BMW-Motorsport.gr

BMW-Motorsport.gr (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/index.php)
-   Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=78)
-   -   E46 M43 αφλογιστία στον4ο κυλινδρο (https://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=32794)

Soum 08-06-15 22:14

E46 M43 αφλογιστία στον4ο κυλινδρο
 
Καλησπερα παίδες.
Νεος στο φόρουμ και νεο κάτοχος bmw.
Οπως ανα φέρω και στον τίτλο εχω το παραπανω προβλημα. Το κανει ομως μονο οταν ειναι κρύο το αμαξι το βαλω μπροστα και για κάποια δευτερόλεπτα αφου αν πατήσω γκάζι η το αφήσω να δουλέψει λιγο ολα κομπλε.
Οταν πηγα στο μηχανικό μου ειπε οτι δεν ηταν καλα κουμπωμένο το μπουζοκαλωδιο αλλα δυστυχώς το ξανα έκανε μετα απο λίγες μερες.
Να σημειώσω επισης οτι οταν πηρα το αμαξι και για καμια βδομαδα μεχρι να του κανω σέρβις δεν το έκανε. Παρατήρησα οτι συμβαίνει απο την επομενη που του άλλαξα μπουζί . Επισης δεν το κανει εν κίνηση.
Αν εχεις καποιος κάποια ιδέα η αντιμετωπίσει στο παρελθόν το ιδιο προβλημα θα με βοηθούσε παρά πολυ.
Ευχαριστω.

BMW Power 09-06-15 09:44

Παράθεση:

δεν ηταν καλα κουμπωμένο το μπουζοκαλωδιο
μπουζοκαλώδιο?

άλλαξε γρήγορα μηχανικό!!!!!

Soum 09-06-15 16:34

Μπουζοκαλωδιο το ανέφερα εγω γιατι δεν ήξερα πως λέγεται.
Καπως μου το ειπε τεσπα ηταν το καλώδιο που φεύγει απο τους πολλαπλασιάστε προς τα μπουζί.

ThaNOS E46coupe 09-06-15 20:30

αλλαξε το προβληματικο μπουζι αν ξερεις σε ποιο κιλινδρο ειναι...

Soum 10-06-15 02:51

ThanosE46coupe
Αυτό σκέφτηκα και εγώ λογικά είναι στο 4ο αφού αυτό μου βγάζει η διάγνωση θα το κάνω και βλέπουμε .
Ευχαριστώ.

rapid_fast 10-06-15 10:22

Εχεις χαλασμένο πολλαπλασιαστή που θέλει αντικατάσταση..
Τόσο απλά..
48 ευρώ και τέλειωσες...

Soum 10-06-15 14:40

Rapidfast
Έχεις κάποιο λινκ για αγορα πολλαπλασιαστή;
Γιατι εγω τον βρίσκω 130+. Αν και τα συγκεκριμένα δυσκολα έβγαζαν πολλαπλασιαστή. Ειναι ενας δεν νομιζω να αλλάζουν χωριστά.

MarinosE46 10-06-15 19:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast (Μήνυμα 506976)
Εχεις χαλασμένο πολλαπλασιαστή που θέλει αντικατάσταση..
Τόσο απλά..
48 ευρώ και τέλειωσες...

πως εξηγείς το γεγονός σύμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου πως πριν την αντικατάσταση μπουζί το αυτοκίνητο δεν είχε αυτό το θέμα?

rapid_fast 10-06-15 20:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 (Μήνυμα 506991)
πως εξηγείς το γεγονός σύμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου πως πριν την αντικατάσταση μπουζί το αυτοκίνητο δεν είχε αυτό το θέμα?

Με τον ίδιο τρόπο άλλαξα τους τελευταίους 2 μου πολλαπλασιαστές..
Την επόμενη αλλαγής των μπουζί...:yippee:

PetrosD 10-06-15 20:13

Και ποιος φταίει που χάλασαν εκείνη το χρονική στιγμή; Πώς εξηγείται ότι παρουσιάστηκε το φαινόμενο μετά την αλλαγή μπουζί (αν προϋπήρχε);


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.