητανε χαλια γινανε καινουργιες.Παντως οσον αφορα το χρωμα και τις ατελειες ο φιλος INSANE DRIVER εχει δικιο.

Snoopy 23-04-07 23:03

τέτοια μου λέτε και με βλέπω μετά απο τη φόρα που πήρα με τα πλαστικά να τις βάφω μόνος μου... και βρήκα και ειδικό σπρέυ για νικελωμα σε ζάντες...

zaharias 23-04-07 23:42

Kαλα ολα αυτα, αλλα ρε παιδια δεν θελουν περισσοτερη φροντιδα οι νικελ? Ειδικα με ολη αυτη τη μαυριλα που βγαινει πανω στη ζαντα απο τα δισκοφρενα!

Chris316 23-04-07 23:48

Συμφωνώ ότι θέλουν περισσότερη φροντίδα και θέλω να προσθέσω ότι θέλουν και πολλή προσοχή στο παρκάρισμα. Αν τις ακουμπήσεις πουθενά μπορεί και να έχεις κάποια προβληματάκια του τύπου ξεφλουδίσματος. Be careful my friend. Φιλικά.

oldcarskickass 24-04-07 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από padapanta (Μήνυμα 112643)
τέτοια μου λέτε και με βλέπω μετά απο τη φόρα που πήρα με τα πλαστικά να τις βάφω μόνος μου... και βρήκα και ειδικό σπρέυ για νικελωμα σε ζάντες...

To καλύτερο θα κάνεις, γνωστός μου τις πέρασε με απλό γκαρφιτό σπρέυ πριν δυο χρόνια και ότι χρώμα έφυγε, έφυγε λόγω χτυπημάτων δλδ δεν ξέφτισε.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:44.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.